Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Run Kids w parku. Najmłodsi pobiegli w Dni Raciborza [ZDJĘCIA, LIVE]

Ponad 200 dzieci pokonało biegiem trasę wokół stawu w parku im. Miasta Roth. Przygotowano dla nich koszulki i medale. Jeszcze w piątek w OSiR martwiono się o frekwencję, a w niedzielę 22 sierpnia przyszły do parku tłumy. To początek atrakcji w tym miejscu, które zaplanowano 22 sierpnia do późnego wieczora.

Run Kids w parku. Najmłodsi pobiegli w Dni Raciborza [ZDJĘCIA, LIVE]
W parku pobiegło wokół stawu kilkaset dzieci

Rodzinna niedziela to kolejna propozycja samorządu związana z Dniami Raciborza 2021. W parku Roth przygotowano zróżnicowany pakiet atrakcji, w godzinach popołudniowych głównie z myślą o najmłodszych. Na początek ruszył bieg w okolicznościowych koszulkach i z medalami na mecie.

- Przygotowaliśmy ich po 200, wszystkie się rozeszły. Dopuściliśmy także te dzieciaki, które zgłosiły się na miejscu, żeby też mogły wziąć udział, choć nie mieliśmy już dla nich takich gadżetów, jak dla tych zapisanych - mówił nam Tomasz Kuryłowicz z OSiR oraz z Pracowni Przyszłości, która współorganizowała przedsięwzięcie.

W trakcie naszego pobytu w parku napotkaliśmy Siostry Wajs & Stonogę, których występ zaplanowano na godz. 16.30. Rozmawialiśmy również z raciborską radną Justyną Henek-Wypior, której impreza w parku jak i tegoroczna oferta Dni Raciborza bardzo się spodobały. Według niej i rodziców, z którymi rozmawiała, takich plenerowych wydarzeń dla najmłodszych brakuje w mieście i powinno być ich więcej, np. jakieś przedsięwzięcie raz na kwartał.

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].