Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzy słowa od radnych po Dniach Raciborza: chaos, niebezpieczeństwo oraz WC

Chociaż Mirosław Lenk pochwalił pomysł z różnorodnością, jaką zaproponowano mieszkańcom na tegoroczne święto miasta, to nie omieszkał podzielić się z prezydentem Polowym uwagą na temat braku toalet przy imprezach. Krytycznie spojrzała na organizację Justyna Henek-Wypior, a najostrzej wypowiedział się Piotr Klima.

Trzy słowa od radnych po Dniach Raciborza: chaos, niebezpieczeństwo oraz WC
Justyna Henek-Wypior, Piotr Klima i Mirosław Lenk mieli kilka uwag na temat przebiegu Dni Raciborza 2021

W ubiegłą niedzielę z oferty dla rodzin skorzystało liczne grono uczestników. Organizatorzy z OSiR, którzy zaprosili najmłodszych na bieg Run Kids, spodziewali się 200 uczestników. Przybyło ich znacznie więcej. Justyna Henek-Wypior była tam z rodziną i uważa, że zabrakło kogoś, kto zapanowałby nad chaosem i dezorganizacją. Według niej zabrakło na miejscu np. straży miejskiej. - Były tam osoby, które nie powinny przebywać w obecności dzieci - skwitowała radna z Markowic.

Polowy wyciągnie wnioski

Co prawda jeszcze w niedzielę na gorąco chwaliła w Nowinach sam pomysł z imprezami dla najmłodszych, to jednak swymi obserwacjami na temat niedociągnięć na miejscu podzieliła się dzień później z prezydentem Polowym. Ten dziękował za uwagi, zapewnił, że we wrześniu planowane jest podsumowanie spraw organizacyjnych Dni Raciborza i wyciągnięcie wniosków z zaobserwowanych wpadek i problemów.

Od Mirosława Lenka prezydent usłyszał, że tzw. dmuchańców na dzieci mogło być w parku więcej, bo ustawiały się do nich długie kolejki, w których rodzic z pociechą musiał odstać swoje. Najgorzej według Lenka było z toaletami. - Pojawiły się problemy sanitarne. Jedna płatna przy parku to za mało na imprezę z tak liczną publiką, w dodatku z małymi dziećmi. Zdaniem byłego prezydenta należało postawić tojtoje. - Może nie wyglądają zbyt ładnie, ale spełniają swoje zadanie - uważa M. Lenk.

"Zły przykład dla młodzieży"

Piotr Klima dociekał czy aktorzy występujący w ubiegły czwartek na dachu dawnej restauracji Tęczowej byli ubezpieczeni i czy spektakl spełniał normy bezpieczeństwa? - Czy artyści mieli zgodę na łażenie po dachach? Czy było tam zabezpieczenie medyczne? To zły przykład dla młodzieży - ocenił rajca. Wskazał przy tym na utrudnienie komunikacyjne poprzez długotrwałe zablokowanie zwykle zastawionego autami parkingu. - Są przecież w mieście miejsca, gdzie ruchu nie trzeba tamować - stwierdził P. Klima.

Prezydent Polowy odparł: mniemam, że aktorzy podejmowali te działania na własne ryzyko. Jak dodał włodarz, właściciel obiektu, na którym odbył się spektakl, nie miał zastrzeżeń.

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Darekr5 (78.31. * .154) 25.08.2021 18:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niech nieszczęsny Polowy zabiera kajaki z parku Roth i niech zostawi ksczki w spokoju. Nech sobie zakłóca spokój na Ocicach. W parku był całkowity chaos i ogłupiający hałas. Ta impreza powinna być. na Ostrogu na stadionie a nie w parku gdzie ma być spokój.

~Podpisz_sie (89.151. * .227) 25.08.2021 07:21
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

Znowu wysyp komentarzy Bogusława pod różnymi nickami. Nie powinno to dziwić, bo ten człowiek rozmawia sam ze sobą. Martwi się tak o te kaczki, bo nikt go nie chce słuchać i żali się im po nocach na Raciborzan. Chłopina odleciał zupełnie. Tak to już bywa w mieście, że toczy się w nim życie. Jeśli komuś to nie odpowiada, to być może powinien mieszkać na wsi.

~Darekimarek (94.254. * .248) 24.08.2021 22:57
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Pomyłka Raciborza prezydent Polowy takie imprezy robi. W Parku można było pier..olca dostać z tego hałasu. Na OSIR niech sobie takie masówki robi a nie w parku. Tylko prrzydent Polowy jest zdolny takie zamieszanie i rozgardiasz robić naszemu miastu. Z tymi jego kajakami na rzekę niech się wynosi . Dlaczego pcha się na staw i kaczki wygania. On nam rozwala miasto .

~Masarka (31.0. * .230) 24.08.2021 22:32
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Byłam przejść się do parku Roth, bo szukałam spokoju. Za to znalazlam hałas...i wiekszy ból głowy...kto robi dni miasta w parku gdzie powinna być cisza ...

~Podpisz_sie (89.151. * .158) 24.08.2021 21:36
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

Boguś idź lepiej się przewietrzyć i skończ już smucić. Ludzie mają już dość twoich i klimowych dyrdymałów

~Zxspectrum (5.173. * .166) 24.08.2021 21:22
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

W parku Roth można było ogłuchnąć. Tam było istne wariactwo. I znowu te kajaki które powinny pływać na Odrze a nie w Parku. Staw jest dla ptactwo wodnego a nie dla kajaków Polowego. Takiego wariactwa jakie robi w parku Polowy i to już kolejny raz nie było za pana Lenka.

~Politycznyznawca (188.146. * .244) 24.08.2021 16:15
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

Panir Klima, weź pan już chłopie zrezygnuj z tej rady bo coraz bardziej absurdalne pomysły i pytania pan przedstawia