Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Franciszek Marcol chce wrócić na fotel wójta Nędzy

- Zapraszam na wybory i liczę na wasze głosy - ogłosił w mediach społecznościowych Franciszek Marcol, radny powiatowy i były wójt Nędzy, który ubiega się o ponowne objęcie głównej funkcji w tej gminie. Wiadomo, że stanie do rywalizacji z Gerardem Przybyłą, obecnym przewodniczącym rady gminy w Nędzy, który już publicznie ogłosił swoją kandydaturę. Nieoficjalnie mówi się również, że na najważniejszy urząd pretenduje jeszcze dwóch innych kandydatów.

Franciszek Marcol chce wrócić na fotel wójta Nędzymad
- W przypadku zwycięstwa obiecuję godne i pełne pokory pełnienie służby na rzecz naszej lokalnej społeczności - zapowiada Franciszek Marcol

- Po wielu rozmowach i zapewnieniach o Waszym wsparciu podjąłem decyzję o kandydowaniu na zaszczytną funkcję Wójta Gminy Nędza - ogłosił Franciszek Marcol w mediach społecznościowych. - W przypadku zwycięstwa obiecuję godne i pełne pokory pełnienie służby na rzecz naszej lokalnej społeczności - dodał.

Marcol pełnił funkcję wójta w Nędzy w latach 2002-2006, zdobywając zwycięstwo w drugiej turze wyborów. W tamtej elekcji zgromadził 1261 głosów, podczas gdy jego rywal – Andrzej Chroboczek otrzymał 1010 głosów. W kolejnych wyborach ubiegał się o reelekcję, jednak pokonała go Anna Iskała, która nadal sprawuje urząd wójta. Iskała zadeklarowała, że nie będzie ubiegać się o ponowny mandat w nadchodzących wyborach, choć ma na to możliwość zgodnie z przepisami dwukadencyjności wprowadzonymi od 2018 roku. Iskała zamierza startować natomiast do Rady Powiatu Raciborskiego.

Franciszek Marcol, mający 54 lat, jest dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zwonowicach. W Radzie Powiatu Raciborskiego reprezentuje natomiast PiS od trzech kadencji. W tej kadencji, pełni także funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa. W zbliżających się wyborach będzie konkurował o stanowisko wójta z Gerardem Przybyłą, obecnym przewodniczącym Rady Gminy Nędza, popieranym przez aktualną wójt. Nieoficjalnie wspomina się także o zamiarze kandydowania na to stanowisko przez inne osoby.

Oprócz komitetu Marcola (KWW Franciszka Marcola) i Przybyły (KWW Gerarda Przybyły Razem dla rozwoju gminy), zarejestrowano także:

  • KWW Energia dla regionu - Łukasz Tomasz Cieślik
  • KWW Wspólna przyszłość Gminy Nędza - Kamil Bartosz Jezusek
  • KWW Bartosza Sali - Edyta Anna Sala
  • KWW Leszek Pietrasz Gmina nasz wspólny dom - Elżbieta Monika Rębisz

Ludzie

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obiektywnyyy (193.93. * .135) 01.03.2024 16:12

Wystarczy przeczytać artykuł nowin o inwestycjach że stycznia br. Nie wiem czy to normalne standardy rozdzielania publicznych pieniędzy i gospodarowania gminnym majątkiem...

~Obiektywnyyy (193.93. * .135) 01.03.2024 16:11

Sądząc po darowiznach w ciągu ostatniego roku z budżetu gminy dla parafii w Nędzy to proboszcz jest bardzo wpływową osobą. Darowizna-działka gminna na powiększenie cmentarza za darmo a w dodatku kilkaset tysięcy darowizny na remont kościoła.

~Mieszkaniecchyba (45.151. * .176) 29.02.2024 21:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co ma proboszcz do rządów w gminie?

~Mieszkaniec61 (5.173. * .54) 29.02.2024 20:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A ja uważam że Pan Marcol już miał swoje "5 minut" jako Wójt. Ale cóż... nowym proboszczem nie może już rządzić to się znów do władzy pcha. Era "Marcolowa" w Nędzy już dawno się skończyła

~InoNieFusbaloki (89.171. * .51) 29.02.2024 20:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Franku... świetna decyzja! Twój okres dobrze mi się kojarzy, bez taniego blichtru, bez udawania sukcesów. Trzymam kciuki!