Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sudzicka i Cegielniana w Krzanowicach doczekają się chodników?

Nie ma pewności co do tego, ale istnieje nadzieja. Tak wynika z odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Krzanowicach.

Sudzicka i Cegielniana w Krzanowicach doczekają się chodników?Google Maps
Radny Herber proponuje, żeby oprócz budowy chodników, skrzyżowanie ze zdjęcia zostało odpowiednio oznakowane, w tym również utworzenie przejścia dla pieszych

Sebastian Herber, radny z Krzanowic, zwrócił się do burmistrza Andrzeja Strzedulli z interpelacją o budowę chodników wzdłuż ulicy Sudzickiej, rozpoczynając od skrzyżowania przy Spółdzielni Kółek Rolniczych, oraz przy cmentarzu na ulicy Cegielnianej (na tej ulicy istnieje chodnik, jednak w tym konkretnym miejscu brakuje go). Podkreśla, że celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Ważne jest również, jak dodaje, odpowiednie oznaczenie skrzyżowania i wyznaczenie przejścia dla pieszych przy kapliczce przy SKR Krzanowice. - Interpelacja została przygotowana na podstawie sugestii mieszkańców - dodaje, apelując o uwzględnienie tych kwestii w planie budżetowym na nadchodzący rok.

Co na to burmistrz Strzedulla? Co do budowy chodnika, daje nadzieję, ale nie zobowiązuje się do pewnej realizacji inwestycji. Zapowiada, że sprawa zostanie przeanalizowana.

Mieszkańców może zadowolić druga część interpelacji. Burmistrz Andrzej Strzedulla informuje, że w latach 2024-2025 planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla Krzanowic. Po zrealizowaniu tej inwestycji zostanie wprowadzone nowe rozwiązanie organizacyjne ruchu, oparte na zatwierdzonym projekcie.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieszkaniec@ (5.184. * .9) 20.06.2024 15:21

Ciekawe że na podwyżkę dla burmistrza zaraz była kasa a tu jest tylko nadzieja a nadzieję to matka głupich