Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wystąpić w The Voice Kids to jak zagrać w Wimbledonie. Emilia Franica zaczęła śpiewać jako trzylatka

W minioną sobotę w show w TVP 2 przekonała Dawida Kwiatkowskiego swoją interpretacją piosenki Shawna Mendesa "When You're Gone" by wziął ją do drużyny. Emilia jest wychowanką wokalną Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS Elżbiety Biskup. Ta mówi o swojej podopiecznej: ona kocha scenę i śpiew.

Wystąpić w The Voice Kids to jak zagrać w Wimbledonie. Emilia Franica zaczęła śpiewać jako trzylatka
Emilia Franica trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego w show The Voice of Kids

- Cechuje ją wrażliwość ponad miarę, talent muzyczny ponad normę i gotowość do pracy w ilości niewyczerpanej - tak przedstawia Emilię założycielka Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS Elżbieta Biskup.

Według niej trwająca już ponad pięć lat praca z Emilią pozwala na wnioski co do wszechstronnego rozwoju dziewczyny, "gotowej chłonąć wszystko, co związane z sztuką śpiewu, ale i aktorstwem". Franica przez dwa lata występowała w grupie teatralnej IRREALIS Andrzeja Biskupa.

- Ona kocha scenę i śpiew, czyni stałe postępy, korzystając również z wielu warsztatów wokalnych z wybitnymi pedagogami, a obserwacja jej wizerunku scenicznego i popisów wokalnych to wielka przyjemność - ocenia E. Biskup.

Właścicielka studia ARS podkreśla wielką rolę rodziców, którzy jej zdaniem z niezwykłą rozwagą współtworzą sukcesy córki, wspierając, ale i podejmując trafne decyzje.

Emilia mówiła w TVP, że tato Bartosz Franica - znany w Raciborzu nauczyciel tenisa ziemnego - zabierał ją na kort od małych lat i ona lubi grać. - Wymarzyłeś sobie, żeby grała - mówiła do męża w telewizji mama Emilii. - Jednak miłość do muzyki przeważyła. Emilka zawsze śpiewała, czy w drodze na trening, czy na treningu - wspominała małżonka pana Bartosza. Powiedziała, że występ córki w The Voice Kids "to jest jej moment".

Emilia Franica/zdj. Facebook EF

Sama Emilia przyznała, że chciałaby powiązać tenis ze śpiewaniem. Występ w słynnym show przyrównała do gry w prestiżowym turnieju tenisowym w Wimbledonie. - To wielkie wyróżnienie - oceniła w TVP 2.

Ze strony internetowej, którą ma młodziutka wokalistka wynika, że urodziła się 10 lutego 2010 roku. Mieszka w Kornowacu razem z rodzicami i młodszą siostrą Lili, która gra na gitarze.

Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła już jako trzy latka. - Śpiewając rodzicom, dziadkom i wszystkim misiom, lalkom. Od dziecka każdej podróży samochodem musiała towarzyszyć muzyka płynąca z głośnika - wspominają rodzice na stronie Emilii.

Emilka mając 5 lat, zaczęła kształcić się wokalnie w Ognisku muzycznym, a następnie w Studiu Wokalnym ARS Elżbiety Biskup.

Mając zaledwie 7 lat, zaczęła wygrywać ogólnopolskie konkursy wokalne. Na co dzień Emi, bo tak nazywają ją najbliżsi, uwielbia tenis i jazdę na rolkach.

Wolny czas najchętniej spędza, zamykając się w swoim pokoju, aby móc śpiewać i nagrywać.

To najnowsze nagranie Emilii Franicy na jej kanale YouTube (tekst utworu: Andrzej Biskup)

Emilia Franica ma na koncie m.in. wspólny występ ze znaną raciborską wokalistką Marzeną Korzonek

Ludzie

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].