Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy: Współpraca z Justyną Święty-Ersetic to nasz obowiązek. Woś wśród kibiców medalistki

Mistrzyni olimpijskiej gratulowali w piątek raciborscy politycy. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczył jej czek na scenie i pierwszy zdobył autograf gwiazdy. Na rynek przyszedł z rodziną Michał Woś. - Córki chciały wręczyć kwiatki pani Justynie, kibicowały jej kiedy biegała w Tokio - mówił poseł i wiceminister.

Polowy: Współpraca z Justyną Święty-Ersetic to nasz obowiązek. Woś wśród kibiców medalistki
Prezydent Polowy uważa za obowiązek władz Raciborza wykorzystanie okazji do współpracy z Justyną Święty-Ersetic

Pytaliśmy prezydenta Polowego, jak on kibicował raciborzance i czy wierzył, że powiedzie się jej w Tokio. - Ja zawsze walczę o pełną pulę i w tym przypadku także liczyłem na najwięcej, najmocniej i najwyżej - odparł włodarz.

Otwarta, miła, skora do pomocy

Jak samorząd Raciborza chce wykorzystać obecną popularność i rozpoznawalność gwiazdy sportu? - Mamy z panią Justyną bardzo dobry kontakt. Nie zmieniła się, jest taka sama jak przed osiągnięciem sukcesów z Tokio: otwarta, miła i skora do tego, żeby pomagać. Prezentuje wartą naśladowania postawę, wzór dla dzieci i młodzieży. Już z tego korzystaliśmy w niedawnym czasie, choć w warunkach ograniczeń pandemicznych - powiedział D. Polowy.

Z początkiem roku szkolnego Miasto planuje zorganizować spotkanie dla dzieci i młodzieży szkolnej z utytułowaną olimpijką z Tokio. - Chcemy aby była to zachęta do aktywności ruchowej, a uczniowie mniej czasu spędzali przed komputerem i skorzystali ze sportowego stylu życia. Obecność wśród nas pani Justyny jako raciborzanki sprawia, że jej atuty musimy wykorzystać. To nasz obowiązek. Kiedy pojawią się nowe pomysły na współpracę z nią, będziemy je rozważać - podsumował Dariusz Polowy. Jak poinformował nas wiceprezydent Dawid Wacławczyk, na sierpniowej sesji planowane jest w budżecie miasta przeznaczenie 15 tys. zł na zawarcie nowej umowy sponsorskiej ze sportsmenką. Decyzja należy do radnych.

Dziewczynki z kwiatkami

W długiej kolejce fanów, którzy zgłosili się po autografy od Święty-Ersetic, ustawił się z rodziną Michał Woś poseł i wiceminister. - Moje dziewczynki oglądały biegi pani Justyny w telewizji i chciały dać jej dziś kwiatki. Do tego moja żona jest fanką muzyki bałkańskiej i mamy dwie radosne okazje, by być dziś na rynku - powiedział nam Woś. Jak ocenia tegoroczną formułę Dni Raciborza? - Są zrobione z dobrym pomysłem, dobrze przemyślane. Podoba mi się uporządkowanie ich pod kątem tematycznym. Gratuluję pani dyrektor RCK i panu wiceprezydentowi tak sprawnej organizacji - podkreślił polityk Solidarnej Polski.

Weekend w Raciborzu wykorzysta także, aby upamiętnić bohaterskich strażaków, którzy zginęli w pożarze z 1992 roku. - Co roku powraca pytanie jak w sposób właściwy upamiętnić tych bohaterów. Dla chrześcijanina najgodniej jest to uczynić poprzez udział w mszy świętej. W niedzielę o godz. 10.30 w kościele farnym będziemy o nich pamiętali - podsumował M. Woś.

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fanklubprezesa (46.223. * .219) 21.08.2021 17:26

Jaciekrence! Więcej misiów jak w Zakopanem.

~AnielaZp (188.146. * .106) 21.08.2021 14:37

Woś po raz kolejny klasa! Tak normalnie, z rodziną pogratulował, porozmawiał - miło się patrzy

~Dyffthgf (94.254. * .131) 21.08.2021 14:36

Super, fajnie, że Michał przyjeżdża do miasta i nie zyje tylko Warszawą

~hanyska (95.175. * .30) 21.08.2021 10:13

no tak , Wosiu z kumplami przygotowuje ludność do tego, że za kilka lat zrobią nam tu Bałkany.
UMIERASZ MI MÓJ ŚLASKU W BIAŁY DZIEŃ !!!
A w tej Warszawie to strasznie się one utuczyły.