Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]  
Najnowsze komentarze
RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]  

Lato w pełni, pogoda dopisuje, lecz pomysły... no cóż, nie zawsze są. Dlatego też wychodzimy z propozycją 5 wycieczek rowerowych, z leśnym akcentem. 

Zobacz, jak prezentuje (prawie) gotowa Wieża Eiffla w Rybniku 

Wielu kierowców jadących dziś przez Rybnik drogą krajową nr 78 zaskoczył pewnie widok, jaki zobaczyli na jednym z rond na ul. Wodzisławskiej. Od wczoraj stoi tam bowiem 15-metrowa replika wieży Eiffla… 

Zobacz, kto wystąpi na 4. Dniu Kultury Ukrainy w Rybniku 

Przed nami czwarty Dzień Kultury Ukrainy – w tym roku odbędzie się on 28 sierpnia na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. Dla wielu uczestników tego wydarzenia będzie to z pewnością dobra okazja, by spróbować choć na chwilę zapomnieć o wojnie trwającej za naszą wschodnią granicą.

Instrukcja, jak złożyć wniosek o dodatek 3000 zł na węgiel 

Do 30 listopada br. można składać wnioski o dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł. Ma on zasilić budżety gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Podajemy na przykładzie Rybnika, jak złożyć wniosek.

Rolnicy z powiatu rybnickiego kończą żniwa. Teraz czas na zabawę [DOŻYNKI] 

Sprawdź kalendarz imprez dożynkowych, aby dowiedzieć się więcej.

Oui! Mieszkańcy Niedobczyc oficjalnie mogą nazwać się paryżanami. Zobacz, jak powstaje Wieża Eiffla na rondzie Niedobczyce-Paryż 

Zgodnie z zapowiedzią w nocy z 16 na 17 sierpnia rozpoczął się montaż słynnej Wieży Eiffla, która stanie na rondzie Niedobczyce-Paryż.

Odliczamy dni do Lyski Rock Festival. Bilety nadal dostępne [WYGRAJ BILET] 

Wielkimi krokami zbliża się ważny dzień dla wszystkich fanów mocnego, rockowego brzmienia. Zobacz gdzie można kupić pachnące niczym cieplutkie bułeczki bilety na to wyjątkowe, muzyczne wydarzenie. Możesz też spróbować szczęścia i wziąć udział w naszym konkursie!

Już we wrześniu. 19. RYBNIK FOTO FESTIVAL [ZAPOWIEDŹ] 

W dniach 9-11 września w Rybniku odbędzie się  19. odsłona Rybnik Foto Festival. Tym razem nieco w zmienionej formie.

Na Nowinach w Rybniku rośnie Młodzieżowy Dom Kultury  

Mury Młodzieżowego Domu Kultury intensywnie pną się w górę. Inwestycja powinna zostać ukończona w październiku bieżącego roku.

Owoc w wersji wytrawnej!? Sposób na: kąski z jackfruita [KULINARIA] 

Jackfruit ma dwie odsłony – słodką i słoną. Dziś pokażę wam słoną, która jest bardzo ciekawa.

Jazda na rowerze w gorące dni - o co zadbać? 

Wysokie temperatury dla większości z nas same w sobie są wystarczająco obciężające. Nie brakuje jednak osób, które w czasie upałów nie tylko czują się dobrze, ale również decydują się na podejmowanie wysiłku fizycznego czy też czysto rekreacyjnej jazdy rowerem. Część osób dojeżdża również jednośladem do pracy. Czy zatem...

Apteczka podróżna. Co warto zabrać ze sobą w trasę? 

Wyjeżdżasz na wakacje lub udajesz się w krótką podróż? Jedziesz sam/a, z towarzyszem/ką, a może z dziećmi? Nie zapomnij zabrać ze sobą apteczki podróżnej, w której powinny znaleźć się podstawowe leki.

Fani lśniących samochodów wsparli czworonogi razem z Pet Patrol  

W niedzielę 14 sieprnia na parkingu przy Kauflandzie (Ul. Zebrzydowicka) odbył się zlot samochodowy połączony ze zbiórką darów dla Pet Patrol.

II Festyn Charytatywny w Golejowie. Leoś Wojownik opowiedział nam, na co zbiera pieniążki [ZDJĘCIA]  

W niedzielę 14 sierpnia na placu za budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Golejowie odbył się II Festyn Charytatywny na rzecz Leosia, małego wojownika z Rybnika.

1 z 7 filarów dobrego odpoczynku - sensoryczny 

Czy wiesz, że aby odpocząć, nie wystarczy się TYLKO dobrze wyspać? Istnieje aż 7 filarów dobrego odpoczynku, a sen jest jednym z nich. Dziś jednak porozmawiamy o odpoczynku sensorycznym, którego potrzebuje większość z nas... i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Sławomir na Przystanku Żory. Publiczność oszalała [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Drugi dzień Przystanku Żory 14 sierpnia odbył się przy zdecydowanie lepszej pogodzie, niż miało to miejsce dzień wcześniej. Zagrali Roots Soldiers, Venflon, Hellvoid, Pull the Wire, a także Sławomir i Zenek Kupatasa. 

Zobacz więcej