Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Twórczyni Mirażu, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego oraz zimowych warsztatów wokalnych z Elżbietą Zapendowską i Andrzejem Głowackim. Mieszka w Raciborzu. Pełna pasji i energii. Ma męża - polonistę Andrzeja (pisze teksty piosenek) oraz córki Magdę i Marysię.

Raciborzanka Alicja Czerner odpadła z The Voice of Poland TVP. Zobaczcie, w jakim stylu [FILM] 

- To była bardzo dobra bitwa! Brawo Alu! - w tych słowach założycielka zespołu Miraż Elżbieta Biskup skomentowała występ Alicji Czerner w kolejnym etapie programu. - Co za bitwa! Duma i satysfakcja! - napisał w mediach społecznościowych ojciec Alicji, Marian Czerner.

Alicja Czerner zaśpiewa w The Voice of Poland. Cieszą się w Mirażu, dumny jest szef rady miasta  

Raciborzankę będzie można zobaczyć w popularnym show muzycznym w sobotę 24 września. Początek o godz. 20.00. - Ala wystąpi w „przesłuchaniach w ciemno”. Ona jest ogromnie muzykalna - przekazała Nowinom Elżbieta Biskup, która kieruje zespołem wokalnym Miraż w MDK.

Nowiny Raciborskie piszą o mokrym problemie za wielką kasę 

10 mln zł trzeba na obronę dzielnicy Ocice przed nawiedzającymi ją coraz częściej kataklizmami. Woda spływająca z okolicznych pól po ulewnych deszczach zmienia posesje w składy błota, a drogi w rwące rzeki. Tę deszczówkę-polówkę zatrzymają 4 zbiorniki retencyjne, ale wydatek na ich budowę szokuje. Tym bardziej że szacunki są...

Rada powiatu: opozycja czuje się wkręcona i zniesmaczona. Chodzi o działkę przy szpitalu  

- Przed rokiem popieraliśmy sprzedaż tego terenu pod centrum dla dzieci niepełnosprawnych, dziś dowiadujemy się, że ma tam być osiedle - mówili radni z klubu PiS na sierpniowej sesji w Raciborzu. Zarząd powiatu odpierał zarzuty: do przetargu może stanąć każdy, to nie musi być osiedle, a centrum ulokowano już gdzie indziej. Poza...

Michał Wiśniewski Show na Memoriale. Na scenie także Ania Świątczak i Hania Hołek  

Zwieńczeniem 30. edycji Memoriału strażackiego na placu Długosza był koncert czerwonowłosego Michała Wiśniewskiego. Były lider kultowej grupy Ich Troje zaczął swój występ od znanego hitu "Pokaż swoją twarz". Muzycy żałowali ulewnego deszczu, który odstraszył część fanów.

Małe walentynki w sierpniu. Ola Figurniak zaprasza na swój debiutancki koncert [ZAPOWIEDŹ] 

Utalentowana raciborzanka wystąpi w parku Roth 13 sierpnia (początek o 18.00). W przygotowaniu koncertu pomogli jej członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturowych Voltage.

Uchodźcy z Ukrainy w Kobyli świętowali Wielkanoc w obrządku wschodnim [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kilkudziesięciu wojennych uchodźców z Ukrainy spotkało się w Domu Kultury w Kobyli, gdzie przygotowano dla nich świąteczne spotkanie. Zorganizowano je z racji przypadającej na niedzielę 24 kwietnia Wielkanocy, która właśnie tego dnia obchodzona jest w obrządku wschodnim. Spotkanie rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy górników, którzy...

Radna Biskup: czy służby w Powiecie są przygotowane na wypadek wojny? „Nie róbmy paniki” 

Pytanie radnej było skierowane do przedstawicieli służb mundurowych, obecnych jak co roku na posiedzeniu (22 marca) Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego. Zmierzył się z nim komendant powiatowy straży pożarnej Jarosław Ceglarek.

