Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

The Voice Kids 6. Dawid Kwiatkowski do Emilii Franicy: twoja głębia głosu powala

TVP 2 wyemitowało premierowy odcinek swojego muzycznego show 22 kwietnia. Z trzech dziewcząt, które wspólnie zaśpiewały przebój Kayah „Testosteron”, Emilia Franica z Kornowaca zrobiła to najlepiej według jurorów The Voice Kids. Podopieczna Elżbiety Biskup powiedziała, że ćwiczyła do występu w TVP2 „całe noce i całe dnie”. Piosenkę Kayah kojarzy, bo mama ją puszcza jak sprząta w domu.

The Voice Kids 6. Dawid Kwiatkowski do Emilii Franicy: twoja głębia głosu powala
Emilia Franica szczęśliwa po werdykcie o awansie do następnego etapu The Voice Kids 6

- To absolutny klasyk - mówił o utworze prowadzący sobotni show Tomasz Kammel. 

Dawid Kwiatkowski nazwał dziewczyny ze swojej drużyny trzema wielkimi talentami. Za najważniejszy dla piosenki uznał jej fragment: oskarżam cię o to cierpienie, wojen płomienie, przelaną krew.

Występ wepchnął ich w fotel

Po występie Kammel zwrócił się do jurorów (Cleo, Tomson i Baron oraz Kwiatowski) słowami: jesteście lekko wepchnięci w fotele.

Cleo przyznała, że jest olbrzymią fanką głębi głosu Emilii

Zasiadający obok Tomson i Baron też byli zachwyceni występem mieszkanki Kornowaca.

- Emilia dla nas to głos ponad przeciętny, zasługuje na to, żeby rozbrzmiewał więcej, bardziej, głośniej. Wszystko było genialnie, wszystko było groovy i cool - podkreślali muzycy.

Dawid Kwiatkowski przyznał, że jak dziewczyny pierwszy raz zaśpiewały hit Kayah dla swojego trenera, to nie był zadowolony.

- Stały przede mną trzy kłody, nie ma się co oszukiwać, ale dziś odpaliłyście, zrobiłyście to, jestem z was dumny - zaznaczył.

Nowa odsłona głosu

Do następnego etapu programu - sing offów zdecydował się zabrać Emilię Franicę. Ta utonęła w objęciach koleżanek. Szczęśliwi byli kibicujący jej na miejscu rodzice.

- Zaczarowała nas barwą swego głosu, czułem to tak samo jak koledzy i koleżanka z jury, że to ona powinna przejść dalej. Za swoją nową odsłonę głosu, jaką nam pokazała - podsumował Dawid Kwiatkowski.

Aktualizacja z godz. 22.12

W fazie sing off E. Franica śpiewała jako druga. - Czy masz świadomość, że ogląda cię teraz milion widzów? - pytała Emilię przed występem w fazie sing off współprowadząca Ida Nowakowska. Emilia przyznała, że nie może w to uwierzyć i wyściskała się z prezenterką. Tomasz Kammel zapowiedział kornowiczankę jako silną i precyzyjną jak tenisistka (druga pasja Emilii), do tego z wielkim głosem. Franica zaśpiewała “When You’re Gone” Shawna Mendesa.

Po występie Dawid Kwiatkowski znów ją komplementował. - W głębi twego głosu można pływać bez koła ratunkowego - stwierdził. Pochwalił ją za pracę. - W przesłuchaniach w ciemno nie zaśpiewałaś idealnie, a dziś widać, że pracowałaś, nie spoczęłaś na laurach - mówił.

Do finału The Voice Kids Kwiatkowski wybrał troje wokalistów, ale w tym gronie nie znalazła się mieszkanka powiatu raciborskiego.

Ludzie

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].