Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eurowybory 2024. Kim są kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim?

Jadwiga Wiśniewska otwiera listę kandydatów w naszym województwie. Zobacz, kto jeszcze ubiega się o mandat europosła. 

Eurowybory 2024. Kim są kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim?mat. prasowe, EU, arch. Nowiny.pl
Jadwiga Wiśniewska, Patryk Jaki, Izabela Kloc, Grzegorz Matusiak

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało listy wyborcze. Jak już wcześniej nieoficjalnie ustaliliśmy,  na liście PiS w województwie śląskim nie ma posłów związanych z Raciborzem - Pawła Jabłońskiego i Michała Wosia. Jest za to Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju.

Kandydaci PiS-u to:

1. Jadwiga Wiśniewska

Listę PiS w województwie śląskim na wybory do Parlamentu Europejskiego otwiera europosłanka Jadwiga Wiśniewska. J. Wiśniewska była liderką śląskiej listy PiS podczas eurowyborów w 2019 r. i osiągnęła świetny rezultat. Zagłosowało na nią 409 373 osób. Był to trzeci wynik w kraju. Więcej głosów zdobyli jedynie byli szefowie rządu - Beata Szydło i Jerzy Buzek.

2. Patryk Jaki

Numerem dwa na liście PiS w województwie śląskim jest europoseł Patryk Jaki z Suwerennej Polski. W poprzednich wyborach P. Jaki kandydował z okręgu nr 10, który obejmował województwa małopolskie i świętokrzyskie. P. Jaki zdobył 258 366 głosów.

3. Izabela Kloc

"Trójka" na liście PiS w województwie śląskim przypadła europosłance Izabeli Kloc. W poprzednich eurowyborach I. Kloc startowała również z 3. miejsca i zdobyła 78 352 głosy. Był to lepszy rezultat od 2. na liście PiS Grzegorza Tobiszowskiego, na którego zagłosowało wtedy 65 007 osób. Europoseł G. Tobiszowski jest związany z Rudą Śląską. Zanim został europosłem, był posłem czterech kadencji, a także wiceministrem energii. Tym razem G. Tobiszowski nie będzie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

4. Grzegorz Matusiak

Czwarte miejsce ma poseł Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju. Przypomnijmy, G. Matusiak zasiada w Sejmie RP od 2011 r. Wcześniej był m.in. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W wyborach parlamentarnych, które przeprowadzono 15 października 2023 r., kandydował z 5. miejsca na liście PiS w naszym okręgu wyborczym. Zagłosowało na niego 12 690 osób, czyli o 390 więcej niż na rozstawioną z numerem 4 Teresę Glenc. Ta niewielka przewaga sprawiła, że to G. Matusiak, a nie Teresa Glenc, zasiada dziś w ławach sejmowych.

5. Małgorzata Mańka - Szulik

Piąte miejsce zajmuje była prezydent Zabrza, która sprawowała swoją funkcję w latach 2006 - 2024. W wyborach samorządowych zdobyła w pierwszej turze 21,73% głosów, zaś w drugiej turze 42,15% głosów, przegrywając z Agnieszką Rupniewską.

6. Grzegorz Puda

Szóste miejsce zajmuje były radny i poseł Grzegorz Puda, który był posłem na Sejm VIII, IX i X kadencji, pełnił funkcję między innymi sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju  oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w latach 2020–2021 był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego, następnie pełnił urząd ministra funduszy i polityki regionalnej.

7. Ewa Malik

Siódme miejsce zajmuje urodzona w Sosnowcu była posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII, IX i X kadencji. Pełniła między innymi funkcję członka Rady Doradców Politycznych.

8. Andrzej Kalata

Ósme miejsce na liście otrzymał Andrzej Kalata, który w latach 2014 -2023 pełnił funkcję starosty powiatu żywieckiego. W wyborach, które odbyły się 15 października 2023 zdobył mandat senatora.

