Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Twórczyni Mirażu, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego oraz zimowych warsztatów wokalnych z Elżbietą Zapendowską i Andrzejem Głowackim. Mieszka w Raciborzu. Pełna pasji i energii. Ma męża - polonistę Andrzeja (pisze teksty piosenek) oraz córki Magdę i Marysię.

Wychowanka MDK Racibórz laureatką Muzycznych Diamentów w Katowicach 

Dominika Samkova, wychowanka koła emisji głosu i interpretacji piosenki estradowej działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu została laureatką II miejsca (kat. klasy V -VIII) Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Muzyczne Diamenty" w Katowicach. Dominikę do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup.

Chcą śpiewać, tańczyć, grać, ale nie mogą dojechać. Radna Biskup o dostępności do komunikacji PKS 

Wykorzystując debatę nad kondycją PKS, radna Elżbieta Biskup ponownie podniosła temat problemów z dojazdem młodzieży na zajęcia do placówek kultury w Raciborzu. O ile dotrzeć do miasta nie jest trudno, to w godzinach wieczornych są trudności z powrotem do gmin.

The Voice Kids 6. Dawid Kwiatkowski do Emilii Franicy: twoja głębia głosu powala  

TVP 2 wyemitowało premierowy odcinek swojego muzycznego show 22 kwietnia. Z trzech dziewcząt, które wspólnie zaśpiewały przebój Kayah „Testosteron”, Emilia Franica z Kornowaca zrobiła to najlepiej według jurorów The Voice Kids. Podopieczna Elżbiety Biskup powiedziała, że ćwiczyła do występu w TVP2 „całe noce i całe dnie”....

W sobotę znów będzie można oglądać Emilię Franicę z Kornowaca w The Voice Kids VI 

Utalentowana podopieczna Elżbiety Biskup, córka trenera tenisa ziemnego Bartosza Franicy weźmie udział w kolejnym etapie show telewizyjnego w TVP 2. Weźmie udział w tzw. bitwie, reprezentując drużynę Dawida Kwiatkowskiego, którego wybrała jako swego trenera. Emisja w sobotę 22 kwietnia od 20.00.

Wystąpić w The Voice Kids to jak zagrać w Wimbledonie. Emilia Franica zaczęła śpiewać jako trzylatka 

W minioną sobotę w show w TVP 2 przekonała Dawida Kwiatkowskiego swoją interpretacją piosenki Shawna Mendesa "When You're Gone" by wziął ją do drużyny. Emilia jest wychowanką wokalną Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS Elżbiety Biskup. Ta mówi o swojej podopiecznej: ona kocha scenę i śpiew.

Emilia Franica w The Voice Kids. Trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego 

Kolejna podopieczna Elżbiety Biskup, córka znanego raciborskiego trenera tenisa ziemnego - Bartosza Franicy, wystąpiła 18 marca w show muzycznym w TVP 2. Zaśpiewała tam utwór Shawn Mendes „When Your’e Gone”.

Gdzie te kobiety… 

Co stało się z aktywnością radnych, które jeszcze niedawno były chodzącymi wulkanami energii?

CUW kosztuje Powiat już 860 tys. zł. A zaczęło się od potrzeby oszczędzania 

Radna Elżbieta Biskup od wielu miesięcy dopytuje w starostwie o szczegóły powołania nowej jednostki - Centrum Usług Wspólnych, czyli biura księgowych oświatowych, które powstanie na początku stycznia nieopodal siedziby Powiatu Raciborskiego.

My som stond - czyli kolędy Górnego Śląska  

Już w te święta, będziemy mogli posłuchać pierwszego singla zapowiadającego projekt kulturalny “Jesteśmy Stąd - MY SOM STOND, czyli kolędy Górnego Śląska”. Wokaliści pochodzący z ziemi raciborskiej, spotkali się w studiu Radia Opole i połączyli swoje głosy w wyjątkowej aranżacji świątecznej piosenki autorstwa Elżbiety...

Lasy skąpią drewna i informacji. Nowy numer Nowin Raciborskich 

Byłemu pracownikowi Lasów Państwowych (Nadleśnictwo Rudy Raciborskie) należał się deputat opałowy. Zamiast drewna o stosownych parametrach, dostał takie, że na opał nadają się tylko dwa kawałki. Niezbędne dokumenty zagubiono, a właściwe drewno gdzieś zniknęło. Teraz syn leśnika walczy o ten deputat w imieniu zmarłego ojca. Jego...

Koncert jest nagrodą. Jesienny występ Wirażu - dziecięcego zespołu Elżbiety Biskup   

Te dzieci nie muszą być wybitnie zdolne, mieć wybitny słuch. Ważne, że są i chcą śpiewać. A ja planuję jeszcze kilka lat pracy z najmłodszymi wokalistami - mówiła Elżbieta Biskup z MDK na Koncercie Jesiennym swoich podopiecznych. Występy najmłodszych oglądała publika w wypełnionej po brzegi sali domu kultury.

Konkurs na dyrektora szpitala w Raciborzu. Co zrobi Ryszard Rudnik? 

W starostwie czekają na kandydatów do 18 listopada. Na 24 listopada zaplanowano rozmowy z kandydatami. Czy finalnie dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora? Tego na razie nie wiadomo, bo dyrektor Ryszard Rudnik już dziś zapowiada, że weźmie udział w konkursie.

AKTUALIZACJA

Błażej Klimaszka z Tworkowa wystąpił w Szansie na sukces 

Utalentowany wokalista związany z Zespołem Wokalnym Miraż Elżbiety Biskup zmierzył się z piosenką "Warszawa" zespołu T.Love w trudnej aranżacji Stanisławy Celińskiej.

Błażej Klimaszka z Tworkowa zaśpiewa w Szansie na Sukces 

Utalentowany wokalista związany z Zespołem Wokalnym Miraż Elżbiety Biskup zmierzy się z piosenką "Warszawa" zespołu T.Love w aranżacji Stanisławy Celińskiej.

Raciborzanka Alicja Czerner odpadła z The Voice of Poland TVP. Zobaczcie, w jakim stylu [FILM] 

- To była bardzo dobra bitwa! Brawo Alu! - w tych słowach założycielka zespołu Miraż Elżbieta Biskup skomentowała występ Alicji Czerner w kolejnym etapie programu. - Co za bitwa! Duma i satysfakcja! - napisał w mediach społecznościowych ojciec Alicji, Marian Czerner.

Alicja Czerner zaśpiewa w The Voice of Poland. Cieszą się w Mirażu, dumny jest szef rady miasta  

Raciborzankę będzie można zobaczyć w popularnym show muzycznym w sobotę 24 września. Początek o godz. 20.00. - Ala wystąpi w „przesłuchaniach w ciemno”. Ona jest ogromnie muzykalna - przekazała Nowinom Elżbieta Biskup, która kieruje zespołem wokalnym Miraż w MDK.

Nowiny Raciborskie piszą o mokrym problemie za wielką kasę 

10 mln zł trzeba na obronę dzielnicy Ocice przed nawiedzającymi ją coraz częściej kataklizmami. Woda spływająca z okolicznych pól po ulewnych deszczach zmienia posesje w składy błota, a drogi w rwące rzeki. Tę deszczówkę-polówkę zatrzymają 4 zbiorniki retencyjne, ale wydatek na ich budowę szokuje. Tym bardziej że szacunki są...

Zobacz więcej