Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Przedsiębiorstwo Komunalne pokazało dwa nowe autobusy marki Solaris. Prezentacja na Rynku  

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy i prezes PK Bogdan Gawliczek spotkali się z mieszkańcami przy nowych autobusach miejskich, które ruszają w trasę od 4 września. - Będzie je można spotkać na wszystkich trasach - zapewnia prezes spółki miejskiej.

Prezesi PK, Wodociągów i RCR o podwyżkach płac w spółkach miejskich. Miliony dla pracowników 

Godziwe zarobki, posiłki dla wszystkich i dodatki świąteczne w wysokości wyższej niż w innych firmach - o tym mówili prezesi Gawliczek, Ziółkowski i Makowski, którzy przyszli na sesję miejską poświęconą spółkom. Temat zainicjował radny Piotr Klima.

PK Racibórz testuje nową, małą śmieciarkę która podnosi kubeł łapami. To sprzęt na wąskie uliczki i podwórka   

Żeby poradzić sobie w wąskich ulicach i podwórkach Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza testuję śmieciarkę marki Isuzu. Ten mały pojazd jest chwalony przez prezesa Bogdana Gawliczka. Szef spółki spotkał się dziś z mediami i omówił nowości w przedsiębiorstwie. Asystował mu prezydent Raciborza Dariusz Polowy podkreślając że...

Każda tona śmieci to zarobek dla PK. "Zależy nam żeby wysprzątać miasto" 

Na konferencji prezydenta Polowego i prezesa PK, oprócz wypowiedzi przygotowanych przez włodarza i szefa spółki padły jeszcze pytania ze strony dziennikarzy. Dotyczyły m.in. kosztów przedsiębiorstwa wobec wszechobecnej drożyzny i nowości, jakie szykuje przewoźnik w gospodarce odpadami.

BOŻYDAR NOSACZ: Żarty się skończyły 

Felieton o śmieciach, wstawaniu z kolan i... modlitwie.

Świąteczna Dziesiątka Nowin: Bogdan Gawliczek 

Przepytaliśmy bohaterów naszych artykułów o sprawy świąteczno-noworoczne. Sprawdź, kto przynosi prezenty w ich domach, bez jakiej potrawy nie wyobrażają sobie wieczerzy wigilijnej, z kim chcieliby spędzić wymarzoną noc sylwestrową, czy też jakie mają postanowienia na nowy rok.

Racibórz. Czy prezesi spółek potanieli? 

Przeglądając oświadczenia majątkowe prezesów przedsiębiorstw, które należą do gminy Racibórz, zwróciliśmy uwagę na różnice w zarobkach byłych menedżerów (tych z czasów rządów Mirosława Lenka) oraz ich następców (powołanych w czasach prezydentury Dariusza Polowego). Ile wynoszą te różnice i z czego one wynikają?

Czy prezesi spółek potanieli? Nowy numer Nowin Raciborskich 

Sprawdziliśmy jak po dwóch latach kadencji prezydenta Raciborza Dariusza Polowego zarabiają prezesi spółek miejskich - od wodociągowej po piłkarską. Czy ich zarobki wzrosły czy spadły pod rządami nowej głowy miasta? Czy spółkami komunalnymi można zarządzać taniej?

Autobusy nie zatrzymują się na Starowiejskiej. Przez COVID? 

Czytelnik chce powrotu autobusów na Starowiejską. Co na to prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek?

Od serdecznych uśmiechów do lodowatych spojrzeń, czyli jak to było z Polowym i Fitą  

Jeśli zastanawiasz się, jak to się stało, że w niespełna dwa lata po obaleniu "dawnego układu" ludzie, którzy tego dokonali nie potrafią się dziś ze sobą dogadać, to jest tekst właśnie dla Ciebie.

Prezydent Polowy i prezes Gawliczek zaprezentowali nowy rozkład jazdy autobusów w Raciborzu. Co z darmową komunikacją?  

Mieszkańcy Raciborza będą musieli przyzwyczaić się do nowej numeracji linii, ale prezydent Raciborza Dariusz Polowy i prezes PK Bogdan Gawliczek zapewniają, że nie sprawi to większych kłopotów, gdyż cały system został znacznie uproszczony.

PKS kursuje śladem linii numer 14, ale nie w całości 

Wraz z rozpoczęciem remontu drogi wojewódzkiej numer 935 (droga Racibórz – Rybnik) skrócono kursowanie autobusu linii numer 14 Przedsiębiorstwa Komunalnego do granic administracyjnych Raciborza. Mieszkańcy gminy Kornowac, którzy korzystali z usług przewoźnika, pytali za pośrednictwem Nowin co dalej?

Zmiany w raciborskim schronisku dla zwierząt. Bogdan Gawliczek zwolnił Małgorzatę Malik-Kęsicką 

Małgorzata Malik-Kęsicka nie kieruje już schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. - Z ciężkim sercem musiałem jej wręczyć wypowiedzenie, gdyż obligują mnie do tego przepisy - mówi prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek. - Uważam, że ta decyzja jest niesłuszna. Schronisko zawsze kochałam, kocham i kochać będę...

Kiedy linię numer 14 zastąpi autobus PKS-u? 

Wraz z rozpoczęciem remontu drogi wojewódzkiej numer 935 (droga Racibórz – Rybnik) skrócono kursowanie autobusu linii numer 14 Przedsiębiorstwa Komunalnego do granic administracyjnych Raciborza. Mieszkańcy gminy Kornowac, którzy korzystali z usług przewoźnika, pytają co dalej?

Linia numer 14 nie kursuje. Co dalej? 

Kursowanie drogami z asfaltem równym jak stół to marzenie każdego kierowcy. Taki jednak stan musi poprzedzić remont, a to już generuje spore utrudnienia w ruchu. Jednym z zadań drogowych realizowanych w naszym regionie jest przebudowa drogi wojewódzkiej numer 935 (trasa Racibórz – Rybnik) w gminie Kornowac. Obecnie droga na jednym z odcinków...

Słońce wypala towar na targowisku. Sprzedawcy proszą o pomoc PK  

Handlujący od dekad na raciborskim targu mają problem, bo PK każe im zdjąć ich prowizoryczną osłonę przed słońcem. Ta chroni towar przed „wypaleniem”, ale zdaniem służb komunalnych zagraża bezpieczeństwu całego obiektu.

1500 zł utargu z parkomatów po ich debiucie w Raciborzu 

Prezydent miasta Dariusz Polowy podał w radiu Vanessa, że Przedsiębiorstwo Komunalne zebrało z parkomatów 1500 zł w pierwszym dniu po przejęciu Strefy Płatnego Parkowania. Głowa miasta szacuje, że w ciągu roku do spółki wpłynie z tego tytułu ponad 400 tys. zł, nie licząc abonamentów.

Zobacz więcej