9. Dorota Tobiszowska

Dziewiąte miejsce zajmuje żona obecnego posła Grzegorza Tobiszowskiego. Jest prawniczką i działaczką samorządową. Była senatorem X kadencji. W wyborach, które odbyły się 15 października 2023 roku kandydowała do Sejmu. W wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024 roku została radną Sejmiku Województwa Śląskiego.

10. Jarosław Wieczorek

Ostatnie miejsce na liście zajmuje Jarosław Wieczorek, który w latach 2015-2023 pełnił funkcję wojewody śląskiego, obecnie jest posłem. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Na zakończenie dodajmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Kolejne ugrupowania informują o kandydatach:

W poprzednich wyborach na województwo śląskie (okręg nr 11) przypadło 7 mandatów. Mieszkańcy wybrali europosłów:

  • Marka Balta, Jerzego Buzka i Jana Olbrychta - z komitetu PO PSL SLD .N Zieloni
  • Izabelę Kloc, Grzegorza Tobiszowskiego oraz Jadwigę Wiśniewską - z komitetu PiS
  • Łukasza Kohuta - z komitetu Wiosny Roberta Biedronia

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

53 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kub (85.202. * .83) 09.05.2024 12:29

Grzesiu pamiętasz lata 80/90 i nasze mieszkania spółdzielcze ,ich wklady mieszkaniowe ,następnie kredyty Balcer hiperinflacji ,ludzie rzucali otrzym spółdzi mieszkania i szli na wolny rynek kupować inne używane niezadł. Pracowaliśmy z sobotami i świętami aby te wkłady i kredyty spłacić a ceny szalały. Powiedzieliśmy jako młodzi "ze nigdy już nigdy aż tak" i następnie te strajki w KWK przeciwko systemowi. No i przeminęli tj..komun razem z Balce .I juz myślałem, że Sprawiedliwi.
Wy jednak żeście dopiero dali jednak czadu , dzieci bardzo bogatych ludzi dostały na kolejne zabawki bez ograniczeń majątkowychIch bogactw ,bez sprawdzania, czego nawet komun nie stosowała ,urlopy górnicze po śmieszn latach pracy bez obowiązku nawet dorywczego odsnież nieodśnieżonego miasta , premie dla nierobów za to ze sa nierobami za „miesiąc tylko pracy czyli jedna wplate do ZUSu ”jak 13stk; 14stk darmowe leczen , lekarstwa ,zasilki pogrzebow ,renty rodzinne … aby kupować Ich glosy i znów czyim kosztem?!-kosztem spracowanych ludzi..i ich oszczedniści często na emeryture .Krytykowalisci OFE a sami PPK i PPE gdzie walory inflacją tez zjedzono .
Widzisz wiec Grzegorz ,to wszystko ,ta cała Wasza Sprawiedliwość , Solidarność , Uczciwość to zwykła Błazenada podobnie jak te i tamte wybory. Widzisz sam jak PISowi łatwo się rzadziło za kradzione inflacją pieniądze z lokat i dochodów społeczenstwa-- i Wy chcecie jeszcze?!

~Zaj (46.204. * .146) 07.05.2024 10:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

cd do ponizej ..jezeli stracil Pan jego tresc ,przypominam ponownie"Polska to sanatorium dla obcokrajowców? "Wystarczy pracować jeden dzień, żeby dostać emeryturę i dodatkowe bonusy"
Gazeta Prawna
W Polsce wystarczy zapłacić jedną składkę, aby otrzymać nawet groszową emeryturę, ale do niej pełną 13. i 14. emeryturę, opiekę zdrowotną czy w razie śmierci rentę rodzinną, obliczoną nie od tych kilku złotych, ale od gwarantowanej kwoty 1780 zł.Jeśli na przykład Dunka przyjedzie do Polski i będzie pracować przez jeden miesiąc, to wystarczy, żeby dostać polską emeryturę i dodatkowe bonusy. Będzie je mogła dostawać od 60. roku życia, czyli wcześniej niż wynosi wiek emerytalny w Danii (67).

