Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Andrzej Strzedulla zaprezentował kandydatów na radnych Krzanowic. Kto znajdzie się na listach? 

- W ostatnich latach dobra i odpowiedzialna współpraca z radą miejską była kołem zamachowym zrównoważonego rozwoju wszystkich naszych miejscowości - twierdzi obecny burmistrz, Andrzej Strzedulla, przedstawiając kandydatów na radnych, którzy...

Trzęsienie w Krzanowicach. Wiceburmistrz Gałkowski zrezygnował ze stanowiska. Zapowiada start w wyborach na burmistrza 

W rozmowie z Nowinami Jarosław Gałkowski, wieloletni wiceburmistrz gminy, ogłosił swój zamiar kandydowania na stanowisko burmistrza Krzanowic. Ta zapowiedź czyni go drugim oficjalnym kandydatem do najważniejszej funkcji w tej lokalnej społeczności....

W Gminie Krzanowice padła rekordowa kwota zbiórki WOŚP! 

W tym roku w gminie Krzanowice, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych. Do wspólnej akcji charytatywnej przyłączyły się wszystkie miejscowości - Krzanowice, Bojanów, Borucin,...

Andrzej Strzedulla zapowiada start w wyborach samorządowych na burmistrza Krzanowic 

Urzędujący drugą kadencję burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla będzie ubiegał się o reelekcję. - Zamierzam startować w wyborach - zdradza w rozmowie z Nowinami.

Dożynki sołeckie w Borucinie [ZDJĘCIA] [WIDEO] 

Rano, podczas uroczystej mszy dożynkowej mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony. Po południu kolorowy korowód przeszedł ulicami wioski w kierunku Domu Kultury. Tam na zebranych czekały występy artystyczne oraz zabawa taneczna.

Dożynki w powiecie raciborskim. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? [ZAPOWIEDZI] 

Kolejne wioski Raciborszczyzny w najbliższy weekend będą świętować zakończenie żniw. Największe, bo gminne dożynki odbędą się w Pietrowicach Wielkich. Nie zabraknie także mniejszych uroczystości w kilku wioskach powiatu raciborskiego....

Te roboty mają uchronić Borucin przed podtopieniami 

Burmistrz Andrzej Strzedulla relacjonuje, że zwiększono pojemność rowów przy ul. Kopernika o ponad 250 mkw.

OSP Krzanowice nie oddają prymatu w gminie. OSP Borucin wystawiło na zawody aż 6 drużyn 

5% mieszkańców Borucina to strażacy - powiedział nam prezes miejscowej OSP Gerard Kocjan. Poza rywalizacją strażaków był pokaz zrzutu wody z Dromadera Lasów Państwowych i mini-zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Nagrody wręczali burmistrz...

Danuta Adamczyk pokieruje nową krzanowicką jednostką. Chce, aby kultura dotarła do wszystkich 

Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzanowicach ma już swojego dyrektora. To dobrze znana w gminie Danuta Adamczyk, dotąd urzędniczka miejscowego urzędu zajmująca się wieloma zadaniami, w tym inicjowaniem wydarzeń z ramienia urzędu właśnie.

Krzanowice zdecydowały się na cięcia. Usunięto dwa najmniejsze sołectwa w celu uniknięcia słonych kar 

Uszczuplenie aglomeracji o dwie najmniejsze miejscowości – Pietraszyn i Wojnowice ma na celu ochronę budżetu gminy przed grożącymi karami. Choć stanowi to jedynie działanie łagodzące, a nie rozwiązujące problem, ponieważ jeśli samorząd...

Andrzej Strzedulla zaprezentował kandydatów na radnych Krzanowic. Kto znajdzie się na listach? 

- W ostatnich latach dobra i odpowiedzialna współpraca z radą miejską była kołem zamachowym zrównoważonego rozwoju wszystkich naszych miejscowości - twierdzi obecny burmistrz, Andrzej Strzedulla, przedstawiając kandydatów na radnych, którzy wspólnie z nim ubiegają się o władzę w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto dokładnie...

Moravia z nowym sołtysem, Wojnowice bez. A co z Bojanowem, Borucinem i Pietraszynem? 

Gmina Krzanowice przeszła pierwszą turę wyborów sołeckich w poszczególnych wioskach, jednakże kolejne podejście będzie niezbędne. W Wojnowicach nie zgłosił się żaden kandydat na kluczową funkcję władzy lokalnej. Burmistrz Andrzej Strzedulla apeluje do mieszkańców Wojnowic o aktywne zaangażowanie się w życie społeczności.

Trzęsienie w Krzanowicach. Wiceburmistrz Gałkowski zrezygnował ze stanowiska. Zapowiada start w wyborach na burmistrza 

W rozmowie z Nowinami Jarosław Gałkowski, wieloletni wiceburmistrz gminy, ogłosił swój zamiar kandydowania na stanowisko burmistrza Krzanowic. Ta zapowiedź czyni go drugim oficjalnym kandydatem do najważniejszej funkcji w tej lokalnej społeczności. Wcześniej swój udział w wyborach potwierdził także obecny burmistrz Andrzej Strzedulla.

