Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Skorumpowany policjant stanie przed sądem. Brał łapówki, udzielał "porad", pieniądze wydawał na długi i hazard 

Młodszy aspirant Szymon B., może spędzić w więzieniu zdecydowanie więcej czasu niż służył w policji. Przekreślił 10-letnią karierę, został dyscyplinarnie zwolniony i w tymczasowym areszcie czeka na rozprawę przed sądem. Ten może wymierzyć...

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć,...

Pędził 200 na godzinę, bo śpieszył się na pociąg 

Mimo ograniczenia prędkości do 70 km/h, mieszkaniec Cieszyna jechał z prędkością znacznie większą. Wideorejestrator radiowozu odnotował wynik ponad 200 km/h. 39-letni mężczyzna tłumaczył policjantom, że spieszył się na pociąg.

Karambol u sąsiadów. Ciężarówka staranowała fiata 

Do zderzenia się pięciu samochodów doszło 1 października po południu w centrum Orzesza na ulicy Rybnickiej. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący renault 39-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków...

Romantyczny spacer nad Odrą zakończył się śmiercią narzeczonej 

Bulwersująca zbrodnia nad Odrą w Raciborzu, kradzieże ziemniaków z okolicznych pól, „polska niedziela” w Rybniku oraz tragiczne skutki rewizji w Ligocie – to tylko część artykułów, które ukazały się w Nowinach równo sto lat temu.

Skorumpowany policjant stanie przed sądem. Brał łapówki, udzielał "porad", pieniądze wydawał na długi i hazard 

Młodszy aspirant Szymon B., może spędzić w więzieniu zdecydowanie więcej czasu niż służył w policji. Przekreślił 10-letnią karierę, został dyscyplinarnie zwolniony i w tymczasowym areszcie czeka na rozprawę przed sądem. Ten może wymierzyć mu nawet 15 lat za kratami.

Setki milionów złotych dla naszych miast i gmin. Kto dostanie najwięcej pieniędzy z II edycji Polskiego Ładu? 

Dokończenie budowy obwodnicy Rybnika, budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w wielu gminach, budowa lodowiska w Raciborzu - to tylko część inwestycji, które zotaną zrealizowane w ramach II edycji Polskiego Ładu. Mamy kompletną listę przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w powiatach mikołowskim, raciborskim, rybnickim, wodzisławski,...

CPK: Zaplanowano spotkania internetowe. Kiedy się odbędą? Mamy pełny terminarz  

- Ponieważ otrzymujemy wiele sygnałów związanych z przedstawionymi materiałami, zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkowy cykl spotkań informacyjnych online, z mieszkańcami poszczególnych gmin i sołectw - informują przedstawiciele CPK.

Tragedia w Orzeszu. Nie żyją trzy osoby 

Trzy ofiary śmiertelne - to bilans pożaru, który wybuchł dziś nad ranem przy ulicy Jeziorskiej w Orzeszu.

Dwuletni Wiktor ma guza mózgu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca 

Wiktor mieszka w Orzeszu. Jego mama pochodzi z Rudnika w powiecie raciborskim. U chłopca zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Guz jest nieoperacyjny. Chłopiec przyjmuje chemioterapię, ale nowotwór dał już przerzuty do płuc. Szansą dla Wiktora jest protonoterapia, którą gotowi są przeprowadzić specjaliści z Essen.

Trwa zbiórka na rzecz Wiktora Maresza. 2,5-latek zmaga się z rzadkim nowotworem mózgu 

W popularnym serwisie społecznościowym odbywają się licytacje na rzecz 2,5-letniego Wiktora Maresza (na zdj.), zmagającego się z niezwykle rzadkim, złośliwym nowotworem mózgu – AT/RT. Chłopczyk mieszka w Orzeszu. Z powiatem raciborskim jest natomiast związana jego mama Daria, która pochodzi z gminy Rudnik.

Pracownica banku wyłudzała pieniądze klientów 

Zarzutami przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszowania dokumentów zakończyło się dochodzenie policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Mikołowa, którzy od połowy listopada ubiegłego roku skrupulatnie zbierali materiał dowodowy w sprawie jednej z pracownic banku, która wykorzystując wieloletnie zaufanie klientów placówki,...

Brat okradał brata. Wszystko sprzedawał w lombardzie 

REGION. Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który od ponad roku regularnie okradał swojego brata, a łup oddawał do lombardu. Działając w ten sposób, mężczyzna pozbył się sporej ilość elektronarzędzi, sprzętu AGD oraz telefonu.

Policjant stracił dorobek życia w pożarze w Czerwionce 

W wyniku pożaru, który kilka dni temu rozniecił piroman w Czerwionce-Leszczynach, policjant z Orzesza stracił dorobek całego życia oraz dach nad głową. Mundurowy w czasie pożaru był w domu, ratował domowników przed rozprzestrzeniającym się ogniem i współdziałał ze służbami w akcji ratunkowej. Teraz policjant wraz z małżonką...

Pracownica wynosiła zastawę z restauracji 

Zarzutami kradzieży dla 33-letniej kobiety zakończyła się interwencja policjantów z orzeskiego komisariatu w jednej z miejscowych restauracji. Okazało się bowiem, że od początku listopada mieszkanka Orzesza sukcesywnie wynosiła ze swojego miejsca pracy przedmioty stanowiące wyposażenie restauracji.

Pijana kierująca rzuciła się na policjanta 

Pijacki rajd samochodem kierowanym przez 21-letnią mieszkankę Orzesza zakończyli policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych. Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a podczas interwencji stróżów prawa była agresywna, wyzywała ich i kopała.

Pędził 200 na godzinę, bo śpieszył się na pociąg 

Mimo ograniczenia prędkości do 70 km/h, mieszkaniec Cieszyna jechał z prędkością znacznie większą. Wideorejestrator radiowozu odnotował wynik ponad 200 km/h. 39-letni mężczyzna tłumaczył policjantom, że spieszył się na pociąg.

Rowerzysta ranny w wypadku 

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło 1 października wieczorem w Orzeszu na ulicy Damrota. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca osobowym volkswagenem, 28-letnia kobieta, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzyła w tył jadącego prawidłowo rowerem mężczyznę.

Karambol u sąsiadów. Ciężarówka staranowała fiata 

Do zderzenia się pięciu samochodów doszło 1 października po południu w centrum Orzesza na ulicy Rybnickiej. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący renault 39-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył fiata seicento.

Poseł Cymański i minister Woś spotkali się z mieszkańcami Rybnika 

Poseł Tadeusz Cymański odwiedził Rybnik i okolice. Rozmawiał z mieszkańcami i poparł ministra Michała Wosia – kandydata do Sejmu z naszego okręgu.

Romantyczny spacer nad Odrą zakończył się śmiercią narzeczonej 

Bulwersująca zbrodnia nad Odrą w Raciborzu, kradzieże ziemniaków z okolicznych pól, „polska niedziela” w Rybniku oraz tragiczne skutki rewizji w Ligocie – to tylko część artykułów, które ukazały się w Nowinach równo sto lat temu.

Tragedia w Orzeszu. Kobieta zginęła w płonącym samochodzie 

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem. Kierująca seatem leonem utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła czołowo w drzewo, w wyniku czego samochód stanął w płomieniach, a 29-latka poniosła śmierć na miejscu.

Zobacz więcej