Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przedsiębiorstwo Komunalne pokazało dwa nowe autobusy marki Solaris. Prezentacja na Rynku

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy i prezes PK Bogdan Gawliczek spotkali się z mieszkańcami przy nowych autobusach miejskich, które ruszają w trasę od 4 września. - Będzie je można spotkać na wszystkich trasach - zapewnia prezes spółki miejskiej.

Przedsiębiorstwo Komunalne pokazało dwa nowe autobusy marki Solaris. Prezentacja na Rynkuma.w
Autobusy Solarisa - od 4 września na wszystkich trasach Raciborza w komunikacji miejskiej

Pojazdy pojawiły się na Rynku w sobotę o 11.00 i przez dwie godziny były dostępne dla wszystkich chętnych. Można było oglądać je z zewnątrz i wewnątrz. Na wszelkie pytania odpowiadali prezes Gawliczek i prezydent Polowy. Włodarz przygotował stoisko miejskie, na którym szefowa jego biura - Joanna Stanisz-Cebula częstowała kawą. Prezydent Polowy chętnie ustawiał się do zdjęć proszony o to, przez mieszkańców. Pamiątkowe fotografie wykonywano też przy nowych autobusach Solarisa. Jednym z pojazdów przyjechał prezes Gawliczek, który w przeszłości przez lata był kierowcą autobusu. - Jakie wrażenia? Na razie trudno o tym mówić. Takie pytanie trzeba zadać po jakichś dwóch tygodniach użytkowania - wyjaśniał nam Gawliczek. Kolejne nowe autobusy dla Raciborza są już w produkcji.

Na żywo transmitowaliśmy przez Facebooka wjazd autobusów na Rynek i oględziny pojazdów przez prezydenta miasta. Szefa Przedsiębiorstwa Komunalnego pytaliśmy, czy nie tęskni za czasem, gdy komunikacja miejska przejeżdżała przez rynek. Bogdan Gawliczek imponował znajomością lokalizacji przystanków, które były w sercu miasta jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku.

WIDEO: WJAZD AUTOBUSÓW NA RYNEK W RACIBORZU

Joanna Stanisz-Cebula wyjaśniła, dlaczego zorganizowano prezentację autobusów na Rynku i powiedziała nam, czy Miasto ma nowe pomysły na promowanie podróżowania komunikacją miejską?

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Brunhilda (185.246. * .35) 03.09.2023 12:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To jakaś farsa!! Jak za czasów Lenka prezes Kowalewski kupił 18 nowych autobusów (czyli wymienił cały tabor), to była niewielka wzmianka w mediach. Przyszły czasy, że każdą najmniejszą pierdołę trzeba okrasić kartonikiem (czekiem), albo wydarzeniem na miarę igrzysk. Trochę to żenujące. Jaka władza - takie sukcesy ;)