Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Burmistrz Krzanowic

W Bojanowie powstał punkt biblioteczny  

- Otwarcie punktu bibliotecznego w Bojanowie to wynik wspólnych wysiłków i zaangażowania lokalnych władz oraz społeczności lokalnej tegoż sołectwa - wyjaśnia Danuta Adamczyk, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzanowicach. - Dzięki ich pomysłowi i wsparciu, mamy teraz miejsce, w którym możemy czerpać wiedzę, rozwijać...

Wybory w Krzanowicach: Andrzej Strzedulla wybrany na trzecią kadencję. Przewodniczący Długosz poza radą 

Andrzej Strzedulla utrzymał swoją pozycję burmistrza Krzanowic na trzecią kadencję, zwyciężając już w pierwszej turze pomimo trzech kontrkandydatów. Kto został radnym?

AKTUALIZACJA

Pomysł na kadencję. Gazda, Mróz, Strzedulla i Gałkowski o sztandarowych planach dla Krzanowic 

Flagowe projekty są trwałą pamiątką po włodarzach gmin, którzy odważnie się nimi zajęli i doprowadzili do ich realizacji, co stanowi podstawę oceny ich kadencji. Przyglądając się celom kandydatów na najważniejsze stanowiska w gminach ziemi raciborskiej, kontynuujemy cykl publikacji, tym razem prezentując odpowiedzi kandydatów na...

Religijny konkurs muzyczny dla młodych solistów w Borucinie. Kto zwyciężył?   

Już po raz czwarty Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie był organizatorem Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej "Śpiewajmy Panu!", który odbył się 22 marca w Domu Kultury w Borucinie.

Burmistrz Krzanowic, Andrzej Strzedulla, komentuje doniesienia o rzekomym mobbingu w urzędzie: Sprawa została zbadana, nie stwierdzono niczego [WYWIAD] 

W trakcie rozmowy z burmistrzem Krzanowic, Andrzejem Strzedullą, poruszyliśmy sprawę wywołaną przez Jarosława Gałkowskiego, byłego zastępcę burmistrza i aktualnego kandydata na to stanowisko. Temat dotyczył rzekomego mobbingu w urzędzie (więcej TUTAJ). Burmistrz zapewnił, że przeprowadzono dogłębne dochodzenie, ale nie znaleziono...

Grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Krzanowicach uważa wyznanie byłego wiceburmistrza o mobbingu za akt zemsty [OŚWIADCZENIE] 

W oświadczeniu przesłanym do redakcji Nowin grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Krzanowicach wyraża zbulwersowanie faktem, że jest wykorzystywana w grze politycznej. Ich wypowiedź odnosi się do publicznego wyznania Jarosława Gałkowskiego, byłego wiceburmistrza gminy, dotyczącego rzekomych przypadków mobbingu w urzędzie. Pracownicy...

19 osób rywalizuje o 7 stanowisk. Poznaj kandydatów na urząd wójtów i burmistrzów w powiecie raciborskim 

W gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego zgłosiło się łącznie 19 kandydatów na 7 stanowisk wójtów i burmistrzów. Decyzję o tym, kto będzie kierował władzą przez kolejne pięć lat, podejmą wyborcy 7 kwietnia. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze co najmniej 50 proc. głosów, odbędzie...

15 miejsc, 60 kandydatów. Kto chce do Rady Miejskiej w Krzanowicach? [LISTA] 

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku do Rady Miejskiej w Krzanowicach kandydowało 15 osób, co odpowiadało liczbie dostępnych miejsc, więc zgodnie z Kodeksem Wyborczym zostali radnymi obecnej kadencji jeszcze przed wyborami. Jednakże w nadchodzących wyborach o ten urząd ubiega się aż 60 osób z pięciu różnych komitetów. W wyścigu...

Niemiecki filantrop uhonorowany przez Stolicę Apostolską podczas uroczystości w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

- To dla mnie ma ogromne znaczenie, że ja jako Niemiec, tutaj na polskiej, śląskiej ziemi zostałem uhonorowany przez papieża - powiedział Hans Stein z Salzbergen dla Nowin. 16 marca w Krzanowicach odebrał on z rąk biskupa Rudolfa Pierskały krzyż "Pro Ecclesia et Pontifice", nadany przez Stolicę Apostolską. - Jestem ogromnie wzruszony - podkreślał.

