Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wypadek na A1 w rejonie zjazdu na Bełk. Trzy osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR
Jastrzębie-Zdrój
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Nie przegap
Patrol
AKTUALIZACJA Wypadek na A1 w rejonie zjazdu na Bełk. Trzy osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR 
Najnowsze komentarze
Mam coraz mniej. Liczby nie kłamią 

Piękna okoliczność w kalendarzu - Dzień Matki. Jednak z roku na rok coraz mniej kobiet decyduje się na macierzyństwo. W 2023 roku w Polsce urodziło się 272 tysiące dzieci, a to nie tylko znacznie mniej od liczby zgonów w analogicznym czasie, ale też najmniej od czasów zakończenia II wojny światowej.

Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Rybnika. Koncert Wiedeński 2 (część 2.) już 9 czerwca w Teatrze Ziemi Rybnickiej!    

Jedyny taki projekt na Świecie!  Druga część Koncertu Wiedeńskiego, bestseller na polskiej scenie muzycznej. Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, zjawiskowe głosy, show świetlne oraz przepiękne projekcje multimedialne. Doskonała zabawa, znakomity kontakt z Publicznością, różnorodny repertuar i mnóstwo humoru. Koncert...

Materiał zewnętrzny

W Żorach odbędzie się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [ZAPOWIEDŹ] 

Już w najbliższą sobotę 19 maja odbędzie się przy Klubie Rebus w Żorach XXIII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem: „Klub Samotnych serc - to nie dla nas”.

Barbie, która wygląda jak... Ewa Swoboda! Mistrzyni z wyjątkowym wyróżnieniem [WIDEO] 

Jedyny taki egzemplarz Barbie na świecie trafił właśnie w ręce Ewy Swobody. Mistrzyni z Żor jest zachwycona wyróżnieniem.

Słowiańskie obrzędy, napad na karawanę i... opowieści dla dorosłych. Taki będzie Raciborski Festiwal Średniowieczny 2024 [ZAPOWIEDŹ] 

Raciborscy Drengowie co roku wprowadzają do imprezy nowego punkty programu, dzięki czemu impreza nie traci na atrakcyjności — zarówno jeśli chodzi o widzów, jak i odtwórców, którzy co roku setkami zjeżdżają do Raciborza.

Festyn pełen radości i pomocy. W Żorach odbyła się urodzinowa impreza charytatywna dla Samuelka [ZDJĘCIA]  

Wczoraj (18.05) boisko przy ul. Rybnickiej w Żorach tętniło życiem i radością.

Aleksandra Leśniewicz po Szansie na Sukces nie zwalnia tempa. Leśna z premierowymi utworami 

Znana z programu Szansa na Sukces (a wcześniej także The Voice of Poland) Aleksandra Leśniewicz, już pod artystycznym pseudonimem Leśna, nie spoczęła na laurach i stworzyła autorskie utwory. Są one już dostępne w serwisach streamingowych.

Nowe zasady ortografii będą obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku 

Rada Języka Polskiego zdecydowała wprowadzić zmiany w części dotychczasowych zasad ortografii. Po ich przeanalizowaniu, nietrudno zgodzić się z RJP, iż wprowadzenie tych zmian, to słuszny krok.

Industriada 2024. Sprawdź, co będzie się działo w naszym regionie [ZAPOWIEDŹ] 

Luftbalóny dlo bajtli, koncerty Tabu i Natalii Przybysz, gra terenowa "Szychta na Annie", pokaz maszyny parowej - to tylko część atrakcji, które odbędą się w ramach Industriady w naszym regionie.

Nadchodzi Noc Muzeów. Co się będzie działo w Żorach? [ZAPOWIEDŹ] 

To będzie niezapomniana noc pełna fascynujących odkryć i wrażeń. W taki sposób zapowiada się Noc Muzeów w Żorach.

Po Parku Śląskim możesz przejechać się busem bez kierowcy. Nowinka techniczna od 24 maja 

Od 24 maja Blees BB-1, będzie woził gości Parku Śląskiego na trzykilometrowym odcinku przez Aleję Żyrafy, wzdłuż Śląskiego Ogrodu Zoologicznego aż do Planetarium - Śląskiego Parku Nauki. Pilotaż potrwa do 21 czerwca, a przejazdy będą bezpłatne.

Święto Ogniowe w Żorach. Była procesja, bieg i dużo ognia [ZDJĘCIA]  

To niezwykła tradycja, która niewątpliwie jest dumą Żor. Wczoraj, 11 maja odbyło się już po raz 322. Święto Ogniowe!

Charytatywny festyn z okazji urodzin Samuelka!  

W sobotę, 18 maja, na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki odbędzie się urodzinowy festyn charytatywny pod hasłem "Rajd po życie".

Różowe światła nad regionem. To nie UFO, a prawdziwa zorza polarna [ZDJĘCIA]  

Seria rozbłysków słonecznych w ostatnim tygodniu przyniosła unikalne zjawisko atmosferyczne w nocy z 10 na 11 maja. Nad regionem dosknale widoczna była prawdziwa zorza polarna, czyli świecenie naładowanych cząsek w górnych warstwach atmosfery. 

Pogoda na weekend. Koniec bezchmurnej pogody [PROGNOZA POGODY] 

Okres słonecznej aury dobiega końca. Jak wskazują nowe prognozy na weekend pojawi się sporo zachmurzenia.

Święto Ogniowe w Żorach już w sobotę. Uwaga na utrudnienia w ruchu  

To niezwykła tradycja, która jest dumą Żor. Już 11 maja odbędzie się 322. Święto Ogniowe.

Polacy skarżą się na zmęczenie i brak energii. Pracodawcy po cichu liczą straty 

Jak wskazują autorzy raportu, szacuje się, że 60% osób z depresją nie szuka profesjonalnego wsparcia, częściowo z powodu piętna depresji.

Zobacz więcej