Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Guła: gdyby przed 20. laty ktoś mi powiedział, że będą czołowym aktywistą antysmogowym w kraju, to bym nie uwierzył

Andrzej Guła - lider Polskiego Alarmu Smogowego cieszy się z postępów w walce z tzw. kopciuchami. Ich liczba wciąż spada, a przybywa ekologicznych źródeł ciepła.

Andrzej Guła: gdyby przed 20. laty ktoś mi powiedział, że będą czołowym aktywistą antysmogowym w kraju, to bym nie uwierzył

Unijny wymóg zeroemisyjności budynków? Tu Andrzej Guła radzi rozważne podejście do komunikatów podawanych w okresie kampanii wyborczej. Rybnik pozycjonuje równym dokonaniom Krakowa w walce z niską emisją. Chwali odwagę prezydenta Piotra Kuczery, chyli głowę przed władzami Województwa Śląskiego, które skutecznie uchwaliły i wdrażają przepisy antysmogowe. Lider Alarmu powiedział Nowinom, że ta kadencja samorządowa będzie przełomowa w staraniach o czyste powietrze na Śląsku.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~donek (83.26. * .196) 17.05.2024 14:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~henk (80.49. * .134) 10.05.2024 22:09

Skoro chce być taki eko, to niech odetnie sobie prąd który też jest z węgla, niech myje się w zimnej wodzie, bo ciepłą przecież trzeba podgrzać, a zimą niech się owinie kilkoma kołdrami i nie włącza ogrzewania. Najlepiej niech zamieszka w jaskini. Za chwilę cofniemy się do epoki kamienia łupanego dzięki takim aktywistom

~Smoczyca (5.173. * .75) 10.05.2024 18:30

W Siemianowicach pali się składowisko niebezpiecznych odpadów, dym jak po wybuchu wulkanu a wojewoda śląski niejaki Wójcik oświadczył , że nie stwierdzono w powietrzu przekroczenia stęzenia niebezpiecznych związków!!! I co na to panie Andrzeju Guła? Dym z komina przeszkadza ale chemiczny wulkan nad miastem jest niegroźny?

~To_sem_ja (37.248. * .5) 10.05.2024 12:04

Szybko zmienisz zdanie, ekoświ... tzn. eko-entuzjasto ojro-faszyzmu...

~BrawoTenPan (91.193. * .182) 10.05.2024 11:18

Takich ludzi nam trzeba by walczyli z zabobonami!!!
Bo jaskiniowcy nadal twierdzą, że "dziadek popili wąglym,ociec polili wąglym jo tyż byda polił wąglym"

Dość już mamy górniczego syfu,szkód górniczych, zatrutych rzek, i ciągłego dofinansowania emerytur i tych wszystkich 16-tek.
Wreszcie będziemy mieli czysty i zielony Śląsk !!!
To nam się (po tych ponad 200 latach eksploatacji naszych ziem) po prostu należy!

~Smoczyca (46.134. * .223) 10.05.2024 10:59

Wyznawca boga antysmoga Zarobili kasę na wirusie celebrycie a teraz zbijają kasę na smogu. Tfu .....