Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w raciborskim schronisku dla zwierząt. Bogdan Gawliczek zwolnił Małgorzatę Malik-Kęsicką

Małgorzata Malik-Kęsicka nie kieruje już schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. - Z ciężkim sercem musiałem jej wręczyć wypowiedzenie, gdyż obligują mnie do tego przepisy - mówi prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek. - Uważam, że ta decyzja jest niesłuszna. Schronisko zawsze kochałam, kocham i kochać będę - odpowiada Małgorzata Malik-Kęsicka.

Zmiany w raciborskim schronisku dla zwierząt. Bogdan Gawliczek zwolnił Małgorzatę Malik-Kęsicką
Kadr zrealizowanego przez Nowiny filmu "Starość na kanapie", w którym Małgorzata Malik-Kęsicka mówiła o projekcie dedykowanym starym psom, które nie mają już szans na adopcję, ale zasługują na dokończenie swych dni w godnych, ciepłych warunkach.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu jest prowadzone przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Prezesem PK jest Bogdan Gawliczek. To właśnie on w rozmowie z Nowinami potwierdza, że Małgorzata Malik-Kęsicka została zwolniona z pracy. Jednocześnie prezes Gawliczek powstrzymuje się od informowania o szczegółach sprawy. - To są sprawy pracownicze. Nie chciałbym naruszyć dóbr osobistych pracowników schroniska oraz pani Kęsickiej. W naszej firmie są określone procedury i musiałem je zachować - wyjaśnia. Prezes PK dodaje, że "to była trudna decyzja" i wolałby "podejść do tego z sercem", ale "z uwagi na istniejące przepisy" nie mógł tego zrobić.

Od Małgorzaty Malik-Kęsickiej dowiadujemy się, że została zwolniona w trybie dyscyplinarnym, a u przyczyn jej zwolnienia legł konflikt z pracownikami schroniska. Sprawa była rozpatrywana od kilku tygodni. W tym czasie prezes PK faktycznie przejął już nadzór nad większością spraw schroniska.

- Pracowałam z ludźmi, których dostałam do pracy. Wymagałam od nich pracować dla dobra zwierząt. Sama włożyłam w schronisko więcej energii niż wymagała moja umowa o pracę. Starałam się zmienić warunki, w jakich żyją zwierzęta. Starałam się uświadamiać społeczeństwo o konieczności adopcji bezdomnych zwierząt, sterylizacji oraz kastracji zwierząt, aby problem bezdomności ukrócić. W życiu nie zrobiałbym niczego, co by tej placówce zaszkodziło. Mam nadzieję, że będzie mi dana możliwość odwiedzania schroniska jako wolontariuszowi, opiekowania się zwierzętami, wyprowadzania ich na spacer, bo nie wyobrażam sobie życia bez schroniska - mówi Małgorzata Malik-Kęsicka.

W ciągu czterech lat, w czasie których Małgorzata Malik-Kęsicka kierowała schroniskiem, placówka przyjęła 1000 psów i 800 kotów. Udało się znacząco zmniejszyć śmiertelność zwierząt znajdujących się pod opieką pracowników schroniska. Wdrożono metody leczenia i pielęgnacji czworonogów. Na szeroką skalę prowadzono akcję adopcji bezdomnych i porzuconych psów oraz kotów.

Prezes Bogdan Gawliczek zapewnia, że funkcjonowanie schroniska nie jest zagrożone. - Jako zarząd nie mieliśmy żadnych pretensji co do działania schroniska, rozwiązaliśmy tylko sprawę pracowniczą. W działaniu schroniska nic się nie zmienia - podkreśla.


Zobacz również:

Ludzie

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Aga1 (83.26. * .174) 02.09.2020 17:42

Każdy kij ma dwa końce. Bez konkretnej przyczyny nie można zwolnić pracownika tym bardziej dyscyplinarnie. Miałam kontakt z tą panią i nie wspominam tego dobrze.

~Gnusna (5.226. * .20) 29.08.2020 00:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pani Małgosia kocha to co robi, kocha te zwierzęta, walczy o to żeby zwierzaczki miały lepiej i co zostaje zwolniona. Ja się pytam za co!!! Za to że zwierzaki mają się lepiej, że martwi ja los tych zwierząt. Mam ogromną nadzieję że wróci na to stanowisko z powrotem.

~Trepek (10.0. * .37) 28.08.2020 13:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zwalniać kierownika który z tragicznego schroniska zrobił dobrze działające?? Skonfliktowana z pracownikami? Dużo ich tam nie było a kilku z nich nie nadawało się do swojej pracy, więc nie dziwię się że im nie pasowało że ktoś od nich wymaga pracowania. Zresztą PK to "państwówka" a jak to w "państwówce" bywa, czy się stoi czy się leży 3 tysiące się należy. Co do prezesa PK... Bierze się za schronisko choć nawet z autobusami sobie nie radzi. Będzie to co było zanim Pani Małgosia tam trafiła. Wróci wysoka umieralność, brak leczenia wyłapanych zwierząt, pozostawienie wolnożyjących na pastwę losu, brak sterylizacji dziko żyjących kotów, karmienie zwierzaków starymi kośćmi i nadgniłym mięsem. Mam tylko nadzieję że się mylę i zwierzaki nie przejdą horroru. Przecież te schronisko było jednym z lepiej działających w tym kraju a teraz trafi do czołówki ale najgorszych.

~kotcomruga (185.56. * .218) 28.08.2020 12:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

w tej firmie do wywalenia jest natychmiast i prezes i kadrowa!!! Pani Małgosia to najlepszy od lat kierownik schroniska. a z tego co wiewióry donoszą to prezes i klnie i krzyczy bardziej niż byłqa kierownik schroniska, której obowiązki przyjął, więc ci pracownicy spadli z deszczu pod rynnę. trzeba ratować schronisko przed szkodnikami