Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Colours of Ostrava 2024 – cztery dni z muzyką na najwyższym poziomie
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Czechy
Ostrawa
Wiadomości
Lifestyle
Colours of Ostrava 2024 – cztery dni z muzyką na najwyższym poziomie  
Chorągiew Śląska ZHP otrzyma 1,13 mln zł z WFOŚiGW. W wodzisławskiej stanicy w Ustroniu podpisano umowę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
EkoPortal
Chorągiew Śląska ZHP otrzyma 1,13 mln zł z WFOŚiGW. W wodzisławskiej stanicy w Ustroniu podpisano umowę [ZDJĘCIA, WIDEO]  
Polski Alarm Smogowy obliczył - najtaniej ogrzewać dom pompą ciepła. Najdroższe: olej i gaz
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Konsument
Polski Alarm Smogowy obliczył - najtaniej ogrzewać dom pompą ciepła. Najdroższe: olej i gaz 
Parking przy dworcu PKP w Wodzisławiu jak z bajki, bo darmowy. Tymczasem w Rybniku...
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Wiadomości
Nie przegap
Transport
Parking przy dworcu PKP w Wodzisławiu jak z bajki, bo darmowy. Tymczasem w Rybniku...  
NEWSLETTER WuCKowy 

Wodzisławskie Centrum Kultury przedstawia repertuar imprez i seansów w kinie Pegaz.

Południowokoreański punk w Wodzisławiu Śląskim - koncert Rumkicks już 25 lipca 

럼킥스 - tak w oryginale zapisywana jest nazwa tego żeńskiego zespołu punkowego z Seulu w Korei Południowej. Dziewczyny z grupy Rumkicks zagrały już trasy po Chinach, Japonii, Indonezji i USA, a w lipcu zawitają do Wodzisławia Śląskiego.

Colours of Ostrava 2024 – cztery dni z muzyką na najwyższym poziomie  

W minioną środę, o godzinie 17:15, na scenie Česká spořitelna odbyło się oficjalne otwarcie 21. edycji Colours of Ostrava. Muzyczne święto, które potrwa cztery dni oficjalnie otwarła dyrektor artystyczna Zlata Holušová, dramaturg Filip Košťálek i przedstawiciele partnerów generalnych festiwalu.

Lato z Radiem i Telewizją Polską w Raciborzu, czyli "Pytanie na śniadanie", piknik i koncert gwiazd [PROGRAM] 

Na mieszkańców Raciborza i turystów od soboty rano czekać będą liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące: spotkania z gwiazdami, piknik rodzinny oraz inicjatywy ekologiczne, edukacyjne i prozdrowotne. Wieczorem na placu Długosza odbędzie się koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Niezwykła wystawa fotograficzna Sekcji Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" w Pszowie [ZAPOWIEDŹ] 

Już wkrótce w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie w „Galerii na Schodach” będzie można podziwiać wystawę fotograficzną pod tytułem: "Różni? Równi!". 

Wodzisław Śląski WyRÓŻnia się 

Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury z programu Interwencje 2024 na zadanie „WyRÓŻniamy się”. Projekt uplasował się na 122 miejscu wśród 2272 zgłoszeń.

W sobotę w Raciborzu zagra Lato z Radiem. Szykuje się duża impreza 

Już w najbliższą sobotę (20 lipca) na Placu Długosza, na największej scenie w historii naszego miasta zagrają artyści znani i cenieni w całej Polsce! Wszystko to w ramach Lata z Radiem i Telewizją Polską organizowanego po raz pierwszy w Raciborzu.

Od 18 lipca parking przy stadionie w Wodzisławiu będzie zamknięty 

W związku z organizacją tegorocznej edycji festiwalu pn. Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, parking przy ul. Bogumińskiej 8 na terenie Stadionu Aleja będzie zamknięty.

Wsparcie dla KGW na działalność statutową w 2024 roku. Nabór wniosków do 30 września 

Do końca września koła wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w tym roku mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa.

Gospodynie z Bukowa i Nieboczów uczestniczyły w warsztatach lawendowych [ZDJĘCIA]  

Panie z KGW Buków i KGW Nieboczowy uczestniczyły w niecodziennych warsztatach, które odbyły się w Studzienicach.

Na Wodzisławski Dzień Seniora do Zawady przybyły tłumy z okolicy [ZDJĘCIA]  

Za bardzo udany można uznać Wodzisławski Dzień Seniora, który w ramach cyklu "Dziewięć dzielnic - jedno miasto" odbył się w niedzielę 14 lipca w Zawadzie. Wydarzenie przyciągnęło tłumy (nie tylko) seniorów z innych dzielnic, a także z Syryni, Pszowa oraz liczną delegację z Radlina. 

Pasja na kółkach. Sławików przeżywa kolejny zlot pojazdów zabytkowych [ZDJĘCIA, WIDEO]  

- Idziemy na rekord - mówił w rozmowie z Nowinami wójt gminy Rudnik, Piotr Rybka, odnosząc się do frekwencji na corocznym zlocie pojazdów zabytkowych w Sławikowie przy ruinach miejscowego pałacu. Przypomniał, że w zeszłym roku do wioski przyjechało 120 pojazdów. W tym roku, według Artura Osaka z Fundacji Gniazdo, naliczono około 160...

IV edycja ROW Car Show w Rybniku - niesamowite samochody, konkursy i mnóstwo atrakcji dla dzieci [ZDJĘCIA]  

W dniach 12-13 lipca 2024 roku, po raz czwarty z rzędu Rybnik ponownie stał się motoryzacyjnym centrum regionu. Wydarzenie miało miejsce przy Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji "Pod Żaglami" w Rybniku, co zapewniło odpowiednią przestrzeń do ekspozycji i atrakcji. Rozpoczęcie odbyło się w sobotę o godzinie 10:00, a impreza trwała...

Miraż to styl życia. Tancerze tworzą barwne widowiska 

Niedawno pisaliśmy o teatrach Szydło i Szydełko, Klubie Tańca Towarzyskiego SPIN i Artystycznej Rodzince Seniorów „Nie Dejmy Sie”. Dziś przedstawiamy Zespół Tańca Miraż.

Tysiące kilometrów podniebnej wędrówki, czyli za co bociany kochają Polskę i Polaków [WYWIAD]  

Trwa VIII Międzynarodowy Spis Bociana Białego. To akcja, którą przeprowadza się raz na 10 lat. Tysiące osób dociera do gniazd bocianów, by określić ich liczebność. Dlaczego ptaki wyruszają w długą podróż z Afryki do Polski? Co bociany robią na tzw. sejmikach? Dlaczego upodobały sobie towarzystwo człowieka? Odpowiedzi na te oraz...

Posłuchajcie singla promującego nową płytę zespołu Gallileous z Wodzisławia 

Na swoim nowym albumie „Dancing Ash”, którego premiera zaplanowana została na 13.09.2024 r., grupa Gallileous zabiera nas w niezwykłą podróż po świecie potężnych żywiołów: wody, powietrza, ziemi, drzewa, metalu i ognia.

Zobacz więcej