Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Burmistrz Krzanowic

Krzanowice będą miały nową instytucję, która wchłonie domy kultury i biblioteki 

Krzanowice osiągnęły obrany cel. Miejski Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna zostaną połączone. Stanie się to wraz z 1 lipca.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność? 

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

Ponad 3 mln zł na kanalizację deszczową w Borucinie. Zadanie ma ochronić mieszkańców przed podtopieniami  

W Borucinie dobiega końca długo wyczekiwana inwestycja. Wybudowana tam kanalizacja deszczowa ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy niejednokrotnie cierpieli w związku podtopieniami wyrządzanymi przez nawalne opady deszczu.

Urząd Miejski w Krzanowicach żegna Gabrielę Augustyn. Przepracowała tu 41 lat 

Bukiet pięknych kwiatów oraz upominek od pracowników był miłą pamiątką i ciepłym wspomnieniem przeżytych wspólnie lat.

Budowa PSZOK-u nie tak prosta dla Krzanowic 

- Mam nadzieję, że przetarg będzie skuteczny i tym razem oferty do nas wpłyną - komentował na sesji rady miejskiej w Krzanowicach burmistrz Andrzej Strzedulla. Chodzi o PSZOK, który ma stanąć przy oczyszczalni ścieków.

Wiadomo kto zajmie się budową wielofunkcyjnego boiska w Wojnowicach 

Zadanie ma być gotowe do sześciu miesięcy.

W Krzanowicach trwa wymiana oświetlenia ulicznego na LED-owe 

- Inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej -podkreślają krzanowiccy urzędnicy, zapowiadając, że w najbliższym czasie wszystkie oprawy oświetlenia ulicznego w gminie zostaną wymienione. Modernizacja jest w trakcie realizacji.

Luty przyniósł wyższe stawki za śmieci dla mieszkańców gminy Krzanowice 

O 2 złote więcej mieszkańcy gminy Krzanowice zapłacą za śmieci. To pokłosie uchwały podjętej przez radnych. Zmiany weszły w życie wraz z lutym.

O krok do tragedii? W Borucinie zabrakło potrzebnego oznakowania, problem na szczęście rozwiązano    

Budowa i przebudowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w Borucinie ma uchronić mieszkańców przed ich ciągłym zalewaniem, kiedy przez region przechodzą intensywne opady deszczu. Przynajmniej takie jest założenie. Realizacja inwestycji jednak nie zadowala wszystkich. Na jeden, ale bardzo ważny szczegół, zwraca uwagę mieszkaniec...

Krzanowice mogą zapłacić ponad milion złotych kary. W gminie mają plan, jak przed tym się uchronić, ale nie bez straty dla mieszkańców dwóch wsi 

Krzanowice zamierzają odchudzić aglomerację o dwie miejscowości – Pietraszyn i Wojnowice, aby uniknąć niemałej kary wiążącej się z unijnymi dyrektywami. Chodzi o kanalizację.

Mieszkańcy Krzanowic znów zasiedli przy wspólnym stole. Powróciła wigilijka dla samotnych [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Po pandemicznej przerwie powróciła wigilijka dla samotnych mieszkańców gminy Krzanowice. To wydarzenie, które organizowane jest tam od lat.

Choinka w Krzanowicach rozświetlona, czyli doroczny kiermasz na miejscowym rynku [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

W tradycyjnej dla siebie formie gmina Krzanowice zorganizowała jarmark świąteczny, który odbył się na miejscowym rynku. Punktem kulminacyjnym jak co roku było rozświetlenie choinki.

W małżeństwie najważniejsza jest rozmowa. Jubilaci z gminy Krzanowice zdradzają przepisy na długoletni związek [ZDJĘCIA]  

Tradycyjnie Urząd Miejski w Krzanowicach jubilatów świętujących 50 lat po ślubie podjął w Dom Przyjęć "Perła". Z zaproszenia skorzystało siedem par, których obdarowano medalami nadanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, kwiatami, koszami prezentowymi i poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia z III Krzanowickiego Biegu  

Bieg rozpoczął się 8 października o 10.00. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z Krzanowic do Pietraszyna i z powrotem.

Chleb i sól… w oku 

Bożydar Nosacz pisze o tym, co się dzieje, gdy koalicja spotka się z opozycją na dożynkach.

Cała gmina Krzanowice bawi się na dożynkach w Borucinie [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Dożynki to czas na to, by świętować zakończenie żniw i prac polowych, a także podziękować za dary ziemi i pracę rolników. W Borucinie czekali trzy lata, aby móc ugościć u siebie całą gminę.

Gmina Krzanowice rozdaje pakiet powitalny dla nowo narodzonych 

Urząd Miejski w Krzanowicach rozpoczął realizację akcji "Upominek dla malucha". Co otrzymają najmłodsi?

Zobacz więcej