„Jestem Asią, a nie wielką panią prezes”. O nowej prezes Eko-Okien w nowym numerze Nowin Raciborskich 

Z wywiadu z szefową największej firmy w powiecie raciborskim dowiedzą się państwo o jej pracy, domowych obowiązkach i wierze w Boga. Rozmowy z wpływowymi kobietami zamieszczamy w tygodniku z okazji Dnia Kobiet. Sylwetka Joanny Łyko nowej prezeski Eko-Okien - ta kobieta rządzi ponad 7 tysięczną załogą

"Myślałem, że pani Biskup będzie większą kosą". MIRAŻ żegna się z obecnym składem   

Koncert Walentynkowy - tradycyjna na początku roku impreza dla zespołu wokalnego z MDK - Mirażu - miała akcenty solidarności z Ukrainą. Grupa młodzieży powoli żegna się ze sobą. - Rozjadą mi się po studiach, po świecie - przyznaje Elżbieta Biskup, prowadzący Miraż od 1994 roku.

Elżbieta Biskup: Z początku lat 90. pamiętam dyskotekę Labirynt. Wtedy poznałam męża [30 lat Nowin] 

Założycielka zespołu Miraż, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz doświadczony samorządowiec miejski i powiatowy – Elżbieta Biskup wspomina jaki był dla niej rok, w którym powstały Nowiny.

Wyjątkowe kolędowanie w Kobyli. Wspominano społeczników, którzy odeszli w 2021 roku [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Świąteczna zaduma i refleksja podczas kolędowania w Domu Kultury w Kobyli. Dla przybyłych wystąpili mieszkańcy gminy Kornowac i zespoły działające na jej terenie. - To moment, aby pobyć razem ze sobą - mówiła Nowinom Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Podczas spotkania wspominano również...

Żenująca scena, najgorszy serial, występ poniżej talentu, czyli Bożydary 2021 [FELIETON] 

Prezes piłkarskiej Unii Racibórz Kamil Paruzel, radni powiatowi Elżbieta Biskup oraz Ryszard Wolny, dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, radni miejscy Anna Ronin, Mirosław Lenk i Dawid Łomnicki, a także "tabun" wiceministrów to laureaci tegorocznych "Bożydarów". Zobaczcie, w jakich kategoriach "zwyciężyli".

Kręciołki, gęsina i Mikołaj. W Borucinie zapachniało świętami [ZDJĘCIA]  

- To taka nasza tradycja - mówi o przedświątecznym wydarzeniu Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach. Choć w tym roku spotkanie zorganizowane w Borucinie różniło się od poprzednich edycji, bo nie odbyło się w sali miejscowego ośrodka, a przed nim.

Mielony temat i drugi ośrodek decyzyjny. Dyrektor szpitala skrytykował radną za robienie złudzeń pielęgniarkom 

Dopiero na koniec listopadowej sesji rady powiatu pojawił się wątek szpitalny, związany z ostatnią wizytą pielęgniarek z Gamowskiej w starostwie. Poruszył go radny Tomasz Cofała, wskazując, że wizyta przyniosła niepokojące informacje i chce je skonfrontować z wiedzą dyrektora Ryszarda Rudnika.

Z perełki zrobimy perłę. Już wiadomo jak ma się zmienić Zamek Piastowski  

Specjaliści, którzy tworzą multimedialne muzea pokazali radnym powiatowym swoją wizję dla raciborskiego zabytku. Według niej słodownia zmieni się w centrum wystawienniczo-konferencyjno-hotelowe, a dom książęcy zostanie zaaranżowany na nowo.

Ania Wyszkoni: Już w przedszkolu czułam, że scena jest moim drugim domem 

- Czuję się Ślązaczką, z tego środowiska wyniosłam dużo siły - mówiła o Tworkowie (gm. Krzyżanowice) Ania Wyszkoni w Dzień Dobry TVN. W telewizji opowiedziała, jak wyglądała jej droga do sławy. Nie zabrakło więc nawiązań do jej rodzinnej miejscowości oraz Pszowa, gdzie pokazała pierwszą salę prób zespołu Łzy. Piosenkarka...

Zobacz więcej