Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Po śląsku i na ludowo. Tak bawili się mieszkańcy Raciborza i regionu na "Śląskim czwartku" [DNI RACIBORZA 2021]

Ludowa potańcówka z zespołami Kapela Fedaków i Kapela Dejcie Pozór zakończyła pierwszy dzień Dni Raciborza. W kolejnych dniach czeka nas totalna zmiana klimatu.

Po śląsku i na ludowo. Tak bawili się mieszkańcy Raciborza i regionu na "Śląskim czwartku" [DNI RACIBORZA 2021]
Zabawę zorganizowano w czwartkowy wieczór 19 sierpnia 2021 r.

Nie trzeba było jechać do Katowic

- Cieszymy się, że jest taka inicjatywa w regionie, bo zazwyczaj na potańcówki jeździmy do Katowic - mówią Emilia Piejko i Piotr Pańczyk. Przyjechali do Raciborza z Rybnika oraz Żor specjalnie na ludową potańcówkę zorganizowaną 19 sierpnia w ramach Dni Raciborza.

- Bardzo przyjemny wieczór w Raciborzu - słyszymy od Emilii Piejko i Piotra Pańczyka, którzy przyjechali do Raciborza z Rybnika i Żor.

Na placu Ofki Piastówny zagrały Kapela Fedaków oraz Kapela Dejcie Pozór. I choć amatorów tańca było w czwartkowy wieczór wyraźnie mniej niż widzów na "Różowisku" (relacja z tego wydarzenia jest tutaj: Dzięki "Różowisku" sztuka wyszła do ludzi. Zobaczcie, jak rozpoczęły się Dni Raciborza 2021 [ZDJĘCIA] [FILM]), to ci, którzy zostali na placu Ofki, nie żałowali. Jak się bawili, możecie zobaczyć na nagraniu oraz zdjęciach.

Co to za zespoły?

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych.

Kapela Dejcie Pozór to zespół grający również tradycyjną śląską muzykę do tańca. Poza koncertami, grają podczas potańcówek, prowadzą warsztaty i inne działania promujące muzykę, tańce i kulturę śląską. Grali i uczyli tańców m.in. podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, czy w ramach weekendu śląskiego w „Niepodległa. Miejsce spotkań” oraz w ramach Industriady w dzielnicy Nikiszowiec. Kapela zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Powstańcze Śpiewanie” w Mysłowicach, jest też laureatem Festiwalu Pieśni Tradycyjnej w MDK Ligota w Katowicach.


Zobacz również:

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Elfik (83.238. * .169) 17.09.2021 08:15

Serio , garstka widzow to swietna zabawa? Ludowe rzepolenie do 23:00 w czwartek, bierzcie pod uwage ze tam wkolo ludzie mieszkaja i niektorzy maja male dzieci, duzo starszych ludzi a wiele z tych tych osob wstaje rano do pracy..... Nie pomagalo zamkniecie okien, ta wkrecajaca sie w mozg muzyka.... Najlepiej bawili sie wystepujacy chyba bo cala widownia podzla do domu o 21:00 , ludzie tam mieszkajacy byli zmuszeni wszystkiego do konca wysłuchac. W srodku miasta tego typu dziwna impreza.... Jestem przeciw , niewielu gustuje w takim cyrku