Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Urodzony 20 czerwca 1968 r. we Wrocławiu. Polski menedżer i bankowiec, polityk. 11 grudnia 2017 r. został powołany na stanowisko Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów. Od 9 stycznia 2018 r. do 15 listopada 2019 r. sprawował urząd Prezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. został posłem na Sejm IX kadencji. 15 listopada 2019 r. został ponownie powołany na urząd Prezesa Rady Ministrów, a także na urząd Ministra Sportu.

Wójt Pietrowic Wielkich przeprosił radnych, że nie poinformował ich o planach budowy asfalciarni w Kornicach 

- Będziemy robić wszystko, aby ta inwestycja w tym miejscu nie powstała - powiedział o tzw. asfalciarni na sesji rady gminy wójt Andrzej Wawrzynek. Przewodniczący rady Piotr Bajak ponownie zapowiedział, że jeśli działania administracyjno-prawne nie przyniosą skutków, to pozostanie mocny opór społeczny (wcześniej mówił, że nawet...

Premier: zasady, które stosowaliśmy w związku z COVID-19 powinny zostać dłużej 

Zasady, które do tej pory stosowaliśmy w związku z COVID-19 powinny zostać dłużej - stwierdził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki, pytany o rekomendacje w związku ze zniesieniem stanu epidemii. Latem koronawirus nie jest tak groźny, ale jesienią, zimą, ta zmora lubi powracać - dodał.

Związkowcy z "Jedności" chcą głowy Sasina. Za tragedie w Pniówku i Zofiówce 

Dymisja ministra Jacka Sasina, zmiana składu komisji kontrolujących przyczyny tragedii, zaangażowanie Najwyższej Izby Kontroli do zbadania przyczyn tragedii w kopalniach Pniówek i Zofiówka - to tylko część postulatów górniczej "Jedności".

Katastrofa w kopalni Pniówek: Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Pawłowic [LIVE, ZDJĘCIA]  

Pięć osób nie żyje, nieznany jest los 7 ratowników, z którymi utracono kontakt po drugim wybuchu metanu w kopalni Pniówek. Na miejscu katastrofy jest już premier Mateusz Morawiecki. 

Wojna w Ukrainie. Dezinformacja zalewa internet. Jak się bronić? 

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) alarmuje, że w ostatnim czasie nasiliła się dezinformacja w przestrzeni polskich mediów społecznościowych w temacie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Tylko w ostatnich 24 godzinach odnotowano około 20.000 takich prób. Eksperci wskazują, że 90 proc. kont w przeszłości odpowiadało...

Niedzielski: od 1 marca znosimy większość restrykcji gospodarczych 

Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponad 12 mln złotych na drogi w Raciborzu. Które doczekają się przebudowy? 

Środki na budowę, przebudowę i remonty dróg trafią do naszego regionu. Łącznie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg województwo śląskie otrzyma w tym roku w sumie 150,1 mln zł (po 75 mln na zadania gminne i powiatowe). Co zmieni się na Raciborszczyźnie?

100-lecie włączenia Górnego Śląska do Polski. Będą oficjalne obchody 

W tym roku nasz region będzie obchodzić rocznicę 100-lecia włączenia do niepodległej Polski. Jak zapowiada senator Ewa Gawęda, z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości, co potwierdził premier Mateusz Morawiecki. 

Rozmawiali o transformacji regionów górniczych z udziałem premiera. Zobaczyli też ruch Marcel [ZDJĘCIA]  

W Łaziskach Górnych odbyła się wizyta podkomisji stałej do spraw transformacji regionów zagrożonych wykluczeniem w związku z wdrożeniem Zielonego Ładu oraz parlamentarnego zespołu ds. transformacji regionów górniczych z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, którego głównym tematem były zmiany na Śląsku. Zapowiedziany...

Proszą premiera o pomoc. Czy Mateusz Morawiecki pomoże samorządowcom w budowie Zbiornika Kotlarnia? 

Samorządowcy z Kuźni Raciborskiej, Rybnika i Bierawy wybrali się do katowickiego biura poselskiego Mateusza Morawieckiego. To kolejny krok w realizacji budowy Zbiornika Kotlarnia.

Czechy nie rwą się do spłaty długu granicznego, a polskie MSZ nie zamierza łączyć tej sprawy ze sporem wokół elektrowni Turów. Jaki ma to związek z powiatem raciborskim? 

Zwróciliśmy się do resortów spraw zagranicznych Czech oraz Polski z pytaniami dotyczącymi tzw. długu granicznego. To problem, który od lat kładzie się cieniem na stosunkach polsko-czeskich. Sprawa dotyczy m.in. powiatu raciborskiego, który mógłby zyskać terytorialnie na spłacie długu przez Czechy.

Prezydent Raciborza jest współzałożycielem Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich 

30 prezydentów polskich miast powołało Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich - Praca, Rozwój, Odpowiedzialność.

AKTUALIZACJA

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Jastrzębie-Zdrój. Dziś przypada 41. rocznica Porozumienia Jastrzębskiego [LIVE, ZDJĘCIA]  

Tuż przed godziną 11.00 3 września rozpoczęła się w województwie śląskim wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Rozpoczął ją od złożenia kwiatów pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego na placu im. Tadeusza Jedynaka przed kopalnią Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. 

Nawet wizyta premiera Morawieckiego nie zachęciła do uprzątnięcia dwóch zagrożeń w Pawłowie 

Dwa zagrożenia dostrzegli mieszkańcy Pawłowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 417 (ul. Powstańców Śląskich). Interwencji na ich rozwiązanie się jednak nie doczekali. Sprawa dotyczy zarośniętego znaku i chylącego się na drogę drzewa. Do uprzątnięcia problemów nie zachęciła nawet wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, który zmierzając...

Premier odwiedził rybnicki cmentarz 

Wczoraj w Rybniku premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym apelu z okazji 130. rocznicy urodzin Alfonsa Zgrzebnioka – dowódcy Powstań Śląskich. Uroczystości połączone były z obchodami 102. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Podczas wydarzenia premierowi towarzyszył wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. 

Mniej niż połowa nauczycieli szkół podstawowych w Raciborzu zaszczepiła się przeciwko COVID-19  

- Szczepmy uczennice i uczniów, szczepmy obowiązkowo personel szkolny i postępujmy według zasad dystans, dezynfekcja, maseczki. Tylko w ten sposób unikniemy nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022 - apeluje Polska Akademia Nauk.

Zobacz więcej