Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Starosta Wodzisławski

WAŻNE Wodzisław: Potrzeba milionów złotych, aby szpital funkcjonował po podwyżkach płac 

Po rządowej podwyżce płac w służbie zdrowia samorządy zostały pozostawione z dziurą do załatania. To spowodowało, że zarząd powiatu oraz dyrekcja szpitala powiatowego rozpoczęli starania o dodatkowe środki z NFZ. To miliony złotych, bez których działalność szpitala stanie pod znakiem zapytania.

Prawie 250 tys. złotych trafi do powiatu. Dzięki temu szkoła specjalna otrzyma nowy minibus  

Powiat wodzisławski pozyskał kolejne dofinansowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dzięki nowym środkom zakupiony zostanie minibus.

Święto Policji w Wodzisławiu Śl. "Zawód policjanta, to szczególny zawód dla wyjątkowych ludzi" [ZDJĘCIA]  

- Pamiętajmy, że na szacunek musimy sobie zasłużyć. Zarówno codzienną służbą, ale również poszanowaniem prawa i zasad etycznych. Pamiętajmy, ze każdy z nas codziennie daje świadectwo o całej formacji - mówił w stronę mundurowych szef Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Zabawa, integracja, wsparcie. Festyn z rodziną zastępczą w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]   

- Oby więcej takich imprez organizowano - mówili nam uczestnicy wydarzenia, którego celem była promocja i integracja rodzin zastępczych i pieczy zastępczej.

Mieszkańcy nie chcą stacji paliw w samym centrum Radlina 

Wracamy po raz kolejny do tematu budowy stacji benzynowej przy ul. Korfantego w Radlinie. Przypomnijmy, że sprawa budzi wiele kontrowersji i duży opór mieszkańców.

"Od 30 lat kocham swoją żonę, ale od teraz kocham również powiat wodzisławski". 20-lecie współpracy z Kreis Recklinghausen [ZDJĘCIA]  

Delegacje z powiatów: Recklinghausen (Niemcy), Jełgava (Łotwa) i powiatu tczewskiego gościły w ostatni weekend czerwca w Wodzisławiu Śl. Okazją do spotkania był jubileusz 20-lecia współpracy Powiatu Wodzisławskiego i Kreis Recklinghausen.

Witaj Polsko! Specjalne wydanie Nowin Wodzisławskich i Herolda Wodzisławskiego rozeszło się w mgnieniu oka [ZDJĘCIA]  

W ramach obchodów 100-lecia włączenia Śląska do Polski i wydarzenia "Witaj Polsko!" na wodzisławskim rynku kolportowano wyjątkową publikację. Było to specjalne wydanie Nowin Wodzisławskich i Herolda Wodzisławskiego. 

Wojsko Polskie ponownie przeszło przez bramę powitalną na 100-lecie włączenia Śląska do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Wzorem przemarszu wojsk w 1922 roku na 100. rocznicę włączenia Górnego Śląska oraz ziemi wodzisławskiej do Polski także na wodzisławskim rynku odbył się pochód grup rekonstrukcji historycznej. Przemarsz wojsk tłumnie oglądali na rynku mieszkańcy miasta. ZOBACZ ZDJĘCIA!

To będą huczne obchody 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski [ZAPOWIEDŹ] 

Uroczysta msza święta, przejście grup rekonstrukcyjnych przez Bramę Wolności, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej - to tylko niewielka cząstka tego, co przygotowano z okazji jubileuszu przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

Bez Fundacji Wspólnota Dobrej Woli nie byłoby Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży 

20 czerwca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Stało się ono doskonałą okazją do wspomnień, gratulacji, ale i podziękowań.

Wodzisław Śl.: Poprawią funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę wokół szkoły 

Otoczenie wokół wodzisławskiego Tischnera już wkrótce się diametralnie zmieni. Powstanie parking dla rowerów, zostaną nasadzone rośliny ozdobne, a także przebudowana będzie droga.

Utrudnienia w ciągu ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie 

Ruszyła przebudowa ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie. Po jej zakończeniu w miejsce kolein i dziur pojawi się równy jak stół asfalt. Do tej pory na podróżujących drogą kierowców czekają utrudnienia.

Powiat wodzisławski najlepszym powiatem na Śląsku 

Znane są już wyniki najnowszego rankingu Związku Powiatów Polskich. W ścisłej jego czołówce, już po raz trzeci z rzędu, uplasował się powiat wodzisławski.

Lubomia ma swój punkt informacji turystycznej [ZDJĘCIA]  

Oficjalnemu otwarciu punktu informacji towarzyszyło zakopanie kapsuły czasu, która według planu zostanie otworzona za 50 lat.

Szpital potrzebuje remontu izby przyjęć, a nie nowej karetki  

Co dalej z planami wodzisławskich radnych, którzy chcieli kupić nową karetkę dla wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala i przekazać z jego zasobów stary pojazd dla objętej wojną Ukrainie?

Powiat odebrał pomoc rzeczową przekazaną przez jeden z niemieckich samorządów 

Z niemieckiego Recklinghausen do Wodzisławia Śl. Taką trasę pokonała ciężarówka po brzegi załadowana niezbędnymi artykułami dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym regionie.

Znów zapłonął znicz olimpiady, w której wszyscy są zwycięzcami [ZDJĘCIA]  

25 ośrodków, prawie 300 uczestników, 100 opiekunów, 120 wolontariuszy, ponad 150 kibiców powiatowych szkół – tak w liczbach można podsumować tegoroczną Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz więcej