Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Łączy nas więcej niż barwy. Gwiazdy zagrają na Pikniku Wsparcia dla Ukrainy 

"Łączy nas więcej niż barwy". Piknik Wsparcia dla Ukrainy pod Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

Czy potrzebna jest aplikacja, żeby pojechać A4 do Katowic 

1 grudnia skończyła się udręka tych, którzy podróżowali do Katowic z Raciborza, a także z Rybnika (przez Nieborowice). Nawet ci, którzy zainstalowali sobie aplikację viaToll musieli często stać w kolejkach na bramkach w punkcie poboru opłat...

„Gwiazdy Górnośląskie” wręczone po raz pierwszy od 76 lat! 

W ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski reaktywował tradycję wręczania „Gwiazdy Górnośląskiej”. To swoisty hołd nawiązujący do przedwojennego odznaczenia dla Powstańców...

Kobieta z mężczyznami w piłkę nie zagra? ŚZPN zabrania, klub nie składa broni 

Klub Poltent Inter Krostoszowice od wielu miesięcy próbuje zgłosić do najniższego poziomu amatorskich rozgrywek… kobietę. Powołuje się na precedens, do którego doszło już w Holandii. Śląski Związek Piłki Nożnej uparcie jednak odmawia,...

Sukces „Niezależnych” z Jastrzębia-Zdroju w konkursie fotograficznym Obiektywnie Śląskie 

„Do konkursu przystępuję już od kilku lat z mniejszymi lub większymi sukcesami, jednak nigdy nie udało mi się go wygrać. Dlatego bardzo się cieszę z zajęcia I miejsca. Największym wyróżnieniem jest dla mnie docenienie moich prac przez...

Łapówki na budowie autostrady A1. Zatrzymano pracownika Urzędu Marszałkowskiego 

Były pracownik katowickiego Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciel jednej ze śląskich firm zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

22. Bielska Zadymka Jazzowa – jazzowe legendy na scenie NOSPR w Katowicach 

W minioną niedzielę, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zakończyła się 22. edycja Lotos Jazz Festiwal Bielskiej Zadymki Jazzowej. Na jednej scenie wystąpili: wybitny kontrabasista Ron Carter i wirtuoz akordeonu...

Wielka Prywatka dla Wielolatów. Świąteczny przedsmak imprezy 

W sobotę 21 grudnia 2019 odbyła się akcja promująca walentynkową imprezę Wielka Prywatka dla Wielolatów. Dwukrotnie w ciągu dnia klientów Galerii Katowickiej zaskoczyli Izabela Trojanowska i Daniel Wieleba. Rozmawiali o świętach, przygotowaniach,...

Śmierć na autostradzie. Pasażer wyleciał przez okno 

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na autostradzie A4. W wyniku zderzenia opla z samochodem ciężarowym pasażer corsy zmarł.

Święto bluesa w Katowicach, czyli Rawa Blues Festiwal 2019 

Niesamowita muzyczna energia Victora Wainwright’a, doświadczenie Jamesa Blood’a Ulmera oraz młodość i charyzma 21 letniej Hannah Wicklund – tak można w skrócie streścić 39 edycję Rawy Blues, która odbyła się w piątek i sobotę w Katowicach.

OFF Festival Katowice 2022: Między nostalgią a przyszłością 

Jazz, rap, pop, bigbit, indie, a nawet, w pewnym sensie, disco polo… Tak eklektycznie na OFF Festivalu jeszcze nie było, a przecież jesteśmy festiwalem, który uwielbia skrajności. Bo wiemy, że wy je uwielbiacie.

Do Rybnika i Chałupek taniej. Koleje Śląskie obniżają ceny biletów 

- Szanowni Podróżni, zgodnie z Państwa głosami, po zakończonej optymalizacji w KŚ, informujemy o obniżkach biletów na niektórych trasach - przekazuje spółka.

Katowicki Fundusz znów pomaga strażakom 

Aż 48 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego otrzymało promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Łączna kwota dofinansowania zakupu 10 ciężkich, 30 średnich i 8 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 38 mln złotych.

Łączy nas więcej niż barwy. Co jest potrzebne? Co się będzie działo? 

"Łączy nas więcej niż barwy". Piknik Wsparcia dla Ukrainy pod Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. Informacje o zbiórce I akcjach towarzyszących.

Łączy nas więcej niż barwy. Gwiazdy zagrają na Pikniku Wsparcia dla Ukrainy 

"Łączy nas więcej niż barwy". Piknik Wsparcia dla Ukrainy pod Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego.

Śląskie przywraca błękit 

NFOŚiGW przekaże blisko 26 mln zł dotacji dla Województwa Śląskiego na wdrażanie Programu ochrony powietrza w ramach unijnego projektu LIFE.

