Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RowerON 2024: Zapisy zakończone. Mamy 1300 uczestników! IV edycja startuje 8 czerwca

Projektu „RowerON” chyba nikomu w naszym regionie nie trzeba już przedstawiać. Nasze wezwanie: „wsiadaj na koło, będzie wesoło!” od trzech lat zbiera rzesze rowerzystów z regionu, zarówno cyklistów-pasjonatów, jak i nowicjuszy do przeżycia wspaniałej i niezapomnianej przygody. Możemy zatem oficjalnie ogłosić: wiosna za pasem, wyciągajcie z piwnic rowery i szykujcie się do RowerON 2024, który w tym roku będzie również miała element charytatywny, by pomóc 6-letniej Hani z Raciborza!

AKTUALIZACJA 19.05.2024 r.
Zapisy do #RowerON2024 zakończone - mamy 1300 uczestników. Dziękujemy!
Co dalej drodzy Roweronowcy? Przedstawiamy zaktualizowany harmonogram RowerON 2024:
 • 28 maja - 7 czerwca (UWAGA ZMIANA TERMINU)  - odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych z koszulkami przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru
 • 8 czerwca - oficjalny start RowerON 2024 - event - Racibórz, Park Roth, godz. 11.00-14.00
 • 8 czerwca - 27 października - realizacja wyzwania przez uczestników - przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy" oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)
 • 28 - 31 października - wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w "konkursie koszulkowym"
 • 7 listopada - relacja LIVE z zakończenia RowerON 2024 i wytypowanie zwycięzców nagród w "konkursie koszulkowym" i wśród Mistrzów RowerON-u
 • 2 - 31 grudnia - odbiór medali w punktach odbioru

 Więcej o RowerON w dalszej cześci artykułu.

RowerON 2024: Zapisy zakończone. Mamy 1300 uczestników! IV edycja startuje 8 czerwca

Na początku chcemy się pochwalić. RowerON dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 i 2022 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce! To dzięki Wam uczestnikom I, II i III edycji. Dziękujemy!

A jeśli dopiero teraz dowiedziałeś się o RowerON-ie i chcesz wziąć w nim udział, jak już ponad 4000 rowerzystów przez ostatnie 3 lata, podpowiadamy - wyzwanie rowerowe RowerON to propozycja dla każdego! Niezależenie od tego czy jeździsz na rowerze od lat, czy dopiero zaczynasz, czy lubisz jeździć samotnie, czy razem z rodziną lub przyjaciółmi – RowerON to propozycja nie do odrzucenia.

Nasza inicjatywa powstała z potrzeby aktywności, odreagowania stresów dnia codziennego, a także chęci odkrywania uroków regionu, w którym mieszkamy. Rower to wolność i idealny trening, a RowerON to gwarantowana dobra zabawa i wspaniała przygoda. Zainteresowany?!

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku? Prawie 800 km niezapomnianej przygody!

A dokładnie 16 zupełnie nowych tras na terenie aż 11 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, pszczyńskiego, opawskiego (CZ), Rybnika, Żor, Jastrzębia-Zdroju, a także nowych w tym roku: powiatu mikołowskiego, cieszyńskiego i karwińskiego w Czechach.

Trasy są zróżnicowane – mierzą 30-68 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, las, pola). Są dostosowane zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych rowerzystów i w większości przebiegają po oficjalnych ścieżkach rowerowych regionu. Co ważne, każda z tras została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej.

Wybrane trasy różnią się poziomem trudności, ale przejedzie je zarówno osoba początkująca, czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście każda trasa będzie wymagała wysiłku fizycznego - i o to chodzi! Trasy będą świetną okazją na całodniową wycieczkę z rodziną czy znajomymi, szybki przejazd po pracy, czy też fragment dłuższej wyprawy. Każdą trasę (jak w zeszłym roku) oznaczymy symbolem trudności - łatwa, średnia, trudna, by ułatwić uczestnikom wybór tras dostosowanych do swoich umiejętności. Szczegóły tras będziemy publikować wkrótce - od 6 do 31 maja na grupie @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl

Wsiadaj na koło, będzie wesoło... i bezpiecznie

Przejechanie prawie 800 km to ogromny wyczyn, ale też... spore ryzyko. Dlatego w tym roku wyjątkową uwagę zwracamy na Wasze bezpieczeństwo i będziemy przypominać o zasadach pierwszej pomocy i zasadach bezpiecznego poruszania się rowerzystów w ruchu drogowym. I już dziś przypominamy - Roweronowcy na trasach RowerON-u, ale również na innych rajzach jeżdżą w kaskach rowerowych! W tym roku również w pakietach startowych uczestnicy otrzymają gadżety wspierające bezpieczeństwo na trasach rowerowych!

