Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Wójt gminy Nędza.

Stypendium dla najzdolniejszych 

Gmina nagradza uczniów za ich osiagnięcia w nauce

Materiał partnera

Wójt Nędzy wręczyła stypendium. "Anny to nie są głupie baby" - mówiła  

Anna Stefunyn nagrodzona stypendium wójta Nędzy. - To dziewczyna, która jest bardzo zdolna - powiedziała Anna Iskała, przekazując uczennicy nie tylko pamiątkowy dyplom, ale i kopertę, w której znalazło się 1000 złotych.

Nędza ma nową radną. Pierwsze głosowanie z problemami. Wójt Iskała: Mam ciarki 

Anna Cieślik jest już radną Nędzy z okręgu numer 14. Została wybrana w wyborach uzupełniających, które należało przeprowadzić po śmierci Krystiana Okręta. Na ostatniej sesji złożyła ślubowanie. Nie obyło się jednak bez problemów technicznych. Doszło nawet do reasumpcji głosowania.

Wójt Nędzy Anna Iskała po raz ostatni wręczyła medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA]  

Nędza wśród gmin wiejskich i miejsko-wiejskich tradycyjnie rozpoczyna w powiecie raciborskim imprezy, na których małżeństwa otrzymują medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Tegoroczna uroczystość dla wójt Anny Iskały, jest o tyle wyjątkowa, bo ostatnia. Kolejna odbędzie się już po wiosennych wyborach samorządowych, w których wójt nie wystartuje.

"Od myszy po cesarza, każdy żyje z gospodarza". Ciechowice gospodarzem dożynek  

Zgodnie z tradycją, jaka od wielu lat kultywowana jest w tzw. trójwsi Gminy Nędza - gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Ciechowice. Barwny korowód złożony mieszkańców wszystkich sołectw oraz maszyn rolniczych przemaszerował w niedzielne przedpołudnie, 10 września sprzed budynku szkoły w Zawadzie Książęcej do miejscowej...

Ulica Leśna w Górkach Śląskich zostanie wyremontowana 

Do 15 grudnia ul. Leśna w Górkach Śląskich ma doczekać się modernizacji. Zadanie wsparły Lasy Państwowe.

Koncert nad wodą. W Babicach muzycznie i na słodko pożegnano wakacje  

W niedzielne popołudnie, 3 września w pięknych okolicznościach przyrody, na terenie żwirowni w Babicach zorganizowano wydarzenie pn. "Spacer z koncertem nad wodą", któremu towarzyszył koncert Orkiestry Dętej Gminy Nędza oraz potańcówka z DJ-em.

Wiceminister infrastruktury podpisał w Raciborzu umowę na dofinansowanie obwodnicy. Marszałka nie zaproszono, choć to województwo jest liderem projektu 

Na podpisanej w Raciborzu przez wiceministra Rafała Webera umowie zabrakło podpisów pozostałych stron. Było za to pod dostatkiem polityków PiS.

Tego jeszcze nie było. Na terenie żwirowni w Babicach odbędzie się koncert [ZAPOWIEDŹ] 

Gmina Nędza organizuje koncert w miejscu, w którym takich spotkań jeszcze nie było. Zagra miejscowa orkiestra, będzie potańcówka i jedzenie.

Anna Kapka z Górek Śląskich świętuje 100. urodziny  

Recepta na długowieczność? Ciągły ruch, zdrowe odżywianie i ciekawość świata. Tak w skrócie można określić życie Anny Kapki z Górek Śląskich w Gminie Nędza, która w niedzielę, 13 sierpnia obchodzi swoje setne urodziny.

78 lat bez mostu Grzegorzowice-Ciechowice. Czy w końcu zbudują nowy? 

- Czasami mi krew w żyłach staje - mówi wprost Gerard Fitzoń ze Sławikowa, kiedy spogląda na ruiny dawnego mostu. Wsie dzieli Odra, łączy jedynie prom, który dla miejscowych nierzadko jest przekleństwem. Chcieliby przeprawę, bo teraz, kiedy prom nie działa, pozostaje tylko objechanie powiatu raciborskiego dookoła. Problem z punktu Katowic...

Śmierć za każdym razem uświadamia, jak kruche jest życie. Nędza pożegnała Krystiana Okręta [ZDJĘCIA]  

Dziesiątki osób – rodzina, przyjaciele, samorządowcy, współpracownicy, uczniowie i mieszkańcy towarzyszyli w ostatniej drodze Krystianowi Okrętowi – wieloletniemu radnemu Nędzy. Uroczystości pogrzebowe zorganizowano w czwartek 29 czerwca w miejscowym kościele. Na mszy i w trakcie pochówku zagrała miejscowa orkiestra. Zmarły spoczął...

Gałęzie utrudniają dojazd do dworca kolejowego w Nędzy 

Zarośnięta droga dojazdowa do dworca kolejowego w Nędzy zasmuciła przewodniczącego rady Gerarda Przybyłę. Prosi wójt o interwencję. - Czy można byłoby uczulić na to kolej? - pyta.

Skrót łączący powiaty raciborski i rybnicki przejdzie remont, ale... częściowy 

Ulica Wyzwolenia w Babicach przejdzie modernizację, o czym na sesji rady gminy w Nędzy mówiła wójt Anna Iskała. - To newralgiczna ulica, bo łączy dwa powiaty, prowadzi z Babic do Raszczyc - nadmieniła wójt. Po stronie powiatu rybnickiego remont jednak nie będzie kontynuowany, przynajmniej na razie.

Nie żyje Krystian Okręt, nauczyciel i wieloletni radny Nędzy. Kochał swą małą Ojczyznę 

Smutne wiadomości z Nędzy. Nie żyje wieloletni radny tamtejszej rady gminy. - Trudno dobrać odpowiednie słowa w takiej chwili, miałam zaszczyt być nazywanym przez Krystiana przyjacielem i kolegą, od którego mogłem się bardzo dużo nauczyć, dziękuję Krystianie za wszystko i spoczywaj w pokoju - napisał w mediach społecznościowych...

Flagi Śląska zawisną na większości urzędów, odmawia tylko Kuźnia Raciborska 

Złoto-modre fany zawisną na urzędach poszczególnych samorządów ziemi raciborskiej? Tego chce Ruch Autonomii Śląska, ale czy zdecydują się na to poszczególni włodarze? W większości tak, choć nie wszyscy, bo w przypadku Kuźni Raciborskiej słyszymy, że gminna flaga nawiązuje jednoznacznie do barw śląskich i przez cały rok wywieszona...

Budowa mostu pomiędzy Nędzą a Rudnikiem może kosztować około 350 mln złotych 

Kiedy wojewoda Jarosław Wieczorek pozwolił na budowę mostu nad Odrą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421, łączącego dwie gminy Raciborszczyzny – Nędzę i Rudnik wśród mieszkańców padało pytanie: kiedy ruszą prace? Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wyjaśnia jednak, że decyzja nie wiąże się od razu z pracami w terenie.

Zobacz więcej