Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Kolarstwo
Tour de Silesia - zapisy na nocną edycję tylko do końca marca 
Najnowsze komentarze
Niech się dziecko samo wychowa 

Kto wychowuje dzieci? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Czy jednak koledzy, środowisko, media społecznościowe nie przejmują tej roli? A może nawet - paradoksalnie - dzieci wychowują się same? Robią co chcą, żyją jak chcą, a rodzice nie są dla nich żadnym autorytetem. Ich rola sprowadza się do opłacenia abonamentu...

Zapisy na "Pierwszy dzwonek" w Jastrzębiu-Zdroju już trwają [ZAPOWIEDŹ] 

Jak zwracają uwagę jastrzębscy urzędnicy, obowiązuje limit uczestników biorących udział w Rajdzie. W imprezie może wziąć udział do 150 osób.

„Białe Misie” zakończyły sezon [ZDJĘCIA]  

W ostatnią niedzielę, 26 marca, Klub Morsów „Biały Miś” zakończył sezon. Ostatnia kąpiel na basenie w Zdroju była wyjątkowa. Uczestnicy zadbali o specjalną oprawę. Nastroje jak zwykle dopisywały.

Niedziela Palmowa będzie chłodna i z opadami. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa [PROGNOZA POGODY] 

Miniony poniedziałek przyniósł zdecydowaną zmianę pogody. Na kilka dni jesteśmy zmuszeni pożegnać wiosnę i pogodzić się z powrotem zimy.

Jarmark wielkanocny w Jastrzębiu-Zdroju [zapowiedź] 

Stoiska z produktami świątecznymi i występy artystyczne. Trzydniowy jarmark wielkanocny w Jastrzębiu-Zdroju ruszy w piątek, 31 marca.

Przedszkole nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju obchodziło 50-lecie istnienia [ZDJĘCIA]  

Uroczystość 50-lecia Przedszkola nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Pożegnali zimę na dwóch kołach. Bura Suka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Blisko 850 motocyklistów zgłosiło swój udział w Motocyklowym Pożegnaniu Zimy "Bura Suka" w Jastrzębiu-Zdroju. 

Bura Suka 2023. 25 marca w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się motocyklowe pożegnanie zimy 

Pierwsze ciepłe promienia słońca sprawiły, że każdy motocyklista szykuje się na ogromne wydarzenie, jakim jest Motocyklowe Pożegnanie Zimy Bura Suka.

42 lata na morzach i oceanach. Spotkanie z kpt. Jerzym Radomskim [VIDEO] 

Kapitan Jerzy Radomski to jastrzębianin, który przemierzył ponad 300 tysięcy mil morskich i spędził 42 lata na morzach i oceanach.  Podczas spotkania w Zahir Fitness Club opowiedział o latach spędzonych na żeglowaniu.

Konkurs na pisankę dla uczniów szkół z Jastrzębia 

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza uczniów do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym. Wystarczy uruchomić kreatywność i przygotować pisankę.

Chcesz mieć Żelazną Klapsznitę swoim w menu? Skontaktuj się z jastrzębskim urzędem 

Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza do kontaktu przedsiębiorców, którzy chcą umieścić Żelazną Klapsznitę w swoim menu lub po prostu serwować ją w trakcie różnych wydarzeń.

Dziś astronomiczna, jutro kalendarzowa. Wiosna nadchodzi 

Zima się kończy, rozpoczyna się wiosna. Jest to czas przebudzenia roślin i ich wegetacji, wydłużania się dni, coraz wyższych temperatur i większej dawki słońca.

Cała łąka krokusów. Nadchodzi wiosna [ZDJĘCIA]  

Weekend, 18-19 marca, jest chyba pierwszym tak ciepłym, zwiastującym nadchodzącą wiosnę. Trudno się dziwić, że jastrzębianie, korzystając z pięknej pogody, wyszli z domów. Jednym z celów wędrówek był Park Dąbrówka.

W „Babińcu” rozmawiano o jastrzębskich zabytkach 

Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 przy ulicy Opolskiej kontynuuje cykl spotkań dla pań pod nazwą „Babiniec”. Panie rozmawiają o tym, co je interesuje, czyli o wszystkim. Marcowe spotkanie było poświęcone jastrzębskim zabytkom.

Uczniowie „Korfantego” na stażu w Portugalii [ZDJĘCIA]  

Grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju wyjechała na staż zawodowy do Portugalii. Jest on realizowany w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Młodzież zdobywa umiejętności zawodowe i językowe oraz poznaje zabytki...

Fotografujesz bez... obiektywu? Weź udział w niezwykłym festiwalu 

Już wkórtce odbędzie się X Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2023.

WOŚP Jastrzębie-Zdrój 2023. Znamy ostateczny wynik zbiórki pieniędzy 

- Możemy być z siebie dumni! Po raz kolejny pokazaliśmy jakie wielkie mamy serca. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom - bez was nie byłoby tak kolorowo i radośnie - komentuje Jarosław Potępa, szef jastrzębskiego sztabu WOŚP 

Zobacz więcej