Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Turzy Śląskiej będą kształcić florystów z całej Polski. Otwarto Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]

W Turzy Śląskiej nastąpiło wielkie otwarcie drugiego na Śląsku Branżowego Centrum Umiejętności. Turskie centrum będzie kształcić w dziedzinie florystyki, a położone jest tuż obok Śląskiego Centrum Florystyki Rekpol. 

W Turzy Śląskiej będą kształcić florystów z całej Polski. Otwarto Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]ska
29 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności. Na zdjęciu u góry prezes Śląskiego Centrum Florystyki - Zenon Rek, na zdjęciu dolnym wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk.

W Turzy Śląskiej będą kształcić florystów z całej Polski. Otwarto Branżowe Centrum Umiejętności [ZDJĘCIA]

Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie FLORYSTYKA to jedno ze 120 placówek powstających w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki. BCU w Turzy jest jednocześnie tym jedynym takim obiektem w kraju ukierunkowanym na branżę florystyczną.

Projekt powstał z myślą o wsparciu kształcenia kadr, a jego realizacja, w wyniku wygrania otwartego konkursu, przypadła w udziale Śląskiemu Centrum Florystycznemu Rekpol Sp. z o.o, które podjęło się tego zadania we współpracy z partnerami – Stowarzyszeniem Florystów Polskich, władzami regionu, instytucjami samorządu i gospodarki, partnerskimi ośrodkami edukacyjnymi.

Ideą powstania BCU jest uzupełnienie istniejących form nauczania we florystyce i odpowiadanie na rzeczywiste potrzeby rynku pracy. BCU to nowoczesny obiekt, kompleksowa, innowacyjna infrastruktura, ściśle ukierunkowany program nauczania, a przede wszystkim wysoko wyspecjalizowana kadra nauczycieli – praktyków.

Oficjalne otwarcie BCU nastąpiło w czwartek 29 lutego przy udziale wielu znamienitych gości. - Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie Florystyki to najmłodsze dziecko Śląskiego Centrum Florystycznego Rekpol. Jego realizacja została nam powierzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - mówił podczas otwarcia Zenon Rek, prezes ŚCF, zaznaczając, że od 28 lat jego życie toczy się wokół florystyki. - Handel kwiatami stanowi trzon firmy Rekpol, jednak od zawsze działaliśmy również w sferze edukacji florystycznej, promocji florystyki oraz na rzecz rozwoju branży. Jako jedni z pierwszych organizowaliśmy pokazy florystyczne, na które zapraszaliśmy gwiazdy światowego formatu z Polski i zagranicy. Dbaliśmy o wysoki poziom organizowanych szkoleń. Chcąc sprostać zapotrzebowaniu rynku, dwa lata temu powołaliśmy do życia Międzynarodowy Instytut Florystyczny, w którym kultywowana jest tradycja szkoły na najwyższym poziomie. Uzupełnieniem naszej oferty edukacyjnej jest szkoła policealna, działająca przy instytucie - zapowiedział Zenon Rek. Pierwsi uczniowie trafią do BCU już w ciągu najbliższych tygodni.

- Bardzo się cieszę, że udało się tę inwestycję przeprowadzić, bo tak jak pan prezes powiedział, czasu było niewiele. Cieszy mnie to z racji tego, że mogę się zaliczyć do grona pomysłodawców tej idei, jaką są Branżowe Centra Umiejętności. To zawsze cieszy, że niejako to dziecko się rodzi i powstają placówki, które z założenia mają być czymś zupełnie nowym w systemie oświaty, tzn. centrami, które łączą trochę świat kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego i świat branżowy - podkreślił Piotr Bartosiak, dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej. 

- Po tylu spotkaniach, tylu naszych dyskusjach na temat projektu i budowy tego obiektu, a także będąc tu tyle razy, kiedy patrzyłem jak rośnie to centrum, przychodzą mi do głowy trzy słowa: gratuluję, dziękuję i chylę czoła - zapewnił Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. 

- Dziękujemy za podjęcie tej bardzo odważnej inicjatywy i decyzji o lokalizacji przedsięwzięcia właśnie w Turzy Śląskiej, w gminie Gorzyce. Nie ukrywam, że napawa nas dumą fakt uruchomienia prestiżowej placówki w miejscu nam najbliższym, miejscu w którym myślę, że biją nasze serca - mówił podczas otwarcia Daniel Jakubczyk, wójt gminy Gorzyce, zapraszając do odwiedzania Turzy Śląskiej. 

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Olek_z_olkowa (195.35. * .28) 29.02.2024 16:38

A Woś był ?