RowerON jedzie za granicę!

Rozkręcamy się coraz bardziej. 4 edycja RowerON przybiera jeszcze bardziej charakter międzynarodowy! Grzechem byłoby nie skorzystać z terenów czeskiego przygranicza i nie pojeździć po przepięknych terenach Ziemi Opawskiej. A w tym roku jeszcze bardziej eksplorujemy Ziemię Karwińską w Czechach. Na ten moment możemy Wam zdradzić, że czeskie trasy to będzie prawdziwa „petarda” tegorocznego RowerON-u. Będziecie zachwyceni!

5 tras na medal, 16 na Mistrza

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – wówczas zostaniesz Mistrzem RowerON-u i zyskasz oprócz medalu szansę na zdobycie fantastycznych nagród! Na każdej trasie zrobisz zdjęcie w wyznaczonym przez nas punkcie, a pod koniec października, na koniec RowerON-u, wyślesz nam wszystkie zdjęcia z przejechanych tras celem weryfikacji.

Ten medal może być Twój! Podejmiesz wyzwanie?

Więcej czasu, mniej wymówek!

W tym roku startujemy już 8 czerwca i jeździmy do 27 października, czyli mamy aż 4,5 miesiąca lub 144 dni. To mnóstwo czasu! Chcemy żeby każdy z Was mógł ukończyć wyzwanie i tym samym zdobyć unikatowy medal, tytuł MISTRZA RowerON-u i powalczyć w specjalnych challange'ach o super nagrody. I już dziś zapraszamy na oficjalny start RowerON-u 8 czerwca do Parku Roth w Raciborzu na godz. 11.00. Będzie się działo!

Dodatkowa zabawa w challenge’ach

Lubisz rywalizację? To mamy coś dla Ciebie! Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge i do zdobycia będą dodatkowe cenne nagrody. Szczegóły wkrótce.

Zapisy do IV edycji RowerON-u w tym roku 3-etapowe. Nie przegap!

W tym roku rejestracja została podzielona na 3 etapy. Zależało nam na tym, by wyróżnić aktywnych rowerzystów, którzy jeżdżą w RowerON po trasach, by przeżywać przygody, zdobywać medale, nagrody i tytuły Mistrza RowerON-u. To wszyscy Ci, którzy przejechali min. 5 tras i zdobyli medal w 2023 roku. Tych którym, ta sztuka się nie udała w zeszłym roku zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w zbliżającej się edycji, by mogli skorzystać z PRE-zapisów w przyszłym roku. Warto!

Terminy zapisów:

I ETAP

25 marca od godz. 12.00 – 29 marca do godz. 23.59– PRE-rejestracja TYLKO dla aktywnych uczestników, którzy przejechali w III edycji RowerON 2023 min. 5 tras i zdobyli unikatowy medal (2 opcje: pakiety startowe bezpłatne lub pakiety płatne z koszulką RowerON 2024).

Ten rodzaj rejestracji został już zakończony.

II ETAP

15 kwietnia od godz. 12.00 – 26 kwietnia do godz. 23.59– rejestracja STANDARDOWA dla wszystkich, którzy przejechali mniej niż 5 tras w 2023 roku i dla nowych uczestników (2 opcje: pakiety startowe bezpłatne lub pakiety płatne z  koszulką RowerON 2024). 

Ten rodzaj rejestracji został już zakończony.

III ETAP

6 maja od godz. 12.00 - 17 maja do godz. 23.59– rejestracja OPEN (bez bezpłatnych pakietów startowych lub z płatną koszulką RowerON 2024 (ale bez pakietu).

Ten rodzaj rejestracji został już zakończony.

Liczba miejsc z pakietami startowymi jest ograniczona! W tym roku mamy dla Was w sumie 1200 pakietów startowych (bezpłatnych i płatnych). Ci którzy, nie załapią się na bezpłatne pakiety będą mogli się zapisać w transzy OPEN bez pakietów startowych, ale oczywiście będą jeździć na tych samych zasadach co pozostali uczestnicy.

Uwaga – w tym roku będą do wyboru:

 • pakiet bezpłatny
 • pakiet płatny z koszulką

I od razu podpowiadamy, dlaczego warto kupić pakiet z koszulką. W tym roku ponownie ogłaszamy „konkurs koszulkowy” z super nagrodami, ale nowością jest, że tegoroczny RowerON będzie miał element charytatywny dla 6-letniej Hani z Raciborza, a conajmniej 10% z przychodu z koszulek przekażemy na leczenie Hani, by za jakiś czas mogła jeździć z nami po trasach RowerON!

