Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Autobusy nie zatrzymują się na Starowiejskiej. Przez COVID?

Czytelnik chce powrotu autobusów na Starowiejską. Co na to prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek?

Autobusy nie zatrzymują się na Starowiejskiej. Przez COVID?

Redakcję Nowin odwiedził mieszkaniec tzw. osiedla hetmańskiego. Raciborzanin przekazał nam, że obecnie na ul. Starowiejskiej (pętla) nie zatrzymuje się żaden autobus. Mieszkaniec uważa, że autobusy zjeżdżające z Ocic bez przeszkód mogłyby zahaczać o ten pominięty w nowym rozkładzie jazdy przystanek, tak żeby mieszkańcy tej części osiedla mogli dojechać do szpitala i centrum. Przy okazji Raciborzanin zwrócił uwagę, że obecnie wielu mieszkańców osiedla to osoby starsze, dla których najbliższy przystanek nieopodal przychodni przy ul. Ocickiej jest za daleko.

W związku z powyższym zwróciliśmy się z prośbą o udzielenie komentarza dotyczącego tej sytuacji do prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu Bogdana Gawliczka. Poprosiliśmy o informację, dlaczego przystanek na Starowiejskiej wypadł z nowego rozkładu jazdy i jakie są widoki na jego przywrócenie. – Przystanek na ulicy Starowiejskiej jest uwzględniony w rozkładzie jazdy, ale z uwagi na ograniczenia covidowe jeszcze go nie uruchomiliśmy. Obostrzenia sanitarne dotyczące transportu zbiorowego – ograniczenie liczby pasażerów w autobusach – sprawiają, że musimy zabezpieczyć dublety kursów. To już teraz jest trudne, a wjazdy na Starowiejską z Ocic to byłyby kolejne minuty, których obecnie nam brakuje. Gdy restrykcje miną, będziemy uzupełniać rozkład jazdy – odpowiedział prezes Bogdan Gawliczek.

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].