Adam Mróz wystartuje w wyborach na burmistrza Krzanowic [WYWIAD] 

Adam Mróz, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, wcześniej służący w komisariacie w Krzyżanowicach, ogłasza swoją kandydaturę na burmistrza Krzanowic w wywiadzie dla Nowin. - Czuję silny związek z tą gminą. Moim celem jest stworzenie bezpieczniejszych warunków dla najmłodszych poprzez budowę przejść dla pieszych, których...

Wybory samorządowe w powiecie raciborskim. Kto ma szansę na fotel wójta i burmistrza? 

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Sprawdzamy, które komitety w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich powiatu raciborskiego mogą wystawić kandydatów na najważniejsze stanowiska – wójtów i burmistrzów. Warunkiem jest zgłoszenie co najmniej ośmiu kandydatów na radnych.

Gmina Krzanowice – konsekwentnie zmieniamy się dla naszych mieszkańców – 48 mln zł na inwestycje w 5 lat 

Nadszedł dobry moment na podsumowanie inwestycji i zadań, które udało się zrealizować w naszej Gminie. Pomimo tego, iż w ostatnich latach przyszło nam się zmierzyć z nieprzewidzianymi trudnościami: pandemia Covid-19, konflikt zbrojny na terytorium Ukrainy, możemy uznać okres minionych lat za bardzo udany – czas intensywnego wysiłku,...

Tekst sponsorowany

Piotr Gazda chce zostać burmistrzem Krzanowic. Wiemy, jakie ma plany 

Piotr Gazda, 46-letni mieszkaniec Krzanowic, ogłasza swoją kandydaturę na burmistrza w rozmowie z Nowinami. Tym samym dołącza do grona kandydatów na to stanowisko, obok urzędującego burmistrza Andrzeja Strzedulli oraz jego niedawnego zastępcy, Jarosława Gałkowskiego. Gazda obiecuje być blisko ludzi.

Andrzej Strzedulla zaprezentował kandydatów na radnych Krzanowic. Kto znajdzie się na listach? 

- W ostatnich latach dobra i odpowiedzialna współpraca z radą miejską była kołem zamachowym zrównoważonego rozwoju wszystkich naszych miejscowości - twierdzi obecny burmistrz, Andrzej Strzedulla, przedstawiając kandydatów na radnych, którzy wspólnie z nim ubiegają się o władzę w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto dokładnie...

Moravia z nowym sołtysem, Wojnowice bez. A co z Bojanowem, Borucinem i Pietraszynem? 

Gmina Krzanowice przeszła pierwszą turę wyborów sołeckich w poszczególnych wioskach, jednakże kolejne podejście będzie niezbędne. W Wojnowicach nie zgłosił się żaden kandydat na kluczową funkcję władzy lokalnej. Burmistrz Andrzej Strzedulla apeluje do mieszkańców Wojnowic o aktywne zaangażowanie się w życie społeczności.

Trzęsienie w Krzanowicach. Wiceburmistrz Gałkowski zrezygnował ze stanowiska. Zapowiada start w wyborach na burmistrza 

W rozmowie z Nowinami Jarosław Gałkowski, wieloletni wiceburmistrz gminy, ogłosił swój zamiar kandydowania na stanowisko burmistrza Krzanowic. Ta zapowiedź czyni go drugim oficjalnym kandydatem do najważniejszej funkcji w tej lokalnej społeczności. Wcześniej swój udział w wyborach potwierdził także obecny burmistrz Andrzej Strzedulla.

Filip pierwszym dzieckiem w gminie Krzanowice w 2024 roku 

Gmina Krzanowice wita Filipa – pierwsze urodzone dziecko w 2024 roku. Maluch dołączył do rodziny Piotra i Weroniki z Wojnowic, przyszedł na świat 3 stycznia.

Zobacz więcej