~Zajijakbedzie (46.204. * .88) 06.05.2024 19:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szanowny Panie Moderatorze "Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem ",niestety myli sie Pan poniewaz Ci ludzie rządzili krajem przez ostatnie 8lat a ten przyklad dobitnie dowodzi ze za ustanowienie takich praw niegospodarnosci w obec Polski i Polaków ktorym ślubowali powinni odpowiadac nie tylko politycznie ale także przed sądem.Nie wspominam o tym że o wyborach to juz dawno powinni zapomniec, i to wszystko w sytuacji w ktorej twierdzili ze nie ma pieniedzy na emer stazowe dla osob spracowanych 45let staz pracy. Tak wiec powinien Pan/i ten komentarz poprzedni przywrócić.Z poważaniem

~Zaje (85.202. * .83) 06.05.2024 15:44
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~iczymmowa (46.204. * .71) 06.05.2024 15:14

Oni wszyscy nawet gdyby sami na siebie poszlu go sowac sa juz wybrani ,taka DEMOSRACJA,tak więc o czym tu mowa.

~Julekkkk (146.70. * .2) 06.05.2024 14:26
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Widzę same "gwiazdy"
Kto jeszcze dzisiaj głosuje na pis???

~Po9zcie (85.202. * .83) 06.05.2024 11:29

Pomóżcie mi zrozumieć. Ale zacznijmy od początku .Ja twierdze ze inflacja za PIS była z góry zaplanowana. Przypomnijmy ;,wykup deputatu węgla od górniczych rodzin 10000zl to wydawalo sie wówczas znacznie dużo doa SP, UrlopyGornicze ,rozdawnictwo ,inwestycje - przeciez Oni musieli wiedziec ze to wszystko bedzie figę wartę bo zrobią inflacje i tak to pokryja z pieniedzy spoleczenstwa. Pytanie brzmi -czego nie rozumiem - ,dlaczego teraz euro nie kosztuje 6zl. Czy to chodzi o podaż ze Naród został bez pieniędzy ,czy o to że większość uciekła od zlotego i NBP chce skupowac euro po niskiej cenie , czy może trzymają mocno zlotego dzieki tym pieniądzom z zagranicy i w kazdej chwili dup do góry .Co Wy na to ,jakie sa Wasze osądy w tym temacie..

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 06.05.2024 08:22

Fragles do Europarlamentu?
No tak, tutaj już nic więcej zepsuć się nie da, to teraz przyszła kolej na sienie zamętu gdzie indziej.
To samo dotyczy czochratego. Poza tym kandydując powinni natychmiast zrzec się mandatu (p)osła.
Aż dziw bierze normalnie, że cacyca z bunkra do parlamentu UE nie startuje. Tam mogłaby strzelać focie.

~Pył (89.25. * .86) 06.05.2024 07:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"ale żeście ekipę zmontowali..."

xD

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .209) 05.05.2024 22:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

och donek to znowu ty - popatrz sobie na nich bo to ich ostatni występ i przyznasz że to krzywda dać dziecku na imię Jadźka.

~donek (83.26. * .222) 05.05.2024 18:18
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Jastrzomb (91.204. * .132) 05.05.2024 17:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS to przekręt i sobie...to motto tej partii,ale wg kurskiego ..ten ciemny lud to i tak kupi..bo..bo kradną oszukują ale,dają bułki pod kop.z tego co ukradną dają,a że ochłapy ,ale dają...i co najważniejsze do kościoła chodza..a że ludzi w ciu..La robią...chore miasto...aleco drugi to z regionu pismatecznika...

Danwac1954 05.05.2024 14:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A czemu taki byle Jaki kandyduje ze Śląska?

elektryk 05.05.2024 12:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Mocna ekipa. Oprócz Jakiego żadnych przyszłych podsądnych. A że nieumiejący czytać i niepiśmienni to trudno. Niech PiS rządzi 1000 lat!

