Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pierwszy poród w wodzie w szpitalu w Rybniku [ZDJĘCIA] 

W nocy ze środy na czwartek na rybnickiej porodówce odbył się pierwszy poród w wodzie. Na świat przyszedł chłopiec.

Podsumowanie uroczystej Gali Ślubnej w Restauracji "Perła" w Krzanowicach 

W niedzielę 18.02, w krzanowickiej Restauracji Perła, odbyła się polsko-czeska uroczysta Gala Ślubna 2024. Przyszłe Pary Młode mogły tutaj znaleźć wiele firm, sklepów i podwykonawców, dzięki którym ich ślubne i weselna marzenia mogą się spełnić.

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego...". Terytorialsi złożyli przysięgę w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA] 

W niedzielne przedpołudnie, 11 lutego na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy wchodzących w skład 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Akt przyrzeczenia jest efektem ukończonego...

Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa w Bojanowie 

W sobotnie popołudnie, dnia 10.02, w sali Klubu Sportowego Tenisa Stołowego w Bojanowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa. W sportowych zmaganiach brały udział dzieci, młodzież oraz dorośli, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Uwaga, Bery! W Sławikowie, Lasakach i Łubowicach wodzono niedźwiedzia [ZDJĘCIA] 

10 lutego, w ostatnią sobotę karnawału do drzwi mieszkańców Sławikowa, Lasak i Łubowic zastukał niedźwiedź, który przemierzał sołectwa wraz ze swoją umuzykalnioną świtą. Wodzenie Bera to symbol ostatków, a taniec z niedźwiedziem...

Uczniowie LSP i II LO w Wodzisławiu Śląskim bawią się dziś na studniówce [ZDJĘCIA] 

Cztery klasy czwarte II Liceum Ogólnokształcącego oraz jedna klasa piąta Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim bawią się dziś w domu przyjęć Jordaszka w Czyżowicach na swoim balu studniówkowym. 

5 najciekawszych okazów z wystawy zwierząt egzotycznych w Radlinie [ZDJĘCIA] 

W dniach od 6 do 11 lutego w sali kameralnej MOK Radlin trwa wystawa zwierząt egzotycznych. Odwiedziliśmy to miejsce by znaleźć 5 najciekawszych okazów, które można tam zobaczyć. 

Thriller, którego akcja dzieje się w Rybniku! "Działanie niepożądane" Thomasa Arnolda 

Rybnik, Rydułtowy, Radlin, Gliwice. To miasta, w których Thomas Arnold osadził akcję swojej ostatniej książki "Działanie niepożądane". Ponad 600-stronicowy thriller farmaceutyczny podbija serca czytelników, zyskując przy tym wysokie noty.

32. Finał WOŚP: Z Kuźni Raciborskiej na konto Fundacji wpłynie ponad 39 tys. zł 

16 wolontariuszy na terenie, kilkanaście osób w siedzibie sztabu, a do tego mnóstwo uśmiechniętych ludzi, którzy po raz kolejny szczodrze wsparli odbywający się już nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie 32. Finał Wielkiej Orkiestry...

W Gminie Krzanowice padła rekordowa kwota zbiórki WOŚP! 

W tym roku w gminie Krzanowice, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych. Do wspólnej akcji charytatywnej przyłączyły się wszystkie miejscowości - Krzanowice, Bojanów, Borucin,...

Oddaj śmieci, odbierz budkę lęgową dla ptaków. Akcja w Jastrzębiu już w sobotę 

Domek dla ptaków w zamian za śmieci. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w sobotnie przedpołudnie mogą wziąć udział w korzystnej dla środowiska akcji, która odbędzie się w GPZON przy ul. Dworcowej 17 D.

Kraina Górnej Odry z tytułem Polska Marka Turystyczna 

W tegorocznej edycji projektu Polskie Marki Turystyczne zgłoszono 27 propozycji. Szesnaście z nich uzyskało ponad 50 punktów. Ostatecznie Kapituła przyznała trzy nowe tytuły, a jeden z nich trafił do Krainy Górnej Odry.

Top 5 kierunków na Wielkanoc w Polsce: jakie miejsca warto zwiedzić w Beskidach? 

Wielkanoc może być nie tylko okazją do świętowania, ale także do odkrywania piękna przyrody i bogactwa kulturowego różnych regionów Polski. Niezależnie od tego, czy preferujesz aktywny wypoczynek na szlakach górskich, czy spokojne spacery po urokliwych miasteczkach, Beskidy mają wiele do zaoferowania. Oto 5 kierunków na Wielkanoc w...

Materiał partnera

Autor najsłynniejszego zdjęcia z czasów stanu wojennego przyjedzie do Rybnika  

Chris Niedenthal przyjedzie na wernisaż wystawy fotografii, którą będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki Rzeczna.

W RCK znów wystawią Heksy - balladę o umieraniu. Spektakl 5 marca 

Spektakl Heksy teatru SAFO zobaczyło już ponad 1000 widzów, ale zeszłoroczna sztuka cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlatego 5 marca aktorzy ponownie wystąpią na deskach Rydułtowskiego Centrum Kultury. 