Wystarczy więc zakupić koszulkę z pakietem i na min. 5 trasach zrobić sobie zdjęcie w koszulce RowerON 2024, by wziąć udział w dodatkowym super „konkursie koszulkowym” z rewelacyjnymi nagrodami oraz wesprzeć leczenie Hani!

Kupując koszulkę wspierasz w tym roku leczenie 6-letniej Hani z Raciborza

RowerON jeździ w tym roku dla Hani z Raciborza!

W tym roku RowerON będzie miał element charytatywny. Chcemy wspólnie pomóc 6-letniej Hani z Raciborza, która ma wielkie marzenie, by w przyszłości przejechać z nami trasy RowerON. Na razie stan jej zdrowia niestety na to nie pozwala. Zachęcamy całą naszą społeczność rowerową, każdego z Was z osobna, by pomóc w leczeniu Hani, by za jakiś czas mogła samodzielnie wraz z rodzicami eksplorować ścieżki regionu i stać się częścią naszej rowerowej rodziny! Tak można pomóc Hani i jej rodzicom:

 • prosimy o przekazanie 1,5% podatku w zeznaniach podatkowych jeszcze w tym roku i również przyszłych latach na rzecz Hani,
 • kupując tegoroczną koszulkę #RowerON2024 indywidualnie lub podczas zapisów, wesprzecie leczenie Hani, ponieważ conajmniej  10% przychodu z koszulek przekażemy właśnie na jej leczenie,
 • można również przekazać dowolną darowiznę na rzecz Hani w każdym momencie.

Wszystkie potrzebne dane znajdują się na załączonej poniżej ulotce.

A wszyscy, którzy przyjadą do Raciborza 8 czerwca na start #RowerON2024 mamy nadzieję będą mieli szansę poznać Hanię osobiście! Spełnijmy jej marzenie. Możemy na Was liczyć?

Wsiadajcie na koło, przekażmy wsparcie i uśmiech Hani... na wesoło!

Wyjątkowe sportowe koszulki z logo RowerON 2024!

Podobają Wam się logotypy naszych wyzwań? Przygotowaliśmy dla Was specjalne koszulki sportowe z naszym tegorocznym zwierzakiem - misiem, które idealnie nadają się na rowerowe wycieczki, a zarazem będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. Koszulki można otrzymać zamawiając płatny pakiet startowy lub osobno na stronie https://sklep.nowiny.pl/ 

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON 2024:

25 – 29 marca – PRE-rejestracja TYLKO dla aktywnych uczestników, którzy przejechali w III edycji RowerON 2023 min. 5 tras i zdobyli unikatowy medal (2 opcje: pakiety startowe bezpłatne lub pakiety płatne z koszulką RowerON 2024). Ten todzaj rejestracji został już zakończony.

15 – 26 kwietnia – rejestracja STANDARDOWA dla wszystkich, którzy przejechali mniej niż 5 tras w 2023 roku i dla nowych uczestników (2 opcje: pakiety startowe bezpłatne lub pakiety płatne z koszulką RowerON 2024). Ten todzaj rejestracji został już zakończony.

6 - 17 maja – rejestracja OPEN (bez bezpłatnych pakietów startowych lub pakiety płatne z  koszulką RowerON 2024). Ten todzaj rejestracji został już zakończony.

7 – 31 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2024 (www.roweron.pl i FB RowerON)

UWAGA ZMIANA TERMINU!!! 28 maja – 7 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru. Nie wcześniej!

Zobaczcie na filmie jak ekipa RowerON-u pracowała dla Was cały tydzień przy pakowaniu pakietów w 2023 roku. Ty razem będzie podobnie!

8 czerwca – oficjalny start RowerON 2024 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00

Zobaczcie CLIP z zeszłorocznego
otwarcia RowerON 2023!

8 czerwca – 27 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy" oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

28 – 31 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

7 listopada– relacja LIVE z zakończenia RowerON2024 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

2 - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Zobacz Regulamin IV edycji RowerON 2024

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobacz poniżej listę naszych sponsorów i partnerów edycji 2024. Lista wspierających nas firm i instytucji w tym roku ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

 • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2023 tutaj
 • Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj

Pozdrawia cała ekipa RowerON 2024. Wsiadajcie na koło, będzie wesoło!


Organizatorem IV edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny - wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych miesięczników Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portali JastrzebieOnline.pl, eZory.pl, Agronowiny.pl, Historion.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych. Wydawnictwo Nowiny od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" i również RowerON od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.