Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co ze żłobkiem w Pietraszynie?

Realizacja żłobka w części przedszkola w Pietraszynie staje przed wyzwaniem dla urzędników z Krzanowic. Nowe nadzieje pojawiają się po zwiększeniu dostępnych środków.

Co ze żłobkiem w Pietraszynie?mad/ arch. Nowiny.pl
- Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty ze względu na wysokość oferty - przyznał burmistrz Andrzej Strzedulla podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Krzanowicach

Realizacja żłobka w części przedszkola w Pietraszynie napotyka na trudności dla urzędników z Krzanowic. Pierwszy przetarg na ten projekt został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, którą złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe z Zawady Książęcej, przekroczyła budżet przeznaczony na tę inwestycję. Oferent zaproponował kwotę nieco ponad 1.183 miliona złotych, podczas gdy urząd dysponował budżetem zaledwie nieco ponad 407 tysięcy złotych, co stanowi różnicę przekraczającą 776 tysięcy złotych. Mimo próby znalezienia dodatkowego wsparcia finansowego nie udało się go zdobyć na czas. W rezultacie podjęto decyzję o ponownym ogłoszeniu przetargu.

W międzyczasie, jak informuje burmistrz Andrzej Strzedulla, środki pozyskane przez samorząd z rządowego programu „Maluch plus” zostały zwiększone dzięki rewizji Krajowego Planu Odbudowy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zauważa, że podwyżka nastąpiła w wyniku zmian na poziomie unijnym. - Zgodnie z rewizją KPO, dofinansowanie na utworzenie miejsc opieki dla jednostek samorządu terytorialnego wzrosło do 57 528 zł netto na jedno miejsce - podaje resort. Gminy, które już otrzymały dotację, takie jak Krzanowice, mogły skorzystać z dodatkowych środków.

Krzanowice ogłosiły kolejny przetarg. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych, które obejmują przebudowę części przedszkola w Pietraszynie w celu utworzenia żłobka oraz odpowiednie zagospodarowanie terenu dla sprawnego funkcjonowania obiektu. Urząd czeka na oferty do poniedziałku, 15 lipca.

Żłobek ma być przeznaczony dla 10 dzieci. Według urzędniczych zapowiedzi placówka miała być gotowa w styczniu 2025 roku. Jednakże obecnie wydaje się, że ten termin może być trudny do osiągnięcia. Wszystko jednak będzie zależeć od tempa prac wykonawcy, jeśli ten z powodzeniem zostanie wyłoniony po drugim przetargu. Urzędnicy przyznają firmie siedem miesięcy od podpisania umowy na wykonanie zadania.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Maja11 (83.22. * .83) 09.07.2024 14:06

Komu prócz mieszkańców Pietraszyna lokalizacja tego żłobka jest po drodze do pracy ? Ktoś to analizował ,czy to decyzja wyłącznie szpicy.