Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wybory samorządowe 2024 w Rybniku i powiecie rybnickim

Wybory samorządowe 2024 w Rybniku i powiecie rybnickim

Wybory samorządowe 2024 w Rybniku i powiecie rybnickim

Zbiór artykułów dotyczących wyborów samorządowych w Rybniku i powiecie rybnickim.

W Radzie Miasta Rybnika już wszystko jasne. Wybrano wiceprzewodniczących rady i szefów komisji 

14 maja odbyła się druga w tej kadencji Sesja Rady Miasta Rybnika. Program zakładał wybór wiceprzewodniczących, powołanie i wybór składów osobowych komisji.

Aktualizacja: 13:00 Pierwsza sesja Rady Miasta Rybnika. Trzeba było czterech głosowań, żeby wybrać przewodniczącego [ZDJĘCIA]  

Radni i prezydent odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Następnie przystąpili do wyboru przewodniczącego. Tutaj doszło do niespodzianki, bowiem w kolejnych głosowaniach żaden z kandydatów nie zdobył bezwględnej większości głosów.

AKTUALIZACJA

Damian Mrowiec starostą rybnickim, Cezary Rajca przewodniczącym rady 

Nietypowa sytuacja w Powiecie Rybnickim. Starosta jest związany z PO, a przewodniczący rady z PiS.

Arkadiusz Marcol zastępcą prezydenta Rybnika 

Od 1 maja br. nowym Zastępcą Prezydenta Rybnika będzie Arkadiusz Marcol – dotychczasowy dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Rybniku. Obejmie tę funkcję w miejsce odchodzącego ze stanowiska Wojciecha Świerkosza.

Twardawa za Pruszczyńskiego. Kto za Kuczerę? Zmiany w Radzie Miasta Rybnika 

Tomasz Pruszczyński ostatecznie zrzekł się mandatu Radnego Miasta Rybnika. Zgodnie z przepisami, mandat obejmie Damian Twardawa. Również zwycięstwo Piotra Kuczery w wyborach prezydenckich otwiera drogę do kolejnych zmian w składzie rady miasta nowej kadencji.

Satysfakcja, niedosyt i kontynuacja. Posłowie Piecha i Krząkała komentują wyniki wyborów w Rybniku 

- Zrobiliśmy tyle, ile można było zrobić - mówi poseł Bolesław Piecha z PiS. Marek Krząkała z KO zauważa, że Piotr Kuczera rywalizował nie tylko z PiS-em, ale również z Konfederacją, która poparła Andrzeja Sączka.

Wiesław Janiszewski wygrał wybory na burmistrza Czerwionki-Leszczyn. Zdobył zaledwie 28 więcej głosów od Aliny Kucharzewskiej 

Wiesław Janiszewski to zwycięzca drugiej tury wyborów na Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Podajemy oficjalne wyniki z PKW.

AKTUALIZACJA

Sylwia Gabryelska-Ritzka wygrała wybory na wójta Lysek [OFICJALNE WYNIKI PKW] 

Sylwia Gabryelska-Ritzka wygrała wybory na wójta Lysek różnicą 177 głosów.

AKTUALIZACJA

Tomasz Pruszczyński zrzekł się mandatu Radnego Miasta Rybnika. Jednak może jeszcze zmienić decyzję 

Komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu Tomasza Pruszczyńskiego, ale T. Pruszczyński może jeszcze wycofać pismo.

AKTUALIZACJA

Były prezydent Rybnika Józef Makosz poparł Andrzeja Sączka przed drugą turą. Dziesięć lat temu pomógł... Piotrowi Kuczerze  

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów w Rybniku nabiera tempa. We wtorek, 16 kwietnia, Andrzeja Sączka, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta miasta, poparł były prezydent Józef Makosz.

AKTUALIZACJA Sylwia Gabryelska-Ritzka łączy siły z Szymonem Musiołem przed II turą wyborów na wójta Lysek. Co na to Agata Kostka? 

Jeśli Sylwia Gabryelska-Ritzka wygra wybory na wójta, to Szymon Musioł będzie jej zastępcą. - Nasze wizje odnośnie gminy i jej funkcjonowania są bardzo spójne - wyjaśnia Szymon Musioł.

Andrzej Sączek: "W tych wyborach nie chodzi o PiS i PO, ale o dobry Rybnik" 

Andrzeja Sączka, kandydata na prezydenta Rybnika, pytamy o biogazownię, braku poparcia ze strony Lepszego Rybnika, a także szanse na realizację własnej polityki w sytuacji braku większości w radzie miasta.

"Nie mamy zamiaru być przystawką POPiS". Lepszy Rybnik zdecydował, czy poprze kogoś przed drugą turą 

Lepszy Rybnik nie poprze ani Andrzeja Sączka z PiS, ani Piotra Kuczery z KO.

Czy Izabela Rajca poprze Alinę Kucharzewską przed II turą wyborów w Czerwionce-Leszczynach? "Takie rozmowy lubią ciszę" 

Burmistrz Wiesław Janiszewski otrzymał najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów, ale nie dość dużo, by wygrać w pierwszej turze. Do drugiej tury weszła Alina Kucharzewska, była rzeczniczka wojewody śląskiego, a wcześniej dziennikarka.

Wyniki wyborów do sejmiku śląskiego. W naszym okręgu wygrało PiS, ale województwem i tak będzie rządzić KO z sojusznikami 

Mieszkańcy naszego regionu wybrali siedem osób, które będą nas reprezentować w Sejmiku Województwa Śląskiego. Sprawdź, kto uzyskał mandat.

Andrzej Sączek chce budować szeroką koalicję. Widzi w niej miejsce dla Tomasza Pruszczyńskiego (i nie tylko) 

- Będę zabiegał o poparcie różnych osób. Jestem już po spotkaniu z panem Andrzejem Wojaczkiem, którego cenię i uważam za przyjaciela - mówi Nowinom Andrzej Sączek, kandydat na prezydenta Rybnika.

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Rybnickiego. Komitet starosty Damiana Mrowca wygrał wybory, ale czy utrzyma się przy władzy? 

Pojawienie się komitetu Zrównoważony Rozwój Gmin Naszego Powiatu wpłynęło na układ sił rządzących powiatem rybnickim. Czy dotychczasowe władze zdołają zapewnić sobie większość w nowej radzie?

Zobacz więcej