W Gminie Krzanowice padła rekordowa kwota zbiórki WOŚP!  

W tym roku w gminie Krzanowice, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych. Do wspólnej akcji charytatywnej przyłączyły się wszystkie miejscowości - Krzanowice, Bojanów, Borucin, Pietraszyn i Wojnowice.

Gmina Krzanowice zagra z WOŚP-em. Wydarzenia w trzech sołectwach [PROGRAMY] 

Krzanowice tradycyjnie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nie tylko pojawią się wolontariusze na ulicach miejscowości, ale również planowane są specjalne wydarzenia w trzech sołectwach, obejmujące wszystkie domy kultury na obszarze gminy.

Andrzej Strzedulla zapowiada start w wyborach samorządowych na burmistrza Krzanowic 

Urzędujący drugą kadencję burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla będzie ubiegał się o reelekcję. - Zamierzam startować w wyborach - zdradza w rozmowie z Nowinami.

Krzanowice w ciągu roku straciły prawie 50 mieszkańców 

Dane przedstawione przez krzanowicki urząd są jasne – gmina ponownie doświadczyła spadku liczby mieszkańców, tracąc w ciągu roku 49 osób zameldowanych na pobyt stały. Na koniec 2023 roku ich liczba wyniosła 5360, podczas gdy rok wcześniej było ich 5409. Warto zaznaczyć, że w 2022 roku odnotowano ubytek 30 mieszkańców.

W Borucinie odprawią pogrzeb kontrabasowi 

To tradycyjne wydarzenie organizowane na terenie gminy Krzanowice przez Chór Cecylia na zakończenie karnawału. Pogrzebanie basa to element zabawy karnawałowej, która w tym roku odbędzie się w Domu Kultury w Borucinie, a nie jak wcześniej w Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach. Imprezę zaplanowano na 10 lutego. Szczegóły na poniższym plakacie.

Sala kameralna w Borucinie zmodernizowana. Zobaczcie, jak wygląda   

Dom Kultury w Borucinie zakończył proces modernizacji swojej sali kameralnej. Co konkretnie się zmieniło?

Przepiękne ozdoby świąteczne, wizyta Świętego Mikołaja oraz występy utalentowanych uczniów - podsumowanie Kiermaszu Świątecznego w Szkole Podstawowej w Borucinie  

W pierwszą niedzielę adwentu Szkoła Podstawowa w Borucinie zadbała o to, aby wprowadzić gości w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kolejne wysokie zwycięstwo zawodników z Borucina w B klasie [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu 15 kolejki B klasy, KS Naprzód Borucin rozegrał mecz na swoim boisku z LKS Owsiszcze. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej połowie, ostatecznie zwyciężając spotkanie 4 bramkami. Z kolejnymi 3 punktami na koncie, znajdują się obecnie na 3 miejscu w tabeli.

Mieszkańcy gminy Krzanowice za śmieci zapłacą ponad 1,6 mln zł 

Dane podał burmistrz Andrzej Strzedulla na ostatniej sesji rady miejskiej przy omówieniu stanu gospodarki odpadami komunalnymi. Co jeszcze powiedział krzanowicki włodarz?

Dożynki sołeckie w Borucinie [ZDJĘCIA] [WIDEO]   

Rano, podczas uroczystej mszy dożynkowej mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony. Po południu kolorowy korowód przeszedł ulicami wioski w kierunku Domu Kultury. Tam na zebranych czekały występy artystyczne oraz zabawa taneczna.

Dożynki w powiecie raciborskim. Gdzie będą świętować w najbliższy weekend? [ZAPOWIEDZI] 

Kolejne wioski Raciborszczyzny w najbliższy weekend będą świętować zakończenie żniw. Największe, bo gminne dożynki odbędą się w Pietrowicach Wielkich. Nie zabraknie także mniejszych uroczystości w kilku wioskach powiatu raciborskiego. Szczegóły na poniższych plakatach.

Te roboty mają uchronić Borucin przed podtopieniami 

Burmistrz Andrzej Strzedulla relacjonuje, że zwiększono pojemność rowów przy ul. Kopernika o ponad 250 mkw.

Poprzeczka podniesiona przez uczniów. Nagrody burmistrza Krzanowic dla 23 wybitnych talentów [ZDJĘCIA]   

Ambitni, pracowici i zdolni – tym charakteryzują się uczniowie uhonorowani nagrodą burmistrza Krzanowic, którą wręczono na zakończenie roku szkolnego. - Jesteście najlepsi z najlepszych - usłyszeli nagrodzeni.

OSP Krzanowice nie oddają prymatu w gminie. OSP Borucin wystawiło na zawody aż 6 drużyn   

5% mieszkańców Borucina to strażacy - powiedział nam prezes miejscowej OSP Gerard Kocjan. Poza rywalizacją strażaków był pokaz zrzutu wody z Dromadera Lasów Państwowych i mini-zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Nagrody wręczali burmistrz z posłem-wiceministrem sprawiedliwości.

Zobacz więcej