Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chce przekonać Unię do śląskiego węgla. Jak starosta Mirosław Duży patrzy na Brukselę?

W ziemi mikołowskiej Mirosław Duży jest zakochany jak nikt inny. Kiedy Polska stawała się europejska bawił służbowo w Ostrawie, wspomnienia ma wciąż żywe.

Chce przekonać Unię do śląskiego węgla. Jak starosta Mirosław Duży patrzy na Brukselę?

Nie wszystko we wspólnocie przypada mu do gustu, ale korzyści widzi więcej niż wad. Starosta Duży wywodzi się z branży górniczej, więc uważa że odchodzenie od śląskiego złota jest błędem. Cieszy go skuteczna walka o czyste powietrze nad regionem. - Z okien naszych domów widać góry, co kiedyś było nie do pomyślenia - opowiada o widokach z Mikołowa.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~menel (146.70. * .62) 24.03.2024 21:09

Jak ten kolo sie ubral.
Wstyd po prostu.

~nierl (185.243. * .202) 21.03.2024 12:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Soil - jałowe Twoje próby, oni się mentalnie zatrzymali w 19 wieku wraz ze swoimi 19 pensjami rocznie, trudno im zrozumieć że to odchodzi do lamusa tak jak dorożki i lokomotywy parowe

~henk (78.31. * .233) 21.03.2024 11:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Soil (85.115. * .180)
Jak myślisz, z czego jest prąd w Twoich gniazdkach, pewnie myślisz też że ciepła woda jest z kranu, a ciepło w mieszkaniu jest z kaloryfera, światło w tym pokoju to pewnie z żarówki? To wszystko jest z tego niedobrego węgla. Brak słów po prostu

~To_sem_ja (37.248. * .5) 21.03.2024 09:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mylisz się. Polska nadal węglem stoi (i nie tylko). Państwa "poważne" budują nadal elektrownie węglowe a takim otumanionym republikom (jak nasz polskojęzyczny bantustan) wciskają religię klimatyzmu. Propaganda o "ratowaniu planety" saczy się z kazdej strony. A ci co ją promują, śmieją się z gawiedzi w to wierzacej...
Polexit, i to jak najszybciej.

~Soil (85.115. * .180) 21.03.2024 07:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dajże chłopie spokój z tym węglem. To przeszłość, tak jak parowozy i karety. Skup się na tym, co jest przyszłością i przestań mamić górników, że mają przed sobą przyszłość. Nie mają. Czas ich świetności dawno minął i nie wroci.

~Szczytwszystkiego (111.90. * .52) 20.03.2024 18:04
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu