Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wybory samorządowe 2024 w Pietrowicach Wielkich

Wybory samorządowe 2024 w Pietrowicach Wielkich

Wybory samorządowe 2024 w Pietrowicach Wielkich

Zbiór artykułów dotyczących wyborów samorządowych w gminie Pietrowice Wielkie

Grażyna Podleśny z komitetu Adama Wajdy została szefową rady w Pietrowicach Wielkich   

Pierwszą sesję nowej kadencji zwołano 6 maja. Obrady rozpoczął najstarszy w gronie Bernard Franiczek sołtys Żerdzin. Na początek wybrano nową przewodniczącą rady gminy.

Zmiany w Pietrowicach Wielkich po 22 latach. Adam Wajda zostaje nowym wójtem 

To już dane oficjalne. Adam Wajda zastępuje Andrzeja Wawrzynka na stanowisku wójta gminy Pietrowice Wielkie.

AKTUALIZACJA

Odwołane zajęcia taneczne w Pietrowicach Wielkich budzą zniesmaczenie. W tle spotkanie komitetu wyborczego   

- To oburzające - usłyszeliśmy od kilku mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie, którzy skontaktowali się z redakcją Nowin. Poszło o odwołane zajęcia taneczne w Centrum Społeczno-Kulturalnym, gdzie zaplanowano także spotkanie wyborcze jednego z komitetów. Gmina przyznaje, że spotkanie faktycznie zaplanowano, ale na innym piętrze. - Jednocześnie...

Pomysł na kadencję. Adam Wajda i Andrzej Wawrzynek o swoich planach dla Pietrowic Wielkich 

Flagowe projekty stanowią trwałą pamiątkę po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji. To na podstawie tych osiągnięć ocenia się ich kadencje. Dlatego też przyjrzeliśmy się, jakie cele mają ci, którzy ubiegają się o najważniejsze stanowiska w poszczególnych gminach wiejskich i miejsko-wiejskich...

19 osób rywalizuje o 7 stanowisk. Poznaj kandydatów na urząd wójtów i burmistrzów w powiecie raciborskim 

W gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego zgłosiło się łącznie 19 kandydatów na 7 stanowisk wójtów i burmistrzów. Decyzję o tym, kto będzie kierował władzą przez kolejne pięć lat, podejmą wyborcy 7 kwietnia. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze co najmniej 50 proc. głosów, odbędzie...

2 komitety, 30 kandydatów. Sprawdź, kto chce zostać radnym w gminie Pietrowice Wielkie [LISTA] 

Dwa komitety wyborcze, KWW "Doświadczenie Rozwój Odpowiedzialność" pod przewodnictwem Andrzeja Wawrzynka oraz KWW "Z Miłości do Gminy" z Adamem Wajdą na czele, wystawiły swoich kandydatów we wszystkich 15 okręgach, co daje łącznie 30 osób, które ubiegają się o mandaty radnych w gminie Pietrowice Wielkie. Kto konkretnie? Mamy listę.

Wybory samorządowe w powiecie raciborskim. Kto ma szansę na fotel wójta i burmistrza? 

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Sprawdzamy, które komitety w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego mogą wystawić kandydatów na najważniejsze stanowiska – wójtów i burmistrzów. Warunkiem jest zgłoszenie co najmniej ośmiu kandydatów na radnych.

Adam Wajda przedstawił kandydatów na radnych Pietrowic Wielkich. Jest dumny ze swojej drużyny 

- Mam ogromną przyjemność zaprezentować Państwu naszą wspaniałą grupę osób – mocną drużynę, składającą się z bardzo pracowitych jednostek o różnorodnych doświadczeniach życiowych, temperamentach i zainteresowaniach. Jednoczy nas jedna idea – działania na rzecz rozwoju Naszej Gminy Pietrowice Wielkie - oświadczył Adam Wajda....

Komitety Wyborcze Wyborców z Raciborza i powiatu raciborskiego w wyborach samorządowych 2024 [LISTA]  

Najwięcej zarejestrowano w Raciborzu - 7. Najmniej zgłoszono w Pietrowicach Wielkich - 2. Ostra rywalizacja zapowiada się w Kuźni Raciborskiej, Krzanowicach i Nędzy. Na dziś w Krzyżanowicach będzie tylko jeden kandydat na wójta.

Andrzej Wawrzynek ponownie wystartuje na wójta Pietrowic Wielkich. "Jestem pełen energii i determinacji, nie odczuwam wypalenia" 

W rozmowie z Nowinami urzędujący wójt Pietrowic Wielkich zapowiedział swój start w nadchodzących wyborach. Jeśli Andrzej Wawrzynek wygra, będzie to jego szósta kadencja. Wiadomo już, że urzędujący wójt będzie miał rywala w osobie Adama Wajdy, byłego sekretarza Pietrowic Wielkich, aktualnie przewodniczącego rady powiatu oraz menedżera...

Adam Wajda chce być wójtem Pietrowic Wielkich. „Robię to z miłości do gminy”   

W efektownym stylu znany samorządowiec i menadżer z Eko-Okien ogłosił 22 stycznia swą chęć kandydowania w wyborach na wójta swojej rodzinnej gminy. Gdy prezentujący go Szymon Bolik mówił o jego zaletach, Wajda przyznał, że ciepło mu się zrobiło od tych słów.