Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poezja księdza Twardowskiego zagrana, zaśpiewana i ubrana w klasykę muzyki

- Jak szukać prawdziwego świata? - spytała publikę w parku Roth dyrektor Joanna Maksym-Benczew i zapowiedziała słowno-muzyczną podróż poetycką. Na scenie w muszli koncertowej udali się w nią: Maria Dębina studentka II roku Akademii Muzycznej, zwyciężczyni międzynarodowych konkursów; Jerzy Dębina - mistrz recytacji i Kuba Blokesz, wychowanek Ireny Chlubek z dawnego składu Atlantydy.

Poezja księdza Twardowskiego zagrana, zaśpiewana i ubrana w klasykę muzyki
Kuba Blokesz jest wychowankiem Ireny Chlubek, u której śpiewał w Atlantydzie w RCK. Spotkali się na koncercie w parku Roth

Materiał wideo:

Przed wydarzeniem rozmawialiśmy z artystami. Kuba Blokesz odniósł się do pomysłu na tegoroczne Dni Raciborza - rozproszone i zróżnicowane. - To jest właśnie kreowanie kultury, a nie zapewnianie ludziom kultury. Dzięki temu powstaje miejsce dla nowych inicjatyw. Przenoszenie kultury w różne, nieoczekiwane miejsca. Najczęściej Dni Miasta są imprezą sztampową, a tu wchodzimy nimi w lokalność i to przez parę dni - podkreślił Blokesz.

Jak dodał muzyk, to J. Dębina uplastycznił program koncertu, który jest starszy od Blokesza. Jerzy Dębina na scenie deklamował, Kuba Blokesz grał i śpiewał, a Marysia Dębina dokładała do tego zestawu muzyką klasyczną na altówce.

- To jest koncert zagrany siłami raciborsko-pszowskimi. Ten program ma swoje ze 40 lat. Był prezentowany w różnych składach, różnych konfiguracjach, ale tym razem po raz pierwszy z muzyką poważną. Mamy więc mini-premierę jakby - zauważył J. Dębina.- Muzyka nigdy nie była dla mnie obowiązkiem, ona mnie uszczęśliwia. W tym projekcie wykonałam muzykę z okresu baroku. W ten sposób połączyliśmy coś dawnego z czymś współczesnym i myślę, że ciekawie to wyszło - powiedziała nam Maria Dębina.

Dni Raciborza 2021 [PROGRAM][RELACJA] 22 wiadomości, 31 komentarzy w dyskusji, 964 zdjęcia, 1 film

Ludzie

Jerzy Dębina

Aktor, poeta, animator kultury, artysta

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Poranek1 (196.240. * .36) 23.08.2021 10:01
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem