Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Raj dla kolekcjonerów. W Chałupkach szykuje się wiosenny jarmark staroci [ZAPOWIEDŹ] 

Na jarmarku staroci można znaleźć różnorodne skarby z przeszłości, takie jak antyki, stare meble, lampy, zegary, biżuterię, monety czy pocztówki. To prawdziwy raj dla kolekcjonerów i entuzjastów historii, którzy mogą poszukiwać unikalnych...

Ahoj Załogo! Odra łączy! Rodzinny spływ kajakowy w Chałupkach [ZDJĘCIA] 

Starosta Bogumina Petr Vicha i wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki w drugim dniu Festiwalu Górnej Odry otworzyli Graniczne Meandy Odry. W spływie kajakowym z Chałupek do Zabełkowa płynęło około 70 osób.

Racibórz ludniejszy od Opola 

Wyniki spisu ludności na Górnym Śląsku, zapowiedź niezwykłego spektaklu w raciborskiej „Strzesze”, napad bojówek czeskich na polski konsulat w Boguminie, czy zaangażowany politycznie felieton o pruskich porządkach na Śląsku – m.in....

Tajemnicza śmierć chłopczyka, banda cyganów i krwawa awantura na weselu [127 lat temu w Nowinach] 

Cyganie pod osłoną nocy przekraczają Odrę i dopuszczają się zuchwałej kradzieży. Dozorca więzienny dokonuje makabrycznego odkrycia w Studziennej. A na weselu pod Rybnikiem leje się krew, bo karczmarz nie chciał lać więcej wódki jednemu...

Jarmark na Granicy: szwarc, mydło i powidło, czyli dla każdego coś miłego 

W niedzielę na Chałupkach na granicy polsko-czeskiej odbyła się kolejna edycja Jarmarku na Granicy. Można było tu kupić dosłownie wszystko - od portretu Hiltera po kalosze. Sprzedający, żeby zdobyć dobre miejsce do handlowania, musieli przyjechać...

Wróciły kontrole na granicy Polska - Czechy w Chałupkach 

Polska wprowadziła ograniczenia w przekraczaniu granic państwowych. Od 4 lipca do 2 sierpnia granice państwa można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Podróżni muszą się też liczyć z kontrolami dokumentów prowadzonymi przez Straż...

Pociągi z Raciborza do Bohumina już jeżdżą. Nowiny pytały podróżnych o wrażenia 

W niedzielę 13 grudnia wdrożono w Raciborzu nowy rozkład jazdy. Znajdują się w nim dwa nowe połączenia z czeską miejscowością graniczną Bohuminem. Zabiegali o nie m.in. Czytelnicy Nowin Raciborskich bo dla Raciborza to kolejowy dostęp do...

Koleje Śląskie reklamują swoje nowe połączenia do Bohumina 

Na katowickim dworcu PKP odbyła się dziś rano konferencja prasowa z udziałem prezesów Kolei Śląskich i Czeskich oraz wicewojewody śląskiego Gabrieli Lenartowicz. W grudniu pojadą pierwsze, po wieloletniej przerwie, pociągi z Katowic do Bohumina....

Śnięte ryby na granicznym odcinku Odry. Trwa akcja polskich i czeskich strażaków. Do Chałupek przejechał wojewoda [ZDJĘCIA]  

Strażacy z JRG Racibórz, JRG Wodzisław Śląski oraz z Czech, a także policjanci i inne służby biorą udział w akcji na granicznym odcinku Odry, która związana jest z masowym śnięciem ryb.

Raj dla kolekcjonerów. W Chałupkach szykuje się wiosenny jarmark staroci [ZAPOWIEDŹ] 

Na jarmarku staroci można znaleźć różnorodne skarby z przeszłości, takie jak antyki, stare meble, lampy, zegary, biżuterię, monety czy pocztówki. To prawdziwy raj dla kolekcjonerów i entuzjastów historii, którzy mogą poszukiwać unikalnych i autentycznych przedmiotów, pełnych historii i opowieści.

LKS Tworków ponownie z Pucharem Wójta w Halowym Turnieju Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z gminy Krzyżanowice po raz ósmy zmierzyli się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy. Choć rywalizacja była zacięta, to turniej przebiegał na najwyższym poziomie Fair Play. Kibice otrzymali sporą dawkę piłkarskiej rozgrywki.

