Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezesi PK, Wodociągów i RCR o podwyżkach płac w spółkach miejskich. Miliony dla pracowników

Godziwe zarobki, posiłki dla wszystkich i dodatki świąteczne w wysokości wyższej niż w innych firmach - o tym mówili prezesi Gawliczek, Ziółkowski i Makowski, którzy przyszli na sesję miejską poświęconą spółkom. Temat zainicjował radny Piotr Klima.

Prezesi PK, Wodociągów i RCR o podwyżkach płac w spółkach miejskich. Miliony dla pracowników
Prezesi Bogdan Gawliczek (l) i Michał Ziółkowski (p)

Zakład Zagospodarowania Odpadów, który zmienił ostatnio nazwę na Raciborskie Centrum Recyklingu R3 dwa lata temu na fundusz płac wydawał 680 tys. zł. W 2022 roku podniesiono go do 1 mln zł. Prezes Jan Makowski poinformował radnych o wzroście wynagrodzeń o 30%. - Dbam o kadrę, ludzie przechodzą szkolenia, staram się by mogli godziwie zarobić - stwierdził na sesji.

Szef Wodociągów Raciborskich Michał Ziółkowski mówił, że w spółce fundusz płac wzrósł o 1 mln zł. Dodał, że wszyscy pracownicy wodociągów mają dostęp do posiłków regeneracyjnych, wprowadzonych tam w 2019 roku.

Klima pytał czy spółki zatrudniają absolwentów raciborskiej uczelni. Ziółkowski odparł, że nabory pracownicze są otwarte i kto ma ochotę może się zgłaszać. Wskazał, że aktualnie najbardziej poszukiwani są pracownicy do budowy sieci wodociągowej.

Bogdan Gawliczek kierujący Przedsiębiorstwem Komunalnym mówił o wzroście nakładów na płace w kwocie 2,7 mln zł. Do tego wzrosła kwota na ubezpieczenie społeczne - o 770 tys. zł. Wraz z przejęciem wywozu śmieci z Raciborza PK zwiększyło zatrudnienie o kilkadziesiąt osób. Gawliczek podał średnie wynagrodzenie na Adamczyka - 5037 zł. - Wynik spółki byłby dużo większy, ale pierwszy raz w historii naszej spółki, na koniec roku przygotowaliśmy dla kadry świadczenie świąteczne, dużo większe niż w wielu innych firmach w Raciborzu. Pracownicy byli zadowoleni. Na Wielkanoc także daliśmy takie pieniądze, żeby ludzie nie odczuli skutków szalejącej inflacji - podkreślił Gawliczek.

Prezesi PRD i spółki Unia Racibórz nie przyszli na majową sesję.

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (46.204. * .38) 02.06.2023 22:18

Taaaak.... I my wszyscy też wkrótce dostaniem PODWYŻKI / z tych firm/ ;/

~PT (84.241. * .44) 01.06.2023 18:13

Za betonowych czasów, to kto inny miał zarabiać. Zaciekła walka hamulcowych o wywóz śmieci jest bardzo wymowna. Teraz, dzięki Polowemu m.in., może to robić spółka miejska i jeszcze może na tym zarabiać oraz rozwijać się. Oferuje do tego najlepszą cenę w regionie. Kilka lat temu nie do pomyślenia

~Sitek99 (84.17. * .196) 01.06.2023 16:35

Miejskie spółki na plusie. Za betonowych czasów coś nie do pomyślenia.

~plakatowy (46.204. * .210) 01.06.2023 09:26

Ale te wpisy trolli Polowego głupie i naiwne.

~UrszulaRy (37.47. * .54) 01.06.2023 07:16

Panie Polowy gratulacje za takich szefów spółek miejskich.

~Zyga076 (94.254. * .40) 01.06.2023 07:15

Nasze spółki miejskie wyjątkowo poprawiły swoje działanie i swoje wyniki po zmianie prezydenta i prezesów. Przypadek? Nie sądzę.