Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/16.06.2024
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Sport
Nie przegap
Piłka nożna
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/16.06.2024 
Najnowsze komentarze
Wypadek w Rydułtowach. Dwie osoby hospitalizowane 

W piątek(14.06) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. 

Prezydent Rybnika uzyskał absolutorium 

13 czerwca, podczas sesji rady miasta Rybnika, rybniccy radni udzielili prezydentowi Piotrowi Kuczerze absolutorium za wykonanie gminnego budżetu w 2023 roku.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/16.06.2024 

Bieżący sezon piłkarski dobiega końca. W najbliższy weekend na boiska wybiegną jeszcze zespoły raciborskiej i rybnickiej: okręgówki, A, B i C klasy oraz ekipy walczące w barażach. Ponadto w kilku grupach zmierzą się drużyny młodzieżowe. Zapraszamy do lektury.

Pomóż Antosiowi z Jastrzębia! 5-latek przechodzi trudne leczenie 

Antoś Janas przechodzi długą i ciężką terapię w szpitalu w Rzymie. Potrzebne są pieniądze na kontynuację leczenia. Zbiórka prowadzona jest na stronie siepomaga.pl.

Tragedia na szpitalnym parkingu. Kobiety nie udało się uratować 

W środę (12.06.) w Knurowie, przy ulicy Niepodległości, na wewnętrznym parkingu Szpitala Miejskiego doszło do tragicznego wypadku. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 71-letniej kobiety.

Handel alfą, pobicia, groźby, porwanie. 6 członków grupy przestępczej z Rybnika stanie przed sądem [ZDJĘCIA]  

32 zarzuty dla sześciu członków gangu z Rybnika, zajmującego się handlem narkotykami na dużą skalę. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. W czasie śledztwa, kryminalni zabezpieczyli towar wart ponad 1,3 miliona złotych.

Fundusz leśny jako łup polityków. Audyt ujawnia nadużycia 

Lasy Państwowe doniosły, że Fundusz Leśny oraz środki przeznaczone na ich utrzymanie zostały bezwzględnie wykorzystane przez polityków Suwerennej Polski w latach 2020-2023. Audyt w tej sprawie ujawnił liczne nieprawidłowości, co prowadzi do podejrzeń o popełnienie przestępstw. Dyrektor generalny, Witold Koss, podkreśla konieczność...

Policjanci szkolili funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej [ZDJĘCIA]  

Na terenie Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy KAS pełniących służbę w komórkach realizacji z zakresu zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych.

Europoseł Łukasz Kohut: wataha Suwerennej Polski atakowała mnie hejtem, ale ja sobie z tym radzę 

- Pogodziłem się z hejtem, czasem on napędza do konkretnych działań - stwierdził europoseł w porannej rozmowie w Radiu 90. We wtorek 11 czerwca mówił tam, że jego głosy pomogły Koalicji Obywatelskiej pokonać PiS.

Szkolenie służb na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport i jednocześnie Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach odbyło się pierwsze szkolenie taktyczne „Działania interwencyjne w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego w MPL „Katowice”.

Wyrok w sprawie "urodzin Hitlera". Sprawa wraca do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu. Czy obrońcy naruszyli zasady etyki zawodowej? 

Sąd Okręgowy w Rybniku uchylił wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, skazujący Mateusza S., głównego oskarżonego w sprawie "urodzin Hitlera", na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia. Sąd utrzymał w mocy wyroki dla pozostałych pięciu oskarżonych. Sędzia...

Dni Rybnika 2024: zaśpiewa Natalia Niemen. Co jeszcze w programie? 

Orkiestry dęte, zespół „Przygoda” i pokaz mody na schodach przed Teatrem Ziemi Rybnickiej – te i inne atrakcje czekają nas w ramach tegorocznych Dni Rybnika, które potrwają od 14 do 16 czerwca. Poniżej szczegółowy program.

Oni zostaną europosłami. Mamy listę nazwisk 

Polacy wybrali 53 europarlamentarzystów, którzy będą reprezentować ich w Brukseli. W poniedziałek rano na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej opublikowano wyniki ze wszystkich obwodów głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024. Kto zdobył mandat?

Rozpoczynasz nową pracę? Sprawdź czy pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń 

Pracodawca powinien zgłosić pracownika do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w ciągu 7 dni od nawiązania stosunku pracy. Jeśli pracownik ma wątpliwości czy pracodawca dokonał zgłoszenia, sam może to sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

AKTUALIZACJA Borys Budka i Patryk Jaki zdobyli najwięcej głosów. Mamy oficjalne wyniki PKW 

9 czerwca Polacy wybrali posłów do Parlamentu Europejskiego. O mandat walczyło 1020 kandydatów. 

AKTUALIZACJA

SENIORZY – wyniki, tabele i zapowiedzi 

Kończą się powoli rozgrywki bieżącego sezonu. W kolejnej porcji „spotkań o wszystko” bardzo dużo niewiadomych zostało już wyjaśnionych, choć kilka zespołów wciąż jeszcze walczy o miejsca premiowane awansem lub też broni się przed degradacją. Zapraszamy do lektury.

Eurowybory wygrywa Koalicja Obywatelska przed PiS i Konfederacją. Tusk: mamy prawo do wzruszenia 

21 mandatów dla KO;(37,06%) 20 - dla PiS (36,16%), 6 - dla Konfederacji (12,08%), 3 - dla Trzeciej Drogi (6,91%) i 3 dla Lewicy (6,3%). Frekwencja wyniosła ponad 40% - znacznie mniej niż 5 lat temu. To oficjalne dane PKW To pierwsze wybory, które od 10 lat wygrała w Polsce Platforma Obywatelska Patryk Jaki i Łukasz Kohut uzyskali mandat...

Zobacz więcej