Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Starosta Wodzisławski

Kto zostanie starostą powiatu wodzisławskiego? Jaką siłą będzie Wspólnota Samorządowa? 

Rada Powiatu Wodzisławskiego składa się z 27 radnych. Przeanalizujmy, jakie są możliwości koalicyjne ugrupowań, których kandydaci uzyskali mandat.

Powiat Wodzisławski - podsumowanie kadencji 2018-2024.To był trudny, ale dobry czas 

„Pracujemy dla mieszkańców i wszystkie nasze działania są skierowane do nich. Do osób, które odwiedzają Starostwo i powiatowe instytucje. Dążymy, aby mieszkańcom naszego powiatu żyło się jak najlepiej” - tak podsumowuje kończącą się kampanię starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń.

Tekst sponsorowany

Gala Kultury i Sportu Powiatu Wodzisławskiego 2024 - uhonorowali najlepszych [ZDJĘCIA]  

W jednej z radlińskich restauracji odbyła się uroczysta Gala Kultury i Sportu Powiatu Wodzisławskiego, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. 

W Turzy Śląskiej będą kształcić florystów z całej Polski. Otwarto Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]  

W Turzy Śląskiej nastąpiło wielkie otwarcie drugiego na Śląsku Branżowego Centrum Umiejętności. Turskie centrum będzie kształcić w dziedzinie florystyki, a położone jest tuż obok Śląskiego Centrum Florystyki Rekpol. 

Wodzisław: Pierwsze dziecko urodzone w 2024 roku - to Mia Szłyk 

Pierwszym dzieckiem, które urodziło się w w wodzisławskim szpitalu w 2024 roku jest Mia Szłyk. Dziewczynka przyszła na świat 2 stycznia o godz. 11.24. 

Uchwalono budżet powiatu wodzisławskiego. Przewidywany deficyt to 7,3 mln złotych 

Na ostatniej sesji rady powiatu  przyjęto budżet powiatu wodzisławskiego na rok 2024. 

Apelują o powołanie ośrodka dla dorosłych osób z niepełnosprawnością w powiecie wodzisławskim [ZDJĘCIA]  

Starosta wodzisławski, Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się aby wystosować pismo popierające wniosek o utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy na terenie szpitala w Rydułtowach.

Czy powiat wodzisławski będzie miał starostę rotacyjnego? [FELIETON] 

Po wyborach parlamentarnych w powiecie wodzisławskim nie brakuje osób, które nie uzyskały mandatu pomimo wielkich aspiracji politycznych. Co to oznacza dla polityków powiatu i jakie mogą być scenariusze?

Koncert chórów w Syryni. "100 lat minęło" [ZDJĘCIA]  

W Wiejskim Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego wystąpiły chóry Echo i Lutnia oraz zespół Syryniczki i MIX Orchestra Gminy Lubomia wraz z solistami: Nadią Bober i Michałem Borkowskim. Spotkanie było częścią projektu muzycznego realizowanego przez gminę Lubomia.

Powiat wodzisławski świętuje 25-lecie. Podziękowania na uroczystej sesji [ZDJĘCIA]  

Uroczystą sesją Rady Powiatu Wodzisławskiego uświetniono jubileusz 25-lecia powiatu. Do Wodzisławskiego Centrum Kultury zaproszono radnych wszystkich dotychczasowych kadencji, byłych starostów oraz przedstawicieli powiatów partnerskich i samorządów, które wchodzą w skład oraz sąsiadują z powiatem wodzisławskim.

30 milionów na drogi dla Wodzisławia Śląskiego. Szczodre dotacje z Polskiego Ładu [WIDEO, ZDJĘCIA]  

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja prasowa, związana z przyznaniem samorządom środków, które samorządy powiatu wodzisławskiego otrzymały w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu. Największą niespodzianką okazała się ogromna, bo aż 30-milionowa dotacja dla Wodzisławia Śląskiego. 

Powiat wodzisławski z dodatkowymi pieniędzmi na budowę windy 

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał dodatkowe 360 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki zostaną wykorzystane na dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławski Śląskim w związku z budową windy dla osób niepełnosprawnych.

Co z przebudową newralgicznych skrzyżowań w powiecie wodzisławskim?  

Kilka dni temu w budynku starostwa powiatowego odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli polityków Platformy Obywatelskiej oraz samorządowców. Tematem były inwestycje na wybranych drogach w powiecie wodzisławskim.

Dożynki w Lubomi. Krzysztof Hanke na scenie i apel wójta o pojednanie [ZDJĘCIA]  

W Lubomi odbyły się dożynki parafialno-sołeckie. Rolnicy tradycyjnie dziękowali Bogu za plony.

Zawody najtwardszego strażaka powiatu wodzisławskiego za nami [ZDJĘCIA]  

W sobotę 9 września odbyły się IV Powiatowe Zawody „Najtwardsi Strażacy Powiatu Wodzisławskiego”. W turnieju uczestniczyły drużyny PSP i OSP. 

Kornelia Newy wicestarostą, Jan Zemło członkiem etatowym, Marek Hawel członkiem nieetatowym. Rada powiatu dokonała zmian 

Na sesji rady powiatu wodzisławskiego, która odbyła się w poniedziałek, 4 września dokonano istotnych zmian w zarządzie powiatu. Wicestarostą została Kornelia Newy, zaś członkiem etatowym Jan Zemło.

Zmiany w zarządzie powiatu wodzisławskiego. Kto nowym wicestarostą? 

W wodzisławskim starostwie odbyło się posiedzenie zarządu, na którym przyjęto plan zmian, koniecznych po śmierci wicestarosty Tadeusza Skatuły. Zmiany w zarządzie ma zaakceptować uchwałą rada powiatu podczas najbliższej sesji 4 września. 

Zobacz więcej