~Maarr (85.202. * .83) 05.05.2024 12:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak latwo się rządzillo za grabione innym innflacją oszczednosci , nie tylko rozdawane na 500+ ale sru o 60%do góry na 800+,...wrecz nieodpowiedzialnie, deficyt budżetowy teraz do splaty nie licząc sie z możliwościami co charakteryzowało Ich rzady , "byle by nas wybrali ,nadrobi sie to cenami czyli inflacją"..

~hmmm (46.204. * .59) 05.05.2024 12:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Receptę na prawdziwie oblicze tej władzy i metody rządzenia ujawnił wypowiedzią w TV sam Morawiecki :"to dobrze ze ceny rosną gdyż wówczas więcej kwotowo z VATu wpada do SP zatykajac dziurę budżetową" .... to wówczas zrozumialem o co tu chodzi ,to nie o dzieci ,nie o emeryt stażowe należne spracowanym , tu nie o naród chodzi lecz o grabież inflacyjną oszczędności i dochodów spoleczenstwa po to aby samemu dluzej utrzymać sie na piedestale mając przez to czym dzielić.

~Zwiastun (46.204. * .209) 05.05.2024 11:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Masz patrol rację walą do eurosovhazu do koryta to kim oni są tucznikami ?

~ZmotoryzowanyPatrol (94.254. * .188) 05.05.2024 11:31

Tak plują na Europę ale ojro wpadające im do kabzy już im nie śmierdzi - zarobią tyle samo co w Polsce ale w EURO (ponad 10 tys EURO minus podatek) - powinni dostawać to ale w Rublach. Widać jeszcze im mało kasy. Doprowadzili do tego że Polskę emigranci i uchodźcy omijają szerokim łukiem - ale widząc co się dzieje na zachodzie może zachodnim politykom otworzą im oczy (chyba jedyny plus pisu). Oczywiście jak coś będzie to będą głosować przeciw Polsce.

~hmm (46.204. * .15) 05.05.2024 11:30

"W grudniu 1923 r. powołano pozaparlamentarny rząd Władysława Grabskiego. .Podstawową nową walutą stały się bilety bankowe pokryte w 30 proc. złotem. Wprowadzony do obiegu ten nowy złoty pieniadz był pieniądzem bardzo silnym:
1 złoty wart był 9/31 grama czystego złota i wartością był równy jednemu frankowi szwajcarskiemu..Czyli przy obecnej cenie grama zlota ,1zlotowka Grapskiego majaca pokrycie w tym zlocie to ponad 80polskich zl obecnych a wiec prawie 20.euro. ale to bylo pokrycie w Zlo cie a nie w PIS zlomie."- no tego by kolesie nie dodrukowali bo musieli by mieć drukarke 3D i reaktor tworzący złoto .
A tak Glapa papier i drukarke i heja drukujemy...ile to wpadlo (250mld na rynek dodatkowo),oj jak Oni dobrze rządzili.

~Ins2 (85.202. * .83) 05.05.2024 11:20

"byle by nas wybrali ,nadrobi sie to cenami czyli inflacją".. .Wam wcale nie zależy na uczciwosci lecz na władzy czyli przywilejach . Dopóki wiec jak u Grabskiego pieniądz nie bedzie miał domieszki złota lub w nim pokrycie jego druk bedzie rosną , rządy będą nieodpowiedzialnie administrowaly a Ty obywatelu spracowany i oszczedny zapomnij o jakimkolwiek wstepie do uczciwego rządzenia. Nie ma sensu nawet brac udzialu w wyborach..

