Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Satysfakcja, niedosyt i kontynuacja. Posłowie Piecha i Krząkała komentują wyniki wyborów w Rybniku

- Zrobiliśmy tyle, ile można było zrobić - mówi poseł Bolesław Piecha z PiS. Marek Krząkała z KO zauważa, że Piotr Kuczera rywalizował nie tylko z PiS-em, ale również z Konfederacją, która poparła Andrzeja Sączka.

Satysfakcja, niedosyt i kontynuacja. Posłowie Piecha i Krząkała komentują wyniki wyborów w Rybniku
Posłowie Bolesław Piecha i Marek Krząkała

Satysfakcja i niedosyt

Bolesław Piecha (PiS) w rozmowie z Nowinami przyznaje, że wynik Andrzeja Sączka w Rybniku jest satysfakcjonujący, choć pewien niedosyt jest, bo jednak nie udało się wygrać. Wpływowy poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Andrzej Sączek był dobrym kandydatem. - Zrobiliśmy tyle, ile można było zrobić - zapewnia poseł Bolesław Piecha.

Co z wynikami wyborów w pozostałych miastach regionu? - Można powiedzieć, że utrzymany został status quo. Straciliśmy Racibórz, ale zyskaliśmy Jastrzębie-Zdrój - mówi poseł Bolesław Piecha. Zdaniem posła Piechy, rezultaty wyborów świadczą o ugruntowaniu podstaw polskiej sceny politycznej i nic nie zwiastuje tego, aby w najbliższym czasie coś miało się w tym względzie zmienić.

"Piotr Kuczera walczył z trzema przeciwnikami"

- Rybniczanie wybrali doświadczonego samorządowca, który - dzięki temu, że ma za sobą i samorząd wojewódzki, i rząd, który jest z jego opcji - ma możliwość wykorzystania środków unijnych, które będą płynąć na inwestycje, co dla rozwoju naszego miasta jest bardzo ważne - uważa Marek Krząkała (KO).

Poseł Koalicji Obywatelskiej z Rybnika uważa, że droga Piotra Kuczery do trzeciej kadencji wcale nie była prosta, albowiem z kampanii wyborczej musiał zmierzyć się z trzema przeciwnikami, z których żaden nie poparł go przed drugą turą wyborów, a na poziomie politycznym rywalizował nie tylko z PiS-em, ale również z Konfederacją, która poparła Andrzeja Sączka. - Na szczęście rybniczanie w większości zdecydowali, że Piotr Kuczera będzie mógł kontynuować, co rozpoczął - mówi Marek Krzakała.

W rozmowie z Nowinami poseł Marek Krząkała odnosi się również do przegranej Anny Hetman (KO) w wyborach na prezydenta Jastrzębia-Zdroju. Zauważa, że środowisko w tym mieście nie sprzyja kandydatom Koalicji Obywatelskiej. - To jest środowisko górnicze, które w większości jest związane z Prawem i Sprawiedliwości - dodaje Marek Krzakała.

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dżon (31.0. * .220) 23.04.2024 22:21

Do genowefa może i stan umysłu albo strach przed utratą pracy w spółkach zależnych od miasta po za tym media liberalne

~Genoweffa (193.161. * .11) 22.04.2024 22:09

pis to jednak stan umysłu
potem się dziwią że nikt ich nie chce

~Dżon (37.248. * .120) 22.04.2024 21:15

No to następne 4 lata stracone pimpek będzie nas karmił ścieżkami rowerowymi i ławkami w Popielowie a na konkretne decyzje będzie czekał aż wujek szolc wyda zgodę no ale w spółkach i urzędach miasta mogą już pampersy z ciągnąć bo następne 4 lata posadka pewna czy się stoi czy się leży od kuczery się na leży

~SmutnyObrazek (5.173. * .139) 22.04.2024 17:32

To jest naprawdę straszne co mówią panowie posłowie - oboje. Jeden mówi „straciliśmy miasto X ale zyskaliśmy miasto Y”, jakby wybory były kwestia przesuwania granic wpływów na mapach a nie demokratyczną wolą mieszkańców. Drugi, bez większej krępacji przyznaje : ten kandydat jest z tej samej frakcji co rząd więc… „ ma możliwość wykorzystania środków unijnych, które będą płynąć na inwestycje”. A to nie jest czasem konkurs, gdzie niezależna komisja na rozpatrywać wnioski? Z obu wypowiedzi bije jedno - pierwszeństwo ich własnych agend politycznych nad wspólnotami lokalnymi.