Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

E-bus Rafako na testach w PK Racibórz [WIDEO, AUDIO]    

Urząd Miasta Racibórz zorganizował w samo południe 12 lutego konferencję prasową na dworcu autobusowym. Prezydent Racibórz Dariusz Polowy i Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek ogłosili rozpoczęcie dwutygodniowych testów, wyprodukowanego w Rafako E-busa.

Kiedy autobusy będą woziły w Raciborzu za darmo?  

Uchwalenie nowego budżetu Raciborza było dla radnego Pawła Rycki z Płoni okazją do zapytania prezydenta Polowego o obiecywaną w jego kampanii wyborczej darmową komunikację autobusową.

Z parkingu do PK. Prezes Gawliczek zatrudni zwolnionych ze strefy płatnego postoju 

Na listopadowej sesji Rady Miasta Racibórz przypieczętowano los niepełnosprawnych, którzy stracą pracę przy obsłudze Stefy Płatnego Parkowania. W miejsce „staczy” Miasto ustawi parkomaty. Będzie ich 18, każdy po 20–30 tys. zł.

Podróż na jednym bilecie. Burmistrz Macha wynegocjował zmiany 

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha wystosował komunikat. To pokłosie zmian, jakie Powiat Raciborski, jako organizator transportu publicznego wprowadził wraz z początkiem grudnia. Chodzi o cięcia kursów na trasie Racibórz -Kuźnia Raciborska i Nędza.

Nieludzkie podejście do tematu parkowania 

Nadchodzi koniec pewnej ery: z centrum Raciborza mają zniknąć parkingowi. Zastąpią ich parkomaty, którymi ma zarządzać Przedsiębiorstwo Komunalne. Na pewno będzie nowocześniej, ale inwalidzi obsługujący parkingi stracą pracę. Decyzja o ich losie należy do rady miasta.

Wszyscy parkingowi dostaną pracę w PK. Postój stanieje do złotówki 

Urzędnicy pokazali na sesji, gdzie staną parkometry w Raciborzu. Pojawią się nie wcześniej niż 2 marca 2020 roku. Parkingowi - inwalidzi z obecnej strefy otrzymają ofertę zatrudnienia z Przedsiębiorstwa Komunalnego, ale tylko 3-4 przy nowych parkingach.

Ilu radnych, tyle pomysłów... Czyli przyszłość strefy płatnego parkowania w Raciborzu 

Na listopadowej Sesji Rady Miasta Racibórz zapadnie decyzja o przyszłym kształcie strefy płatnego parkowania w centrum Raciborza. Proponowane przez władze rozwiązania przewidują zastąpienie parkingowych parkomatami. Obsługą strefy zajmie się raciborskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Prezes Bogdan Gawliczek gwarantuje, że wszyscy parkingowi...

Zbiórka odpadów jak z filmu... Barei 

Rolnik z Raciborza chciał skorzystać ze zbiórki opakowań po nawozach i środkach ochrony roślin. Załadował na pakę pół tony odpadów i udał się na miejsce zbiórki. Gdy powiedział, że jest rolnikiem, usłyszał, że może zostawić odpady, ale pod warunkiem, że potwierdzi na piśmie iż... nie jest rolnikiem.

Miało być nowocześnie, wyszło średnio 

Poprzedni zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu ze Stanisławem Muchą na czele wprowadził możliwość zakupu biletów poprzez aplikację mPay dostępną na smartfony. Czytelnik Nowin próbował niedawno ma być bilet w ten sposób, jednak okazało się to niemożliwe.

Wielkie ssanie na raciborskim rynku  

- Raciborski rynek został dziś częściowo uprzątnięty przy pomocy odkurzacza miejskiego Glutton. Elektryczne urządzenie przyjechało do naszego miasta na zaproszenie prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego, Bogdana Gawliczka - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Pretensje jak stąd do Pszczyny czyli uwagi mieszkańców Miedoni do nowego rozkładu jazdy  

Ostatnia zmiana rozkładu jazdy autobusów Przedsiębiorstwa Komunalnego nie przypadła mieszkańcom Miedoni do gustu.

Autobusy jeżdżą puste. Rewolucja w rozkładzie jazdy 

30 września wejdzie w życie kolejna zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów. To kompleksowa modyfikacja, wdrażana wskutek zgłaszanych uwag ze strony raciborzan, zakładów pracy i instytucji.

Nadciąga wielka zmiana w wodociągach 

Prezes miejskiej spółki Krzysztof Kubek i jego zastępczyni Wiesława de Martini-Dwojak kończą kadencję w zarządzie. Z naszych informacji wynika, że nie będą już kierowali ZWiK-iem. Do zmian dojdzie jeszcze w czerwcu.

Pożar urzędu na okładce Nowin Raciborskich 

Tygodnik pisze o przyczynach i skutkach zdarzenia w raciborskim magistracie. Biegły docieka teraz, kto zawinił przy budzącym przerażenie pożarze z 6 czerwca. Niewiele brakowało by ogień dostał się do tej części urzędu, której nie chroni beton.

Anonim na prezesa PK. Bogdan Gawliczek odpowiada na pytania Nowin 

Szef miejskiej spółki nie komentował anonimu, jaki trafił do radnych miasta, twierdząc, że zawiera on nieprawdę. Zgodził się wyjaśnić Czytelnikom Nowin Raciborskich, czym się podpiera w swym twierdzeniu. Oto pełna treść jego odpowiedzi na pytania redakcji.

Kto napisał do radnych anonim na szefa PK? Sprawę omawiano na sesji 

Sprawa donosu na prezesa PK wróciła na sesję rady miasta, po tym jak radny Mirosław Lenk na forum komisji budżetowej poprosił głowę miasta o sprawdzenie zarzutów zawartych w anonimowych piśmie, jakie dostali radni Raciborza. Prezydent Polowy stwierdził, że jak pismo zyska autora, to będzie je można uznać za pomówienie.

List do 23 radnych o sytuacji w PK. Czy prezydent zbada sprawę? [Aktualizacja] 

Anonimowy list, już drugi, którego „bohaterem” jest Bogdan Gawliczek, nowy prezes PK (Przedsiębiorstwa Komunalnego) w Raciborzu, trafił do wszystkich radnych miejskich. Mirosław Lenk zwrócił się oficjalnie do prezydenta Polowego, by ten sprawdził postawione w liście zarzuty.

Zobacz więcej