Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej?
Pszów
Racibórz
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Olza
Wiadomości
Głosowanie niezgody w SM Orłowiec. Czemu nie odwołano całej rady nadzorczej? 
Najnowsze komentarze
Krzyżanowice po raz drugi powitały najmłodszych mieszkańców [ZDJĘCIA]  

4 lutego w Urzędzie Gminy Krzyżanowice przywitano najmłodszych mieszkańców gminy urodzonych w drugim półroczu 2022. Było to drugie takie spotkanie, jak przypomina urząd, które zakończyło witanie nowych obywateli z rocznika 2022.

Racibórz. Weź udział w eliminacjach rejonowych 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (eliminacje rejonowe – powiat raciborski i głubczycki).

Witajcie na świecie. Zdjęcia dzieci urodzonych w szpitalach Racibórz i Wodzisław  

Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdego rodzica. Tradycyjnie, choć w nowej formie prezentujemy nowo narodzone dzieci w dwóch powiatowych szpitalach: w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu. Poniżej publikujemy zdjęcia noworodków, które na świat przyszły kilka dni temu.

Na kogo jak na kogo, ale na żonę można liczyć. Złote Gody w Pałacu Ślubów w Raciborzu   

To pierwsza taka uroczystość w 2023 roku w Raciborzu. Zazwyczaj w ciągu roku jest ich w Urzędzie Stanu Cywilnego 4 lub 5. Tym razem zaproszono 7 par, które zamieszkują w mieście i przeżyły w związku małżeńskim już pół wieku. Medale za to pożycie wręczał prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który podkreśla często, że to najprzyjemniejszy...

Royal Ukrainian Ballet z Charkowa wystąpi w Raciborzu z "Jeziorem łabędzim" [ZAPOWIEDŹ] 

Spektakl baletowy, który nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności na całym świecie. Historia miłości księcia i księżniczki zaklętej w łabędzia wzbudza wielkie emocje i choć wszyscy znają jej zakończenie, z przyjemnością powracają do niej raz za razem. Jezioro łabędzie już 17 lutego (piątek) o godz. 19.00.

W Rudniku będą uczyć wyrobu kosmetyków 

Rudnickie Jabłonki konsekwentnie pozyskują kolejne granty na ekologiczne działania. Tym razem zawalczyły o mini grant Fundacji ROLL-NA, otrzymując 3 tys. zł. - Do konkursu zgłosiło swoje wnioski 147 organizacji z całego kraju i tylko dwie uzyskały główną nagrodę, w tym Rudnickie Koło Gospodyń Wiejskich - cieszy się przewodnicząca...

Urzędnicy z Nędzy robią przysiady, wójt Iskała dyryguje [WIDEO] 

Urząd Gminy w Nędzy podjął wyzwanie w ramach akcji "Wypompujmy serce dla Leona". Urzędnicy zebrali się w sali ślubów i zrobili dziesięć przysiadów. W ten sposób odpowiedziano na nominację proboszcza miejscowego kościoła, ks. Mariusza Babuli. Wideo z ćwiczeń opublikowano w internecie.

Takie spotkania integrują mieszkańców. Do Szonowic powrócił Dzień Seniora [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na około 90 osób zorganizowano Dzień Seniora w Szonowicach (gm. Rudnik). To powracające wydarzenie po pandemicznej przerwie. Odbyło się w sobotę 4 lutego.

Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu 2023 [ZDJĘCIA, WIDEO]   

4 lutego w restauracji "Parku Leśnym u Kaczyny" w Rogowie zorganizowano studniówkę II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Zobaczcie, jak prezentowały się piękne dziewczęta i przystojni młodzieńcy.

Wydarzenia z 1945 roku pokazano w Sławikowie. Nie przeszkodził nawet śnieg [ZDJĘCIA]  

O tej inscenizacji mówiło się od dłuższego czasu. W Sławikowie (gm. Rudnik) nieopodal ruin tamtejszego pałacu pokazano walki z 1945 roku.

RCK podsumowuje ferie zimowe. Na początek miks tańca i teatru [ZDJĘCIA]  

Zima w mieście nie musi być nudna. Nie trzeba koniecznie gdzieś wyjeżdżać, by się dobrze bawić. Nasze zajęcia feryjne, a bardziej uśmiechy na twarzach uczestników tych zajęć, tego jak najbardziej dowodzą.

5 marca w Raciborzu odbędzie się Bieg Tropem Wilczym [ZAPOWIEDŹ] 

5 marca odbędzie się raciborska edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. To właśnie w 1963 r. zginął...

Tkalnia w Kietrzu zaprasza na wyjątkową, muzyczną ucztę  

Już wkrótce w Kietrzu - LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW. Centrum Kultury i Sportu TKALNIA zaprasza 17 lutego o godz. 19:00, cena biletu: 30 zł.

Zespół Wokalny Perspektywa i Orkiestry Henryka Krótkiego już 10 lutego w RCK [ZAPOWIEDŹ] 

Serdecznie zapraszamy na KONCERT ZIMOWY w wykonaniu Zespołu Wokalnego Perspektywa i Orkiestr Henryka Krótkiego, 10 lutego (piątek) o godz. 18:00, sala widowiskowa RCK RDK, ul. Chopina 21.

[ROZSTRZYGNIĘCIE] Cudowna terapia już w piątek. Wygraj bilet na spektakl w WCK! 

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku! Tak reklamują piątkowy spektakl, który odbędzie się w piątek 3 lutego o godzinie 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Mamy do wygrania 2 podwójne zaproszenia.

Kolacja walentynkowa na Hydrosferze  

Zapraszamy Państwa na wyjątkową kolację Walentynkową na Hydrosferze - krytej pływalni w Kietrzu.

Marcin Zbigniew Wojciech STAND-UP. Tkalnia zaprasza  

Już 11 lutego Tkalnia zaprsza na wyjątkowy wieczór.

Zobacz więcej