~Ins1 (85.202. * .83) 05.05.2024 11:19

Od kiedy przestałem wierzyć w jakikolwiek rząd.?,...w jakąkolwiek partie. Receptę na prawdziwie podst3pńą władzę i rządzenie zdradził z głupoty Morawiecki slowami :"to dobrze ze ceny rosną gdyż wówczas więcej kwotowo z VATu wpada do SP zatykajac dziurę budżetową" .... to wówczas zrozumialem o co tu chidzi ,to nie o dzieci ,nie o emeryt stażowe należne spracowanym , tu nie o naród chodzi lecz chodzi o inflacje i o kradzież inflacyjną oszczędności i dochodów spoleczenstwa po to aby samemu dluzej utrzymać sie na piedestale. Dlatego ta inflacja cyklicznie będzie wracał .Jak latwo się rządzi za grabione innym innflacją oszczednosci , nie tylko 500+ ale sru o 60%do góry na 800+,...wrecz nieodpowiedzialnie, defislcyt budżetowy teraz do splaty nie licząc sie z możliwościami co charakteryzowało Ich rzady..

~hmm (46.204. * .15) 05.05.2024 09:54

do Ins: Tam gdzie zaczynają sie nadmierne zasiłki rozdawane przez grupe trzymającą władzę gdzie praca traci sens bo za nią wynagrodzenie jest dewaulowane inflacją , tam zaczyna się KOMUNIZM dla utrzymania koryta partii wladzy , czyli dzielenie się nie swoją własnością. I to jest wielkoe dokonanie Tych tu jegomości oraz struktur którą reprezentują

~Ins (85.202. * .83) 05.05.2024 09:42

Od kiedy przestałem wierzyć w jakikolwiek rząd.?,...w jakąkolwiek partie. Receptę na prawdziwie nieuczciwą władzę i rządzenie zdradził z glupity Morawiecki slowami "to dobrze ze ceny rosną gdyż wówczas więcej kwotowo z VATu wpada do SP zatykajac dziurę budżetową" ....Wowczas zrozumialem ,tu nie o dzieci chodzi , tu nie o naród chodzi ,tu chodzi o inflacje i o kradzież inflacyjną oszczędności i dochodów spoleczenstwa.Dlatego ta inflacja cyklicznie bedzie wracala .Jak latwo się rządzi za ukradzione innflacja pieniądze ,nie tylko 500+ ale sru o 60%do góry na 800+,...nieodpowiedzialnie,nie licząc sie z możliwościami co charakteryzowało Ich rzady , "byle by nas wybrali ,nadrobi sie to cenami czyli inflacją".. .Wa wcale nie zależy na uczciwosci lecz na władzy czyli przywilejach . Dopóki wiec jak u Grabskiego pieniądz nie bedzie miał domieszki złota zapomnij o jakimkolwiek wstepie do uczciwego rządzenia.Nie ma sensu nawet brac udzialu w wyborach..

~KonusPachnący (46.204. * .209) 05.05.2024 06:04

ale klapa to jest murowana tych ,,kandydatów'' a tak jeszcze zapytam jak trzeba nie lubieć swego dziecka żeby dać na imię Jadźka ?

~perfektmen (89.79. * .229) 04.05.2024 22:31

PiS- PO jedno ZŁO!!!

~Żenada_ten_pis (46.151. * .95) 04.05.2024 21:27

a kloc już była u ptoków w ogrodzie???
bo teraz ją lansują............to dobry znak bo nie przejdzie :)))

~do_trolla_nizej (46.151. * .95) 04.05.2024 21:26

to widać, bo gdybyś był z PO to byś po polsku i z sensem pisał
Zegnam

~Nie_kompromisuj_się (91.207. * .218) 04.05.2024 15:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do ~SzczeraPrawda (93.35. * .22)
Widać że też masz ''zaburzoną osobowość" i jesteś ''mało bysty'' skoro wierzysz w takie bzdury i przyklaskujesz komuś kto napisał o tym starym oszuście Chyżym Ruju że ''to jest gość" .Uprzedzając twoj komentarz nie jestem za PiS-em a tym bardziej za tymi niedołęgami z PO.

