Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PK Racibórz testuje nową, małą śmieciarkę która podnosi kubeł łapami. To sprzęt na wąskie uliczki i podwórka

Żeby poradzić sobie w wąskich ulicach i podwórkach Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza testuję śmieciarkę marki Isuzu. Ten mały pojazd jest chwalony przez prezesa Bogdana Gawliczka. Szef spółki spotkał się dziś z mediami i omówił nowości w przedsiębiorstwie. Asystował mu prezydent Raciborza Dariusz Polowy podkreślając że PK wywozi śmieci lepiej niż poprzednia firma obsługująca Miasto. 

PK Racibórz testuje nową, małą śmieciarkę która podnosi kubeł łapami. To sprzęt na wąskie uliczki i podwórka
Dariusz Polowy i Bogdan Gawliczek w bazie PK. W tle nowa, mała smieciarka

Materiał wideo:

Konferencję otworzył włodarz miasta, podkreślając, że spotkanie odbywa się tuż po zakończeniu drugiego miesiąca obsługi przez PK odbioru śmieci od raciborzan. - Chcę powiedzieć o tym nie tylko jako prezydent, ale i mieszkaniec. Choć wiem, że z posesji prezydenckiej śmieci mogą być łatwiej odbierane, to z rozmów z raciborzanami wiem, że są zadowoleni ze zmiany firmy wywożącej odpady - podkreślił na początek D. Polowy.

W trakcie briefingu prasowego zaprezentowano dwa nowe pojazdy w liczącej już 10 pojazdów flocie Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu. Prezes miejskiej spółki Bogdan Gawliczek oznajmił, że kadra do wywozu odpadów jest już obsadzona w 100 procentach i pracuje w oparciu o umowy o pracę na czas nieokreślony.

Nowiny prowadziły transmisję na żywo z konferencji na placu Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Adamczyka w Raciborzu. Jest do obejrzenia poniżej oraz na naszym Facebooku. Tam m. in. Prezydent Raciborza odnosi się do pytania czy miejska komunikacja będzie wozić Ukrainców za darmo tak jak robi to już powiatowy PKS? 

W galerii zdjęć można obejrzeć nowe nabytki spółki komunalnej. Na YouTubie Nowin zamieszamy wideo z prezentacją możliwości nowych pojazdów Isuzu i Man. 

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 02.03.2022 18:59

Im już zupełnie odwaliło,konferencje śmieciowe ,propaganda niczym na wschodzie. Tak mieszkańcy zadowoleni są owszem,ale z ceny,ciekawe czy utrzyma to przez 3 lata

~esther45 (178.255. * .164) 02.03.2022 18:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A kiedy testy małego agregatu pompującego olej do głowy?

~Xyzpp (213.134. * .251) 02.03.2022 18:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wojna na karku a ten konferencje o ramionach śmieciarki urządza.

~Mkjnmkjjnhhj (10.0. * .171) 02.03.2022 17:32

Wodociągi powiadasz...

~DyzmaNikodem (46.204. * .74) 02.03.2022 16:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To jest różnica w jakości. Wcześniej ogromne wozy, które każdego dnia w innym mieście były, teraz wykonawca dostosowuje się do rynku. To cenne!

~Doprzodu (193.56. * .166) 02.03.2022 16:11

Kolejna spółka miejska postawiona na nogi. Po wodociągach przyszła pora na PK.

~Neapol (194.187. * .54) 02.03.2022 16:06

Puk puk gdzie są ci wszyscy narzekacze wieszczący drugi Neapol tonący w śmieciach. Polowy z Gawliczkiem pokazali że się da. Brawo!