Muzyka dawna na koncertach umuzykalniających w RCK  

W ubiegły wtorek koncerty umuzykalniające Franciszka Borysowicza przeniosły nas w epokę muzyki dawnej. Melomani z raciborskich szkół podstawowych klas 1-3 poznali między innymi grę na pozytywie oraz klawesynie zaprezentowaną przez Stanisława Pielczyka. Podczas trzech sesji koncertów umuzykalniających towarzyszyła mu flecistka Julia Obrębowska-Borek,...

Slezsko je pěkné – województwo śląskie regionem partnerskim targów turystycznych Dovolená 2024 

Województwo śląskie reprezentowane przez Śląską Organizację Turystyczną zostało regionem partnerskim zbliżających się targów turystycznych Dovolená 2024, które odbędą się w terminie 1-2 marca 2024 roku w centrum wystawienniczym Černá louka w Ostrawie. Argumentów za jest wiele – mała odległość między regionami i miastami...

Weź udział w XII Biegu Tropem Wilczym 

3 marca 2024 roku tradycyjnie odbędzie się w Raciborzu Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Podczas XII edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, biegacze wyruszą spod bramy Zakładu Karnego, jednego z najcięższych w czasach stalinowskiego terroru, a zakończą bieg przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych, w miejscu upamiętnienia Niezłomnych,...

MOCartowski prezent na DZIEŃ KOBIET 

A może by tak nietuzinkowy wieczór w RCK z okazji zbliżającego się DNIA KOBIET? Zapraszamy w niedzielę 3 marca o godzinie 17.00 na kolejny show w wydaniu Grupy MoCarta! W programie „Ale kino” pojawią się efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, opowieść o historii filmu, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki,...

AkceptacJA – czyli rozwojowe warsztaty dla młodzieży 

2 marca o godz. 15:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury porozmawiamy o emocjach, a także spróbujemy je wyrazić poprzez ruch. Wszystko podczas warsztatów skierowanych do młodzieży, zatytułowanych „AkceptacJA”. Wydarzenie wpisujące się w cykl działań organizowanych w ramach „Strefy Młodej Kultury Wodzisławia Śląskiego” poprowadzi...

To była iście kosmiczna przygoda! Żory świętowały 752. urodziny [ZDJĘCIA]  

W miniony weekend na mieszkańców Żor oraz gości z innych miast czekała moc atrakcji. Wszystko to oczywiście z okazji 752. rocznicy założenia Miasta Żory.

Żorski Amok Bluesowy wraca! Będzie giełda płyt winylowych, koncerty i kolejna próba bicia rekordu [ZAPOWIEDŹ] 

Bluesowe emocje wracają do Żor. W trzecią sobotę marca Miejski Ośrodek Kultury otworzy swoje drzwi dla miłośników muzyki z duszą.

Harcerze z Czyżowic świętowali Dzień Myśli Braterskiej [ZDJĘCIA]  

W sobotę (24.02) w Wiejskim Domu Kultury świętowano Dzień Myśli Braterskiej. 

Jak modnie i wygodnie wyglądać w szkole? Reporter Young podpowiada 

W świecie mody młodzieżowej i dziecięcej, gdzie styl idzie w parze z komfortem, marka Reporter Young wyróżnia się jako przewodnik po najnowszych trendach. Nasze propozycje to nie tylko odpowiedź na zmieniające się potrzeby młodych osób, ale także na ich indywidualny sposób wyrażania siebie. W tym artykule podpowiadamy, jak modnie i...

Materiał partnera

Miłosne nostalgie zabrzmiały w żorskim MOK-u [ZDJĘCIA]  

"Miłosne nostalgie" był kolejnym z cyklu koncertów prezentujących rozwój młodych artystów. W repertuarze ostatniego wydarzenia pojawiły się różnorodne piosenki o miłości, nie zabrakło tekstów Osieckiej, muzyki Edith Piaf, piosenek z bajki „Coco”, czy z musicalu Boonie&Clyde.

Zanussi po raz kolejny w Raciborzu  

Kilkakrotnie w ostatnich latach zdarzyło się, iż wydarzenie artystyczne miało miejsce na scenie sali widowiskowej RDK, która pomieściła bohaterów wieczoru oraz publiczność. Tak też było we wtorek, 20 lutego 2024. Gośćmi kolejnego spotkania z cyklu W PUNKT byli Barbara Gruszka-Zych i Krzysztof Zanussi. Pretekstem stała się wydana w...

Spot zimowy w Marklowicach dla Igorka i Dawida [ZDJĘCIA]  

W niedzielę, 25 lutego Słoneczna Wyspa w Marklowicach zamieniła się w miejsce zlotu samochodowego, gdzie przy połączeniu pasji do motoryzacji, zrealizowano charytatywny cel, jakim była pomoc dla Igora Mitko oraz Dawida Grabca.

Zobacz więcej