Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA]

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA]

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA]

Występy aktorów, muzyków i akrobatów, potańcówki folkowe, elektro i reggae, gry i zabawy dla dzieci. Wszystko to na Dniach Raciborza. Tradycyjnie już relacjonujemy każdy punkt bogatego programu święta miasta.

Ile kosztowały Dni Raciborza 2021? 

Co ciekawe, honoraria artystów nie były najbardziej kosztowną częścią imprezy.

Trzy słowa od radnych po Dniach Raciborza: chaos, niebezpieczeństwo oraz WC 

Chociaż Mirosław Lenk pochwalił pomysł z różnorodnością, jaką zaproponowano mieszkańcom na tegoroczne święto miasta, to nie omieszkał podzielić się z prezydentem Polowym uwagą na temat braku toalet przy imprezach. Krytycznie spojrzała na organizację Justyna Henek-Wypior, a najostrzej wypowiedział się Piotr Klima.

Poezja księdza Twardowskiego zagrana, zaśpiewana i ubrana w klasykę muzyki    

- Jak szukać prawdziwego świata? - spytała publikę w parku Roth dyrektor Joanna Maksym-Benczew i zapowiedziała słowno-muzyczną podróż poetycką. Na scenie w muszli koncertowej udali się w nią: Maria Dębina studentka II roku Akademii Muzycznej, zwyciężczyni międzynarodowych konkursów; Jerzy Dębina - mistrz recytacji i Kuba Blokesz,...

Magda Steczkowska zaśpiewała, a raciborska Plania zagrała na zakończenie Dni Raciborza 2021   

- Zrobiliśmy to tak, że to Dni Raciborza wyszły do mieszkańców - powiedział prezydent Dariusz Polowy, podsumowując tegoroczne święto miasta.

Cyrkowy gwóźdź programu: żonglerka, akrobacje i taniec na linie w parku Roth  

Najmłodsza grupa wielkiej, czeskiej cyrkowej rodziny, w składzie: Adela, Michal, Sofie, Weronika i Natalie wystąpiła na Dniach Raciborza. Podopieczni Lei Matsurovej pokazali efekt pięcioletniej pracy, a raciborzanie, będą mogli pójść w ślady Czechów, bo ta instruktorka zagości na warsztatach w RCK jeszcze w sierpniu.

Run Kids w parku. Najmłodsi pobiegli w Dni Raciborza [ZDJĘCIA, LIVE]  

Ponad 200 dzieci pokonało biegiem trasę wokół stawu w parku im. Miasta Roth. Przygotowano dla nich koszulki i medale. Jeszcze w piątek w OSiR martwiono się o frekwencję, a w niedzielę 22 sierpnia przyszły do parku tłumy. To początek atrakcji w tym miejscu, które zaplanowano 22 sierpnia do późnego wieczora.

Kąpielisko Obora zmieniło się w Karaiby. Zobaczcie, jakie atrakcje dla dzieci przygotowali "piraci" z OSiR-u i Pracowni Przyszłości [ZDJĘCIA] [FILM]  

Malowanie buziek, zabawa w dmuchanym statku, poszukiwanie skarbów - to tylko część atrakcji "Karaibów na niby". Wydarzenie wpisało się w Dni Raciborza 2021.

Tysiąc z Kopernikiem za 1000 zł i trend na rzeczy z PRL. Jarmark Staroci na Dniach Raciborza  

Sobotni pchli targ z 21 sierpnia spotkał się tym razem z dużym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących. Handlarze zwrócili uwagę, że na placu Dominikańskim zaczyna się robić za ciasno. Pojawiły się myśli, żeby ustawiać stoiska na rynku. Doświadczeni sprzedawcy wróżą jarmarkowi w Raciborzu rozwojową przyszłość.

Polowy: Współpraca z Justyną Święty-Ersetic to nasz obowiązek. Woś wśród kibiców medalistki 

Mistrzyni olimpijskiej gratulowali w piątek raciborscy politycy. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczył jej czek na scenie i pierwszy zdobył autograf gwiazdy. Na rynek przyszedł z rodziną Michał Woś. - Córki chciały wręczyć kwiatki pani Justynie, kibicowały jej kiedy biegała w Tokio - mówił poseł i wiceminister.

Miejska plaża ożyła na zakończenie roztańczonego piątku. Linia Nocna oraz DJ Furrier rozkręcili Dni Raciborza [ZDJĘCIA][FILM]  

Na zakończenie roztańczonego piątku na plaży miejskiej zorganizowano chillout i elektro party. O 21 na scenę wyszedł duet elektroniczny - Monika Mimi Wydrzyńska & Mikołaj Trybulec, czyli Linia Nocna. Po prawie półtoragodzinnym energicznym występie na scenę zawitał lokalny DJ oraz współtwórca INTRO Festivalu - DJ Furrier.

Klimatyczna muzyka country porwała publiczność podczas roztańczonego piątku Dni Raciborza [ZDJĘCIA][FILM]  

Roztańczony piątek podczas Dni Raciborza zebrał na rynku fanów muzyki country. Na scenie wystąpiła Alicja Boncol  wraz z zespołem Koalicja. Pod sceną można było zauważyć wielu ludzi w kowbojskich kapeluszach,  którzy przyszlo posłuchać swojej idolki. Podczas koncertu swoje ruchy prezentowali cowboy’e i cowgirl’ki z Silesian Line...

Dni Raciborza 2021: Fanfara Awantura - czyli bałkańska zadyma na raciborskim rynku [ZDJĘCIA][FILM]  

Po niezwykłym spacerze ulicami miasta zespół Fanfara Awantura zagrał na raciborskim rynku. Bałkańskie rytmy zgromadziły sporą publikę, która świetnie się bawiła i tańcowała przed sceną.

Czek na 10 000 zł, kolacja we dwoje i radyjko z emocjami. Tak prezydenci podziękowali Justynie Święty-Ersetic  

Multimedalistka z Tokio odebrała czek i upominek na scenie Dni Raciborza ustawionej na raciborskim Rynku. Wdzięczność Miasta „wyceniono” na 10 tys. zł - najwyżej w historii finansowych podziękowań sportowcom. Wiceprezydent Wacławczyk dodatkowo wręczył mistrzyni bon do restauracji na romantyczną kolację przy świecach we dwoje.

Odkrywanie tajemnic raciborskich podwórek na Dniach Raciborza. Z muzyką na żywo i wiceprezydentem Wacławczykiem w roli przewodnika [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO]  

Czerpnie powietrza, zasypana Psinka, urządzenia do street workoutu rodem z PRL-u - wszystko to można zobaczyć na podwórkach w centrum Raciborza. W roztańczony piątek była ku temu wyjątkowa okazja. Jeśli nie mogliście uczestniczyć w tym wydarzeniu osobiście (lub przegapiliście jego zapowiedź), koniecznie zobaczcie naszą relację.

Po śląsku i na ludowo. Tak bawili się mieszkańcy Raciborza i regionu na "Śląskim czwartku" [DNI RACIBORZA 2021]  

Ludowa potańcówka z zespołami Kapela Fedaków i Kapela Dejcie Pozór zakończyła pierwszy dzień Dni Raciborza. W kolejnych dniach czeka nas totalna zmiana klimatu.

Biegi dla dzieci, cyrkowcy z Ostrawy i koncerty. Przed nami rodzinna niedziela w parku Roth [DNI RACIBORZA 2021] 

- Rodzinna Niedziela w Parku Roth obfitować będzie w wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców: dmuchańce, animacje, ale również program artystyczny i sportowy - informuje Raciborskie Centrum Kultury.

Zobacz więcej