Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ahoj Załogo! Odra łączy! Rodzinny spływ kajakowy w Chałupkach [ZDJĘCIA] 

Starosta Bogumina Petr Vicha i wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki w drugim dniu Festiwalu Górnej Odry otworzyli Graniczne Meandy Odry. W spływie kajakowym z Chałupek do Zabełkowa płynęło około 70 osób.

Racibórz ludniejszy od Opola 

Wyniki spisu ludności na Górnym Śląsku, zapowiedź niezwykłego spektaklu w raciborskiej „Strzesze”, napad bojówek czeskich na polski konsulat w Boguminie, czy zaangażowany politycznie felieton o pruskich porządkach na Śląsku – m.in....

Tajemnicza śmierć chłopczyka, banda cyganów i krwawa awantura na weselu [127 lat temu w Nowinach] 

Cyganie pod osłoną nocy przekraczają Odrę i dopuszczają się zuchwałej kradzieży. Dozorca więzienny dokonuje makabrycznego odkrycia w Studziennej. A na weselu pod Rybnikiem leje się krew, bo karczmarz nie chciał lać więcej wódki jednemu...

Jarmark na Granicy: szwarc, mydło i powidło, czyli dla każdego coś miłego 

W niedzielę na Chałupkach na granicy polsko-czeskiej odbyła się kolejna edycja Jarmarku na Granicy. Można było tu kupić dosłownie wszystko - od portretu Hiltera po kalosze. Sprzedający, żeby zdobyć dobre miejsce do handlowania, musieli przyjechać...

Wróciły kontrole na granicy Polska - Czechy w Chałupkach 

Polska wprowadziła ograniczenia w przekraczaniu granic państwowych. Od 4 lipca do 2 sierpnia granice państwa można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Podróżni muszą się też liczyć z kontrolami dokumentów prowadzonymi przez Straż...

Pociągi z Raciborza do Bohumina już jeżdżą. Nowiny pytały podróżnych o wrażenia 

W niedzielę 13 grudnia wdrożono w Raciborzu nowy rozkład jazdy. Znajdują się w nim dwa nowe połączenia z czeską miejscowością graniczną Bohuminem. Zabiegali o nie m.in. Czytelnicy Nowin Raciborskich bo dla Raciborza to kolejowy dostęp do...

Koleje Śląskie reklamują swoje nowe połączenia do Bohumina 

Na katowickim dworcu PKP odbyła się dziś rano konferencja prasowa z udziałem prezesów Kolei Śląskich i Czeskich oraz wicewojewody śląskiego Gabrieli Lenartowicz. W grudniu pojadą pierwsze, po wieloletniej przerwie, pociągi z Katowic do Bohumina....

Przejście graniczne w Chałupkach może otrzymać tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej. Trwa głosowanie 

Przejście graniczne Chałupki-Bohumin, ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Okiennik Wielki – najwyższa skała Wyżyny Częstochowskiej oraz dwa miejsca w Katowicach: nowoczesny kompleks biurowy Global Office Park i modernistyczna kamienica przy ulicy PCK 10. Trwa głosowanie na miejsca z największym filmowym potencjałem w regionie.

Ahoj Załogo! Odra łączy! Rodzinny spływ kajakowy w Chałupkach [ZDJĘCIA]  

Starosta Bogumina Petr Vicha i wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki w drugim dniu Festiwalu Górnej Odry otworzyli Graniczne Meandy Odry. W spływie kajakowym z Chałupek do Zabełkowa płynęło około 70 osób.

LKS Tworków ponownie z pucharem wójta w Halowym Turnieju Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z gminy Krzyżanowice po raz szósty zmierzyli się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o puchar wójta gminy. Rywalizacja była zacięta, a emocji nie brakowało. Kibice otrzymali sporą dawkę piłkarskiej rozgrywki.

Jarmark staroci w Chałupkach jednak się odbędzie 

Wydarzenie miało odbyć się w połowie maja, jednak zostało odwołane wskutek nawałnic, które nawiedziły m.in. gminę Krzyżanowice.

Chałupki. Jarmark na Granicy odwołany 

Jarmark miał odbyć się w najbliższą sobotę i niedzielę. Niestety nie odbędzie się wskutek nawalnych deszczy, które odwiedziły w ostatnim czasie nasz region.

Szukasz nietypowego prezentu? Zajrzyj w maju na jarmark staroci w Chałupkach 

Po raz kolejny stare przejście graniczne Chałupki - Bohumin zapełni się wystawcami.

Śląskość ponad granicami. Wymieniono się plakatami, aby promować w Spisie Powszechnym narodowość śląską [ZDJĘCIA]   

Na moście granicznym Chałupki – Bohumin spotkała się delegacja Ślązaków z Polski oraz Czech, aby w ramach wspólnej akcji wymienić się plakatami promującymi Spis Powszechny po obu stronach granicy. W taki sposób zaakcentowano, że dla osób deklarujących narodowość śląską, granica na Odrze jest czysto umowna. – Górny Śląsk,...

Racibórz ludniejszy od Opola 

Wyniki spisu ludności na Górnym Śląsku, zapowiedź niezwykłego spektaklu w raciborskiej „Strzesze”, napad bojówek czeskich na polski konsulat w Boguminie, czy zaangażowany politycznie felieton o pruskich porządkach na Śląsku – m.in. o tym pisały Nowiny równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która jest jak podróż w czasie...

Konduktor z Bogumina dźgnięty nożem za to, że nie mówił po czesku 

Uwolnienie handlu kartoflami w powiecie raciborskim, konflikt mieszkańców z nauczycielem w Kobyli, presja zarządu na pracownikach huty w Paruszowcu czy bulwersujący mord polityczny, do którego doszło w pociągu tuż za naszą południową granicą – między innymi o tym pisano w Nowinach równo sto lat temu. Zapraszamy do lektury, która...

Do Chałupek powraca jarmark staroci 

Jarmarki na granicy w Chałupkach odbywają się dwa razy w roku. Poprzednia edycja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Kolejna odsłona zostanie już zorganizowana.

Pociągi Kolei Śląskich znowu dojeżdżają do Bohumina 

Informacja na jaką czekało wielu pasażerów. Pociągi kolei Śląskich, po ponad trzech miesiącach wznowiły połączenia do czeskiego Bohumina.

Za Gorzyczkami spłonął autobus. Pół miliona złotych strat [ZDJĘCIA]  

7 listopada wodzisławska straz pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze autobusu na autostradzie A1 pomiędzy węzłem Gorzyczki, a granicą kraju.

Odra we mgle czyli niedzielny spływ z Bohumina do Raciborza [ZDJĘCIA]  

Miłośnicy kajakarstwa na długo zapamiętają zorganizowany w niedzielę 9 września Polsko-Czerski Kajakowy Maraton Odrzański.

Unia Racibórz wygrała Bohumin Junior Cup  

Młodzi piłkarze Unii Racibórz (rocznik 2007) uczestniczyli w sobotę 10 marca w turnieju piłkarskim Bohumin Junior.

Piłkarze z Owsiszcz wygrali czeski turniej wójta [ZDJĘCIA]  

W hali sportowej Bospor w Bohuminie rozegrano IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice.

Tworków zorganizował turniej mikołajkowy w Bohuminie 

10 grudnia w Bohuminie LKS Tworków zorganizował mikołajkowy turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2010/11.

Magda i Szulcek wygrali w Bohuminie  

Reprezentanci Klubu Sportowego Łamator Racibórz: Mariusz Magda i Dawid Szulcek zwyciężyli swe pojedynki w czeskim Bohuminie, na gali VFCL5.

Zobacz więcej