Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Żorska Scena Ogniowa 2023 już w kwietniu 

Już 22 kwietnia na żorskim rynku odbędzie się druga edycja wydarzenia, którego ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Będzie to Żorska Scena Ogniowa, która ma swój charytatywny cel.

Niech się dziecko samo wychowa 

Kto wychowuje dzieci? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Czy jednak koledzy, środowisko, media społecznościowe nie przejmują tej roli? A może nawet - paradoksalnie - dzieci wychowują się same? Robią co chcą, żyją jak chcą, a rodzice nie są dla nich żadnym autorytetem. Ich rola sprowadza się do opłacenia abonamentu...

30 marca w Rybniku koncert Charkowskiej Prime Orkiestry w szczytnym celu 

30 Marca w Rybniku wystąpi Charkowska Prime Orchestra wspierająca Ukrainę. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie zniszczonego przez Rosjan Charkowa.

Pożegnali zimę na dwóch kołach. Bura Suka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Blisko 850 motocyklistów zgłosiło swój udział w Motocyklowym Pożegnaniu Zimy "Bura Suka" w Jastrzębiu-Zdroju. 

5. edycja zawodów Akrobreak Masters w WCK [ZDJĘCIA]  

Akrobreak — niezwykłe emocje i widowiskowe występy na corocznych zawodach akrobatycznych. W sobotę, 25 marca na terenie Wodzisławskiego Centrum Kultury odbyła się 5.edycja Akrobreak Masters.

Bura Suka 2023. 25 marca w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się motocyklowe pożegnanie zimy 

Pierwsze ciepłe promienia słońca sprawiły, że każdy motocyklista szykuje się na ogromne wydarzenie, jakim jest Motocyklowe Pożegnanie Zimy Bura Suka.

Spotkanie z Markiem Rapnickim  

Już dziś zapraszamy na kolejne ciekawe spotkanie z cyklu "Rozmów o tym jak pięknie żyć" z Markiem Rapnickim - poetą, eseistą, animatorem kultury, archeologiem, redaktorem naczelnym „Almanachu Prowincjonalnego”.

Cytrusowy czwartek na Hydrosferze  

Kolejne sauNOWAnie na Krytej Pływalni Hydrosfera w Kietrzu. Tym razem będzie cytrusowo, orzeźwiająco i świeżo.

Musicalowa podróż dookoła świata   

Podróże są ekscytujące… choć bywają też nudne. Dlatego ważne jest aby wiedzieć gdzie i z kim podróżować. Zapraszamy Państwa w niezapomnianą wyprawę w doborowym towarzystwie Jolanty Kremer i Oskara Jasińskiego, dwójki solistów, którzy współpracują ze sobą na scenie już od ponad 10 lat.

42 lata na morzach i oceanach. Spotkanie z kpt. Jerzym Radomskim [VIDEO] 

Kapitan Jerzy Radomski to jastrzębianin, który przemierzył ponad 300 tysięcy mil morskich i spędził 42 lata na morzach i oceanach.  Podczas spotkania w Zahir Fitness Club opowiedział o latach spędzonych na żeglowaniu.

Śląskiego nie słychać na szkolnych korytarzach. Dziołchy Bez Gańby chcą to zmienić 

- Jesteśmy na Śląsku. Możemy godoć i w szkole, i u lekarza, i w urzędzie - przekonują uczennice Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku. Rozmawiamy z nimi o ich projekcie "Bez Gańby", który ma na celu popularyzację śląskiej godki i kultury.

W „Babińcu” rozmawiano o jastrzębskich zabytkach 

Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 przy ulicy Opolskiej kontynuuje cykl spotkań dla pań pod nazwą „Babiniec”. Panie rozmawiają o tym, co je interesuje, czyli o wszystkim. Marcowe spotkanie było poświęcone jastrzębskim zabytkom.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]  

Grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wyjechała na staż zawodowy do Portugalii. Jest on realizowany w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Młodzież zdobywa umiejętności zawodowe i językowe oraz poznaje zabytki...

Nowiny.pl najlepsze w Polsce wg SGL Local Press. „Robimy bardzo dobry portal na Śląsku”  

Po raz drugi w swojej historii nasz portal zwyciężył w ogólnopolskiej rywalizacji portali internetowych lokalnej prasy. Nagrodę wręczono w Muzeum Historii Żydów Polski - POLIN na gali w piątek 17 marca w Warszawie. - Nie mamy bliskości granicy wschodniej, nie mamy owiec (nawiązanie do sukcesów materiałów z Redykiem w Tygodniku Podhalańskim),...

Stwórz kartkę urodzinową dla Hydrosfery  

Jeszcze do 24 marca możecie wziąć udział w konkursie na Kartkę urodzinową z okazji 12-tych urodzin Hydrosfery.

Tkalnia zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Korona Europy. 46 szczytów w 47 państwach w 38 miesięcy 

Już 21 marca odbędzie się spotkanie z młodym podróżnikiem, wędrowcem i miłośnikiem gór - Szymonem Warszem.

Skamieniałe jaja dinozaura, minerały i biżuteria w weekend w Jastrzębiu-Zdroju 

W hali Omega 18 i 19 marca odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie dla pasjonatów. Tym razem będzie to festiwal minerałów, biżuterii, kamieni szlachetnych i skamieniałości. Zobaczyć będzie można m.in. szczątki stworzeń z czasów, kiedy Ziemią władały dinozaury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Zobacz więcej