Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

XX Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami otrzymała imię śp. Tadeusza Skatuły [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się jubileuszowa, 20. Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Wzięło w niej udział 341 uczestników z 27 ośrodków, 124 opiekunów oraz 131 wolontariuszy.

XX Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami otrzymała imię śp. Tadeusza Skatuły [ZDJĘCIA, WIDEO]S. Kamczyk
Jubileuszowa olimpiada odbyła się 11 czerwca na stadionie ZST w Wodzisławiu Śląskim.

XX Jubileuszowa Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami otrzymała imię śp. Tadeusza Skatuły [ZDJĘCIA, WIDEO]

Oprócz samych uczestników, opiekunów, wolontariuszy i zaproszonych gości, na trybunach zasiadło także ponad 150 kibiców - głównie uczniów szkół powiatu wodzisławskiego. 

Olimpiada rozpoczęła się tradycyjnie od uroczystego przemarszu uczestników wraz z muzykami Orkiestry Fundacji Muzycznej KWK Anna im. Wiktora Kamczyka. Po defiladzie nastąpiło zapalenie olimpijskiego znicza, a następnie przy dźwiękach polskiego hymnu wciągnięto na masz flagę olimpijską. 

Wszystkich uczestników olimpiady oraz gości powitał starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Szczególnym gościem była Halina Skatuła - wdowa po śp. Tadeuszu Skatule - byłym wicestaroście powiatu, którego imię od tego roku będzie nosić olimpiada. 

- Zmieniając nazwę, olimpiada przyjmuje imię osoby niezwykle zaangażowanej w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, osoby, która starała się jak najwięcej działać i pomagać. Wspaniały samorządowiec, starosta i wicestarosta naszego powiatu, a przede wszystkim osoba, która stając rok temu w tym miejscu przed wami, wygłosiła swoje ostatnie przemówienie - mówił Leszek Bizoń.

Z wielką satysfakcją i dumą chciałem ogłosić, że decyzją zarządu powiatu, od teraz ta Powiatowa Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami będzie nosiła imię Tadeusza Skatuły - podkreślił starosta. 

Uczestnicy olimpiady wzięli udział w 15 konkurencjach. Były to m.in. bieg sprinterski na 30 m, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, bieg z przeszkodami, rzut woreczkami do celu, podnoszenie ciężarka i unihokej. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z ośrodków powiatu wodzisławskiego, a także z Knurowa, Rybnika, Żor oraz ziemi raciborskiej. Olimpiadę swoimi występami uświetnili m.in. tancerze z formacji Tornado z Pszowa, a tuż po otwarciu widowiskową taneczną historię kopciuszka opowiedzieli Marcelina Majcher oraz Tomasz Tytko. 

W tym roku wydarzenie swoim patronatem objął Polski Komitet Paraolimpijski. Ze względu zaś na jubileuszowy charakter wydarzenia dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje, m.in. urodzinową niespodziankę oraz okolicznościową ramkę i ściankę do pamiątkowych zdjęć.

Tradycyjnie każdy uczestnik tej Olimpiady został jej zwycięzcą. Z tego powodu każda drużyna, która weźmie udział w sportowej rywalizacji otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – medale.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz Skatuła

Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].