Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cyrkowy gwóźdź programu: żonglerka, akrobacje i taniec na linie w parku Roth

Najmłodsza grupa wielkiej, czeskiej cyrkowej rodziny, w składzie: Adela, Michal, Sofie, Weronika i Natalie wystąpiła na Dniach Raciborza. Podopieczni Lei Matsurovej pokazali efekt pięcioletniej pracy, a raciborzanie, będą mogli pójść w ślady Czechów, bo ta instruktorka zagości na warsztatach w RCK jeszcze w sierpniu.

Cyrkowy gwóźdź programu: żonglerka, akrobacje i taniec na linie w parku Roth
Młodzi (w wieku od 13 do 15 lat) artyści cyrkowi z Ostrawy-Poruby w parku Roth

- Już z nimi współpracowaliśmy, bo Miasto Racibórz ma transgraniczny projekt z Ostrawą-Porubą. Ci artyści byli u nas, ale z dorosłą grupą. Lea do nas szybko wróci i poprowadzi warsztaty cyrkowe, w ogrodzie przy Strzesze - powiedziała nam dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew.

Będąc już prawie na finiszu Dni Raciborza 2021, zapytaliśmy ją o wrażenia z pracy przy imprezach miejskiego święta. - Jakżeby mogło się nam nie podobać? To oczywiste! Mieliśmy przygotować program przedmemoriałowy, ale gdy Memoriał nie wypalił, to połączyliśmy propozycje wiceprezydenta i te z RCK. Jak widać - zagrało. Myślę, że atutem jest różnorodność. Pojawiła się nowa publika. Nie zaproponowaliśmy typowej sceny z gwiazdami bo nie możemy tego robić, ale naszej różnorodności jest siła. To było widać, że nawet jak ktoś nie jest fanem reagge czy "elektroniki" to i tak dobrze się bawił na plaży - powiedziała nam J. Maksym-Benczew.

Dodała, że w RCK są już pomysły na przyszłoroczne święto maista. - Zobaczymy w jakim kierunku będą zmierzać Dni Raciborza. Ta formuła jest ożywcza, ludzie to „kupili”, ale wszystko zależy od decyzji urzędu miasta. Przyznam, że ta formuła nas szczególnie zadowala jako animatorów kultury. To jest coś innego niż do tej pory. Ważne, nie mieliśmy do tej pory żadnych trudnych sytuacji, interwencji, bo atmosfera jest bardzo pozytywna - podsumowała pani dyrektor.

Tutaj pełna relacja z występu w parku Roth: https://fb.watch/7yaQ4IhsvF/

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JestemZa (195.162. * .44) 23.08.2021 06:31

Ten kierunek jest dobry. Wydawanie kasy na koncerty typu Doda, Lady Punk czy Bajm to porażka. Nie wiadomo czy jesteś w Raciborzu, Kietrzu czy Radomiu...