Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

1500 zł utargu z parkomatów po ich debiucie w Raciborzu

Prezydent miasta Dariusz Polowy podał w radiu Vanessa, że Przedsiębiorstwo Komunalne zebrało z parkomatów 1500 zł w pierwszym dniu po przejęciu Strefy Płatnego Parkowania. Głowa miasta szacuje, że w ciągu roku do spółki wpłynie z tego tytułu ponad 400 tys. zł, nie licząc abonamentów.

1500 zł utargu z parkomatów po ich debiucie w Raciborzu

We wtorkowym „Monitorze Samorządowym” na falach raciborskiej Vanessy D. Polowy mówił o korzyściach z wprowadzenia w Raciborzu parkomatów w miejsce parkingowych i przejęciu przez miejską spółkę obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Wcześniej wpływy z prowadzenia strefy wynosiły dla Miasta ok. 5 tys. zł rocznie, bo utworzono ją tak, by koszty prowadzenia były równoważone wpływami. Miasto zlecało jej prowadzenie prywatnym firmom z Wrocławia i Krakowa. Po zmianach strefę prowadzi raciborskie PK, którym kieruje Bogdan Gawliczek. Spółka podzieli się z Miastem wpływami, oddając na Batorego 15% z całej puli. Z wyliczeń, jakich dokonał na antenie radia Polowy, wyszło, że będzie to 60 tys. zł. - Praktyka pokaże, jakie konkretnie będą to kwoty - zastrzegł włodarz.

Polowy zmniejszył strefę o część ulicy Mickiewicza, od strony dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Drzymały.

Parkomaty stoją w Raciborzu od połowy lutego. Początkowo wprowadziły zamieszanie w systemie opłat, bo pobierali je jeszcze parkingowi. Wielu kierowców, zwłaszcza przyjezdnych wrzucało monety już do parkomatów, choć mieli je przekazać obsłudze strefy. - Wszystkie te wpływy zostały przekazane ówczesnemu operatorowi Strefy Płatnego Parkowania - wyjaśniał nam wtedy wiceprezydent miasta Dominik Konieczny, który jako zastępca od spraw komunalnych, nadzoruje funkcjonowanie miejskich parkingów.

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].