Dlaczego Krzyżanowice zorganizowały koncert noworoczny w Czechach? [ZDJĘCIA]  

Mały Wiedeń, czyli Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice rozbrzmiał w klimatycznej sali restauracji „Pod Zeleným Dubem” w Bohuminie 20 stycznia.

Przejście graniczne w Chałupkach może otrzymać tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej. Trwa głosowanie 

Przejście graniczne Chałupki-Bohumin, ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Okiennik Wielki – najwyższa skała Wyżyny Częstochowskiej oraz dwa miejsca w Katowicach: nowoczesny kompleks biurowy Global Office Park i modernistyczna kamienica przy ulicy PCK 10. Trwa głosowanie na miejsca z największym filmowym potencjałem w regionie.

Ahoj Załogo! Odra łączy! Rodzinny spływ kajakowy w Chałupkach [ZDJĘCIA]  

Starosta Bogumina Petr Vicha i wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki w drugim dniu Festiwalu Górnej Odry otworzyli Graniczne Meandy Odry. W spływie kajakowym z Chałupek do Zabełkowa płynęło około 70 osób.

LKS Tworków ponownie z pucharem wójta w Halowym Turnieju Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z gminy Krzyżanowice po raz szósty zmierzyli się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o puchar wójta gminy. Rywalizacja była zacięta, a emocji nie brakowało. Kibice otrzymali sporą dawkę piłkarskiej rozgrywki.

Jarmark staroci w Chałupkach jednak się odbędzie 

Wydarzenie miało odbyć się w połowie maja, jednak zostało odwołane wskutek nawałnic, które nawiedziły m.in. gminę Krzyżanowice.

Chałupki. Jarmark na Granicy odwołany 

Jarmark miał odbyć się w najbliższą sobotę i niedzielę. Niestety nie odbędzie się wskutek nawalnych deszczy, które odwiedziły w ostatnim czasie nasz region.

Szukasz nietypowego prezentu? Zajrzyj w maju na jarmark staroci w Chałupkach 

Po raz kolejny stare przejście graniczne Chałupki - Bohumin zapełni się wystawcami.

Śląskość ponad granicami. Wymieniono się plakatami, aby promować w Spisie Powszechnym narodowość śląską [ZDJĘCIA]   

Na moście granicznym Chałupki – Bohumin spotkała się delegacja Ślązaków z Polski oraz Czech, aby w ramach wspólnej akcji wymienić się plakatami promującymi Spis Powszechny po obu stronach granicy. W taki sposób zaakcentowano, że dla osób deklarujących narodowość śląską, granica na Odrze jest czysto umowna. – Górny Śląsk,...

Racibórz ludniejszy od Opola 

Wyniki spisu ludności na Górnym Śląsku, zapowiedź niezwykłego spektaklu w raciborskiej „Strzesze”, napad bojówek czeskich na polski konsulat w Boguminie, czy zaangażowany politycznie felieton o pruskich porządkach na Śląsku – m.in. o tym pisały Nowiny równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie...

Konduktor z Bogumina dźgnięty nożem za to, że nie mówił po czesku 

Uwolnienie handlu kartoflami w powiecie raciborskim, konflikt mieszkańców z nauczycielem w Kobyli, presja zarządu na pracownikach huty w Paruszowcu czy bulwersujący mord polityczny, do którego doszło w pociągu tuż za naszą południową granicą – między innymi o tym pisano w Nowinach równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która...

Do Chałupek powraca jarmark staroci 

Jarmarki na granicy w Chałupkach odbywają się dwa razy w roku. Poprzednia edycja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Kolejna odsłona zostanie już zorganizowana.

Pociągi Kolei Śląskich znowu dojeżdżają do Bohumina 

Informacja na jaką czekało wielu pasażerów. Pociągi kolei Śląskich, po ponad trzech miesiącach wznowiły połączenia do czeskiego Bohumina.

Za Gorzyczkami spłonął autobus. Pół miliona złotych strat [ZDJĘCIA]  

7 listopada wodzisławska straz pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze autobusu na autostradzie A1 pomiędzy węzłem Gorzyczki, a granicą kraju.

Odra we mgle czyli niedzielny spływ z Bohumina do Raciborza [ZDJĘCIA]  

Miłośnicy kajakarstwa na długo zapamiętają zorganizowany w niedzielę 9 września Polsko-Czerski Kajakowy Maraton Odrzański.

Zobacz więcej