Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Kolarstwo
Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca 
Najnowsze komentarze
Żorska Scena Ogniowa 2023 już w kwietniu 

Już 22 kwietnia na żorskim rynku odbędzie się druga edycja wydarzenia, którego ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Będzie to Żorska Scena Ogniowa, która ma swój charytatywny cel.

Niedziela Palmowa będzie chłodna i z opadami. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa [PROGNOZA POGODY] 

Miniony poniedziałek przyniósł zdecydowaną zmianę pogody. Na kilka dni jesteśmy zmuszeni pożegnać wiosnę i pogodzić się z powrotem zimy.

W Żorach zabrzmiała muzyka pokutna i pasyjna [ZDJĘCIA]  

Najpierw w kościele ewangelickim, a następnego dnia w kościele farnym odbył się Międzynarodowy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. Wydarzeniu patronował portal Nowiny.pl oraz Nowiny Żorskie. 

Żorski MOK szuka kierownika nowego pałacu. Zobacz, jak zabytek wygląda po remoncie [ZDJĘCIA]  

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach ogłosił nabór na kierownika Zespołu Parkowo-Pałacowego w Żorach - Baranowicach. Kandydat musi mieć między innymi doświadczenie zawodowe w kreowaniu, organizowaniu i promocji wydarzeń kulturalnych i przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej oraz innych działań i inicjatyw kulturalnych

Pierwszy dzień MEKMPiP w Żorach już za nami. Zobaczcie co organizatorzy przygotowali na dzisjesze popołudnie 

Pomysłodawcami Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest małżeństwo: Ewa Adamczyk – Ścibik i Krzysztof Ścibik.

Bura Suka 2023. 25 marca w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się motocyklowe pożegnanie zimy 

Pierwsze ciepłe promienia słońca sprawiły, że każdy motocyklista szykuje się na ogromne wydarzenie, jakim jest Motocyklowe Pożegnanie Zimy Bura Suka.

Dziś astronomiczna, jutro kalendarzowa. Wiosna nadchodzi 

Zima się kończy, rozpoczyna się wiosna. Jest to czas przebudzenia roślin i ich wegetacji, wydłużania się dni, coraz wyższych temperatur i większej dawki słońca.

Siatkarki MUKS Sari Żory medalistkami Mistrzostw Śląska! 

Siatkarki z  MUKS Sari Żory zdobyły dla swojego klubu pierwszy w historii medal Mistrzostw Śląska w kategoriach młodzieżowych w piłce siatkowej dziewcząt.

Marcin Wieczorek z uczniami uczcili 50-lecie płyty Pink Floyd 

Równo 50 lat temu wydana została kultowa płyta zespołu Pink Floyd "The Dark Side of The Moon". Żorscy uczniowie z "Miarki" ze swoim historykiem Marcinem Wieczorkiem uczcili 50-lecie krążka i poznali zespół, który stał się częścią historii współczesnej Wielkiej Brytanii. 

Żorski aMok Bluesowy znów pobił rekord. 133 osoby zagrały wspólnie utwór Tadeusza Nalepy [ZDJĘCIA]  

Tegoroczna, 7. już edycja Żorskiego aMoku Bluesowego przeszła do historii. Organizatorzy zaplanowali na 11 marca giełdę winyli, koncerty oraz tradycyjne już bicie rekordu we wspólnym wykonaniu utworu. Tym razem wybrano utwór Tadeusza Nalepy "Oni zaraz przyjdą tu". 

Jak rozgryźć fotografię cyfrową nie tracąc zębów  

Dobre zdjęcie może być dowodem, ciekawą opowieścią, albo dziełem sztuki. Może zastąpić tysiące słów, raz pełniąc rolę dodatku do pięknego wnętrza, innym razem najważniejszego dokumentu, który zmienia historię świata. Ale w czasach fotografii cyfrowej, kiedy wszyscy robimy zdjęcia, należałoby się zastanowić nad tym czy wszyscy...

Materiał partnera

"Be Smile" - projekt, który ma pomóc oswoić depresję i problemy psychiczne młodych 

Czy młodym ludziom brak empatii? Trudno zgodzić się z tym stwierdzeniem, a na potwierdzenie faktu, że jest wręcz przeciwnie, przytoczyć można projekt „Be Smile”. To inicjatywa żorskiej młodzieży, która ma na celu tworzenie pola dyskusyjnego o depresji oraz innych problemach, z jakimi borykają się młodzi.

Historyczny rajd rowerowy "Miasto Żory 1945" [zapowiedź] 

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK "WANDRUS" Żory organizuje pierwszy wandrusowski rajd historyczny po hasłem "Miasto Żory 1945". - To doskonała okazja, by z perspektywy roweru poznać część niełatwej historii miasta - zachęcają organizatorzy.

16. Bieg Wiosny w Rybniku. Trwają zapisy dla dzieci i dorosłych 

W tym roku rybnicki Bieg Wiosny odbędzie się na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy (ul. Mościckiego 3).

Do kogo w tym roku trafią statuetki z lirą? W Żorach przyjmują zgłoszenia 

Wnioski o przyznanie Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Żory można składać do 31 marca w Urzędzie Miasta Żory. Powinny zawierać opis całokształtu dokonań i osiągnięć kandydata do nagrody.

Żorski Amok Bluesowy już w sobotę. Będzie bicie gitarowego rekordu 

Już w najbliższą sobotę 11 marca od godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędzie się wydarzenie dla wszystkich pasjonatów bluesa. To już 7. edycja Żorskiego Amoku Bluesowego. 

Żory: Cactus Fest w Kinie na Starówce. Zaprezentowali swoje talenty na scenie [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Grupa uczniów z Żor stworzyła wyjątkowy projekt, aby pokazać, że młodzi ludzie mogą pochwalić się swoimi talentami i pasjami. Finałem przedsięwzięcia był Cactus Fest, czyli festiwal talentów, który odbył się w poniedziałek 6 marca w Kinie na Starówce. 

Zobacz więcej