Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Magda Steczkowska zaśpiewała, a raciborska Plania zagrała na zakończenie Dni Raciborza 2021

- Zrobiliśmy to tak, że to Dni Raciborza wyszły do mieszkańców - powiedział prezydent Dariusz Polowy, podsumowując tegoroczne święto miasta.

Magda Steczkowska zaśpiewała, a raciborska Plania zagrała na zakończenie Dni Raciborza 2021
Nastrojowo i nostalgicznie było podczas finałowego koncertu Dni Raciborza w parku Roth.

Ankieta

Jak oceniasz tegoroczne Dni Raciborza (w skali do 1 do 5)?
Zobacz więcej

Tegoroczne święto miasta było nietypowe, bo rozłożone na cztery dni, odbywające się w wielu miejscach (kąpielisko Obora, park Roth, plac Ofki Piastówny, plaża miejska, rynek), posiadające bardzo zróżnicowany program. Prezydent Dariusz Polowy stwierdził, że ta formuła Dni Raciborza sprawdziła się i miasto będzie po nią sięgać w przyszłości.

Na finał zaśpiewała Magda Steczkowska przy akompaniamencie Raciborskiej Orkiestry Dętej Plania. W parku Roth wybrzmiał melodie znane z polskich seriali, od wariacji na temat "Czterech pancernych" począwszy.

Dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew łamiącym się ze wzruszenia głosem dziękowała pracownikom RCK za koordynację Dni Raciborza. W krótkim przemówieniu nie zapomniała również o pracownikach OSiR-u, urzędnikach oraz członkach stowarzyszeń Pracownia Przyszłości i Voltage, którzy również zaangażowali się w organizację święta miasta. Na zdjęciu z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym.

W trakcie koncertu wyświetlono również film upamiętniający strażaków Andrzeja Kaczynę i Andrzeja Malinowskiego, którzy zginęli w 1992 roku podczas gaszenia wielkiego pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej.

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JestemZKetsza (195.162. * .44) 23.08.2021 10:47

E tam... Dni Kietrza, to było coś!

~katastropha (188.172. * .71) 22.08.2021 23:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Magda ma abonament? ale pewnie tylko ona mogła to zlecenie wykonać? krokodyl z pączkowym z dni miasta zrobili warsztaty domu kultury.a cham jak to cham..na uśmieszek taki drętwy użył swych ust.. jaka to niepiękna katastrofa, teraz trzeba tylko koszty sprawdzić.ciekawe ile znajomi królika podłapali i kto piwo lał?