Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pierwsza Noc Świętojańska w Budziskach. Tradycje, tańce i wianki [ZDJĘCIA]
Budziska
Kuźnia Raciborska
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
Pierwsza Noc Świętojańska w Budziskach. Tradycje, tańce i wianki [ZDJĘCIA]   
W Wodzisławiu rozegrali Turniej Szachowy "Pociąg do szachów" [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Wiadomości
Nie przegap
W Wodzisławiu rozegrali Turniej Szachowy "Pociąg do szachów" [ZDJĘCIA]  
XIII Gala Zespołu Tanecznego SKAZA w RCK [ZDJĘCIA, WIDEO]
Racibórz
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
XIII Gala Zespołu Tanecznego SKAZA w RCK [ZDJĘCIA, WIDEO]   
Pierwsza Noc Świętojańska w Budziskach. Tradycje, tańce i wianki [ZDJĘCIA]
Budziska
Kuźnia Raciborska
Wiadomości
Nie przegap
Lifestyle
Pierwsza Noc Świętojańska w Budziskach. Tradycje, tańce i wianki [ZDJĘCIA]   
Najnowsze komentarze
Pierwsza Noc Świętojańska w Budziskach. Tradycje, tańce i wianki [ZDJĘCIA]   

W sobotę, 15 czerwca, w Budziskach (gmina Kuźnia Raciborska) po raz pierwszy, połączony został niezwykły klimat Nocy Świętojańskiej z Festynem Rodzinnym. Jak wyglądało to wydarzenie?

XIII Gala Zespołu Tanecznego SKAZA w RCK [ZDJĘCIA, WIDEO]   

Raciborskie Centrum Kultury zaprosiło w sobotnie popołudnie na XIII Galę Zespołu Tanecznego SKAZA, która w tym roku wróciła do czerwcowego rytmu podsumowania sezonu.

Wielka bitwa wojów podczas Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego 2024 [ZDJĘCIA]  

Raciborski Festiwal Średniowieczny trwa w najlepsze, a jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń festiwalu jest wielka bitwa wojów, która odbyła się w sobotnie popołudnie pod bramą siedziby Drengów.

Pokazy konne i inscenizacja napadu na karawanę na Festiwalu Średniowiecznym w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

W czerwcu kolejny raz odbywa się w Raciborzu Festiwal Średniowieczny, który przenosi uczestników w czasy wczesnego średniowiecza. Wydarzenie to przyciąga grupy rekonstrukcji historycznej oraz rzemieślników, a także tłumy turystów chcących poczuć atmosferę tamtych czasów.

OSP Pogrzebień najlepsza w całej gminie Kornowac. Zobaczcie, co działo się w Kobyli [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Zeszłoroczne zawody zmotywowały strażaków z Pogrzebienia, aby z ostatniego miejsca wskoczyć na pierwsze. Ta jednostka zwyciężyła Zawody Sportowo-Pożarnicze w gminie Kornowac, które w tym roku rozegrano w Kobyli. Organizatorem zawodów była miejscowa jednostka OSP. - Dziękuję za sprawny udział - mówił do druhów Jan Krolik, emerytowany...

Strażacka duma. OSP Strzybnik świętuje 90-lecie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Ochotnicza Straż Pożarna w Strzybniku obchodzi swoje 90-lecie. - Dziękuję za odwagę, profesjonalizm i pomoc potrzebującym - powiedział wójt Piotr Rybka. Były to jedne z kilku życzeń, które wybrzmiały podczas uroczystego apelu zorganizowanego pod remizą.

Noc Świętojańska w Raciborzu. Zobaczcie, co działo się w parku Roth [ZDJĘCIA]  

W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych Śląsk Kraina Wielu Kultur, mieszkańcy Raciborza mieli okazję uczestniczyć w Nocy Świętojańskiej, pełnej prezentacji tanecznych zespołów.

Festiwal "Śląsk - Kraina Wielu Kultur" rozpoczęty. Na początek występ w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]  

Programem "Kultura bez granic" w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który odbył się w piątek 14 czerwca, zostały zainaugurowane XXII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, których organizatorem jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło".

Jarmark w Krzanowicach. Będą utrudnienia w ruchu 

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, na krzanowickim rynku ponownie zobaczymy wystawców z regionu oferujących przedmioty pełne historii. Przy okazji jarmarku staroci warto jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Leśne spotkania na nowe stulecie. Jubileusz Lasów Państwowych 

W związku z obchodami 100. rocznicy powstania Lasów Państwowych w dniach 28-29 czerwca 2024 roku w Rudach odbędzie się wydarzenie „Leśne spotkania na nowe stulecie”.

Żory, Racibórz i Kietrz na trasie festiwalu Śląsk Kraina Wielu Kultur. W sobotę spektakularny korowód z Meksykanami 

XXII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło zaczynają się w piątek 14 czerwca i potrwają do poniedziałkowego wieczora. Wśród gości Źródła są zespoły z Meksyku, Ukrainy i Słowacji.

Już jest! Piosenka i teledysk na Euro 2024 stworzona w Pszowie [WIDEO] 

Niedawno pisaliśmy o produkcji klipu do piosenki "Chemy gola", stworzonej przez projekt Wąsate Flow, czyli Marka Fibica (autora tekstu), wokalistów Dawida Klimanka i Pawła Papaja oraz producenta i autora muzyki Damiana "Damo" Płaczka. 13 czerwca produkcja ujrzała światło dzienne. Posłuchajcie!

Dwa bilety do Grecji w DKF Puls w kinie PRZEMKO 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w czwartek, 27 czerwca, o godz. 18.00 do Dyskusyjnego Klubu Filmowego PULS na komedię pt. "Dwa bilety do Grecji" (prod. Francja/Grecja/Belgia; czas: 1 godz. 50 min).

Sława Drengom! Marek Mansz gościem Studio Nowiny 

Już 14 lat Marek Mansz przebiera się w strój średniowiecznego Drenga i organizuje festiwal rekonstruktorów. Impreza urosła z kameralnej do międzynarodowej. Do Obory, grodu przy lesie zjeżdża się kilkaset osób z rękodziełem i tysiące zwiedzających.

Zawody sportowo-pożarnicze w Krzyżanowicach. Roszków najlepszy! [ZDJĘCIA] [WIDEO]    

Krzyżanowice rozpoczęły w powiecie raciborskim cykl zawodów sportowo-pożarniczych. Która jednostka była najlepsza?

Migawki z przeszłości. W muzeum pokażą zdjęcia Raciborza z lat 60. i 70. XX wieku 

Muzeum w Raciborzu zaprasza na nową wystawę czasową pt. „Migawki z przeszłości”. Na ekspozycji, która zostanie otwarta 21 czerwca o godz. 18:00, zaprezentowane zostaną fotografie z lat 60. i 70. XX wieku autorstwa Jerzego Reżnego (1932-2017).

XX Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami otrzymała imię śp. Tadeusza Skatuły [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się jubileuszowa, 20. Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Wzięło w niej udział 341 uczestników z 27 ośrodków, 124 opiekunów oraz 131 wolontariuszy.

Zobacz więcej