Czy potrzebna jest aplikacja, żeby pojechać A4 do Katowic 

1 grudnia skończyła się udręka tych, którzy podróżowali do Katowic z Raciborza, a także z Rybnika (przez Nieborowice). Nawet ci, którzy zainstalowali sobie aplikację viaToll musieli często stać w kolejkach na bramkach w punkcie poboru opłat Żernica, nie mówiąc już o tych, którzy czekali jeszcze dłużej, tylko po to żeby oddać...

Dzielnicowy Antkowiak znów w działaniu. Kolejna pomoc z Rudnika trafiła do Katowic 

Raciborski dzielnicowy, aspirant sztabowy Grzegorz Antkowiak, będący od wielu lat wolontariuszem współpracującym z Katolicką Fundacją Dzieci przy Parafii Piotra i Pawła w Katowicach zorganizował drugą akcję na rzecz podopiecznych. Policjantowi pomagali urzędnicy z Rudnika oraz działająca na terenie gminy Fundacja Gniazdo.

„Gwiazdy Górnośląskie” wręczone po raz pierwszy od 76 lat!  

W ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski reaktywował tradycję wręczania „Gwiazdy Górnośląskiej”. To swoisty hołd nawiązujący do przedwojennego odznaczenia dla Powstańców Śląskich, dziś w formie wyróżnienia za propagowanie śląskiego etosu i powstańczej tradycji.

Żodnyj wiyncyj! Protest w Katowicach [ZDJĘCIA]  

W niedzielę 7 listopada ulicami Katowic przeszedł "Marsz Dla Izy". Protestujący zatrzymali się w pobliżu kościoła Mariackiego. Był tam nasz reporter Mateusz Dobrowolski.

TVP 3 i Wirtualna Polska zainteresowały się piłkarką, której ŚZPN nie zezwala grać w C-klasie 

Wczoraj na naszych łamach jako pierwsi poruszyliśmy problem, z jakim zmaga się Barbara Kocjan. Piłkarka z Krostoszowic w gminie Godów, ze względu na obowiązki zawodowe, nie może trenować jak dotychczas z kobiecych zespołach, która funkcjonują daleko od jej miejsca zamieszkania. 24-latka chce jednak nadal grać w piłkę. Rękę do niej...

Kobieta z mężczyznami w piłkę nie zagra? ŚZPN zabrania, klub nie składa broni 

Klub Poltent Inter Krostoszowice od wielu miesięcy próbuje zgłosić do najniższego poziomu amatorskich rozgrywek… kobietę. Powołuje się na precedens, do którego doszło już w Holandii. Śląski Związek Piłki Nożnej uparcie jednak odmawia, mimo że zgodę na występy kobiety w drużynie rezerw klubu z Krostoszowic wyraziły wszystkie...

Fatalne wieści dla podróżnych. Trzeba wymienić aż kilometr toru pod Czerwionką 

- Służby techniczne non-stop pracują, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice - Rybnik - zapewnia PKP PLK.

Kościółek z Syryni ozdobą Katowic. Młode pary przyjeżdżają z daleka, aby wziąć w nim ślub [ZDJĘCIA]  

Może nie wszyscy wiedzą, że drewniany kościółek pochodzący z Syryni jest ozdobą pięknego, największego miejskiego parku Katowic, czyli Parku Kościuszki (72 hektary). Zdjęcia świątyni w zimowej w scenerii dedykujemy zarówno Syryniokom, jak i wszystkim mieszkańcom regionu, zachęcając do odwiedzenia urokliwej świątyni przy okazji...

Warto zbierać doświadczenia i…uczyć się chińskiego 

Rozmowa z Dominiką Hawrylik, Kierownikiem Działu Polityki Personalnej Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS SA.

Więzienie dla byłego proboszcza z Godowa za wykorzystywanie seksualne nieletnich. Kiedy wydalenie z kapłaństwa? 

Jeśli uprawomocni się wyrok skazujący ks. Kazimierza G. byłego proboszcza parafii w Godowie na 10 lat więzienia, księdza czeka jeszcze proces kościelny, w którym grozi mu wydalenia ze stanu duchownego. 

Racibórz, Wodzisław i Jastrzębie w drugim etapie Programu Kolej+ 

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły ocenę formalną wniosków złożonych do programu Kolej+, którego celem jest uzupełnienie sieci kolejowej w Polsce. PKP PLK przyjęły w sumie 96 zgłoszeń projektów. Do drugiego etapu programu zakwalifikowano 79 przedsięwzięć* - wśród nich projekty istotne dla mieszkańców naszego regionu.

Zobacz więcej