~Marik (46.204. * .235) 04.05.2024 13:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wybory te służą juz tylko do załatwienia namaszczonym bogatego ,beztroskiego bytu.

~Januszszszsz (85.202. * .83) 04.05.2024 11:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Złudzenia opadły , nadzieja się wypaliła , ukazała się to tylko taka prawda , ze systm bez wzgledu na opcje polityczną nawet tą rzekomo prawą i sprawiedliwą ,system ten służy do żerowania na nim czyli do robienia swojej prywatnej kasy..Kto pojdzie glosowac na te wybory ten naiwniak.

~Człowiekbiegunka (79.184. * .70) 04.05.2024 08:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

~Znanek (159.205. * .180) w PE nic nie trzeba mówić , PE nie ma mocy ustawodawczej , przyklepujesz to co ustali Komisja Europejska .Tak więc przez 5 lat możesz wpadać do PE tylko na kawę , bo tłustą pensję dostajesz na konto .W PE im mniej zabierasz głos tym lepiej .

~Znanek (159.205. * .180) 03.05.2024 22:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Matusiak na europosła?! Jezu przecież ten człowiek nawet po polsku dobrze nie potrafi się wypowiedzieć a co do dopiero po angielsku. Chrońcie Polskę!

~SzczeraPrawda (93.35. * .22) 03.05.2024 22:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś


Taki fajny komentarz dzisiaj w sieci przeczytałem:
"Jarek to może na wiecach w Wielkiej Kasinie swoich emerytów podgrzewać, bo mały rozumek ma i niewiele rozumie z globalnej polityki, nie zna języków i jest otoczony przez klakierów, a u Tuska od razu widać, że rozdaje karty na międzynarodowej scenie politycznej, to jest gość...
Kaczyński to zaburzona osobowość, która wiedzie mało bystrych na manowce"

~SmietnikHistorii (93.35. * .22) 03.05.2024 20:35
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Trzecie wybory i znów pis dowie się gdzie ich miejsce......... na śmietniku historii

Dobrze, że ludzie po 8 latach przejrzeli na oczy i nie dadzą się już tak omamić jak ich oszukiwali w tvpis

~Hardy@12 (89.64. * .153) 03.05.2024 20:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kto jest kim? ,najważniejsze że są Polakami,i oby wEU było jak najmniej lewactwa

~wicenty (89.64. * .141) 03.05.2024 19:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten co napisał że kolej w Jastrzebiu zlikwidowano w 2005 r. niech sie troche doinformuje...kolej zlikwidowano w latach 2001-2002 r. no i zobacz kto wtedy rządził !!!

~Kuuuuba (46.204. * .15) 03.05.2024 17:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wlasnie ,ze za PISu to nawet "lokomotywy podrożały", tyko , że obiboki są szczęśliwi , zasiłki coraz wyższe i za byle co..inflacja tez przez deficyt budżetowy nie hamuje.ktos to pokryc musi.

~Kuuuuba (85.202. * .83) 03.05.2024 17:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tam gdzie zaczynają sie nadmierne zasiłki rozdawane przez grupe trzymającą władzę a praca traci sens bo za nią wynagrodzenie jest dewaulowane inflacją , tam zaczyna się KOMUNIZM czyli dzielenie sie nie swoją własnością. I to jest dokonanie Tych tu jegomości oraz partii którą reprezentują.

~Senior (46.204. * .59) 03.05.2024 17:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do:op (91.192. * .86......a Ty wiesz gdzie ja teraz mam i tych, i tamtych ,tam gdzie oni mnie mieli i mają. I juz mnie zadna Ich obietnica nie rusza.

~op (91.192. * .86) 03.05.2024 14:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Senior -pracujacych to oni maja wiesz gdzie.Emerytur stazowych nie przyznaja pewnie wcale.Pierwsza ustawe jaka przyjeli to zeby smarkule mogly przyjac tabletke ,,dzien po '' To jest wazne,Ty sie nie liczysz