Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Migrena: kiedy ból przestaje być tylko bólem

Migrena to nie tylko uciążliwy ból głowy – to prawdziwe wyzwanie, które potrafi zdominować życie, utrudniając wykonywanie codziennych czynności. Wyobraź sobie ból, który rozpoczyna się nagle i trwa godzinami, towarzysząc mu nudności, nadwrażliwość na światło, hałas, a nawet zapachy. Dla wielu osób cierpiących na przewlekłe migreny, najsilniejsze środki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi. W takich przypadkach, rozwiązaniem może być leczenie migreny botoksem.

Migrena: kiedy ból przestaje być tylko bólem

Migrena: przewlekły wróg

Migrena to schorzenie o podłożu neurologicznym, często uwarunkowane genetycznie. Towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, a jej opisy sięgają aż czterech tysięcy lat wstecz. Charakterystyczne dla migreny bóle różnią się od zwykłego bólu głowy swoją intensywnością, czasem trwania i napadowym charakterem. Mogą trwać nawet dwa dni, a towarzyszą im światłowstręt, nadwrażliwość na zapachy i dźwięki, nudności oraz wymioty.

Nieleczona migrena może znacząco obniżyć jakość życia, prowadząc do długotrwałego wykluczenia z pracy zawodowej i życia towarzyskiego. Ataki bólu mogą pojawiać się spontanicznie lub być wywoływane przez różnorodne bodźce, takie jak stres, zmiany pogodowe, brak snu czy niektóre leki.

Tradycyjne leczenie i jego ograniczenia

Standardowe leki przeciwbólowe często tylko chwilowo łagodzą objawy migreny. Ich długotrwałe stosowanie może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Dlatego osoby cierpiące na przewlekłe migreny powinny rozważyć inne metody leczenia. Jedną z nich jest leczenie migreny botoksem.

Botoks: nowoczesna nadzieja na ulgę

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to oczyszczone białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum. Chociaż szeroko znany jako środek przeciwzmarszczkowy, botoks okazał się również skuteczny w leczeniu migreny. Terapia botoksem polega na podaniu niewielkich dawek toksyny w określone miejsca na głowie, co blokuje przekazywanie bodźców bólowych przez nerwy czaszkowe.

Centrum medyczne Medhouse ma w swojej ofercie właśnie leczenie migreny botoksem, zadzwoń i umów się pod numerem telefonu 324591015.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest szybki i niemal bezbolesny. Lek podawany jest za pomocą cienkiej igły, a dla większego komfortu pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności, a pierwsze efekty są zauważalne już po kilku dniach.

Długotrwałe efekty

Skuteczność terapii botoksem uwidacznia się po kilku tygodniach, przynosząc ulgę od bólu migrenowego. U większości pacjentów bóle głowy ustępują całkowicie lub zmniejszają się do takiego stopnia, że przestają być paraliżujące. Optymalne rezultaty osiąga się po kilku seriach zabiegów, a efekty utrzymują się przez kilka miesięcy.

Przeciwwskazania i bezpieczeństwo

Przed zabiegiem neurolog przeprowadza dokładny wywiad medyczny, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Mogą nimi być choroby skóry w miejscach podania toksyny, niektóre leki czy uczulenia. Zabieg nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Botoks stosowany jest od lat w leczeniu migren, a jego bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzają liczne badania oraz doświadczenia pacjentów. Toksyna działa lokalnie, nie przedostaje się do krwiobiegu, a po około 12 godzinach rozkłada się i znika z organizmu.

Zyskaj życie bez bólu

Jeśli migrena jest Twoim codziennym towarzyszem, nie pozwól jej dłużej rządzić Twoim życiem. Skonsultuj się z naszym specjalistą, który oceni, czy terapia botoksem jest dla Ciebie odpowiednia. Przywróć sobie komfort życia, wolność od bólu i radość z codziennych aktywności.

Umów się na wizytę w Centrum Medycznym Medhouse już dziś i zacznij nowy rozdział bez migreny. Zadzwoń pod numer telefonu 32 459 10 15.

Tekst sponsorowany