Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla będzie miał zastępcę?

Po odejściu wiceburmistrza Jarosława Gałkowskiego, Urząd Miejski w Krzanowicach pozostaje bez zastępcy. Czy burmistrz Andrzej Strzedulla będzie miał nowego zastępcę?

Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla będzie miał zastępcę?
- Nie ma pośpiechu. Ważne, aby ten kandydat był dobrym kandydatem - mówi Andrzej Strzedulla

Gałkowski i Strzedulla współpracowali przez wiele lat. Mocno wspierali się w trakcie wyborów samorządowych w 2014 roku, kiedy to obecny burmistrz zastąpił Manfreda Abrahamczyka. Jednakże lokalne sprawy polityczne spowodowały ich rozłam. Gałkowski zdecydował się odejść z urzędu i wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Pomimo uzyskania 559 głosów (co stanowiło 28,38% poparcia) i zajęcia drugiego miejsca, nie doszło do drugiej tury, gdyż Strzedulla zdobył ponad 50 proc. poparcia, a konkretnie 1 027 głosów (czyli 52,13%). Dodatkowo były wiceburmistrz nie zdołał wprowadzić żadnego z kandydatów do rady.

Po odejściu Jarosława Gałkowskiego Krzanowice pozostały bez wiceburmistrza. Wtedy burmistrz zapowiadał, że przed wyborami nie będzie zmian. Ale czy powoła zastępcę po wyborach? - Od końca stycznia zastępcy w urzędzie nie ma. Najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy zastępca nie zostanie powołany - powiedział Nowinom burmistrz Andrzej Strzedulla.

Dopytywany, czy w ogóle zamierza zatrudnić zastępcę, odpowiada, że jeśli znajdzie się odpowiedni kandydat, to go zatrudni. - Szukam kandydata na to stanowisko, ale obecnie mamy także inne ważne kwestie w urzędzie do załatwienia. Na spokojnie bez zastępcy można funkcjonować przez pewien okres czasu. Sąsiednie gminy też etatowego zastępcy nie mają. Nie ma pośpiechu. Ważne, aby ten kandydat był dobrym kandydatem - podkreśla Strzedulla. Dopytywany o idealnego kandydata, odpowiada, że to trudne pytanie, dodając, że idealny kandydat nie istnieje, ale będzie starał się znaleźć osobę, która będzie jak najbliższa ideału.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jarosław Gałkowski

Były wiceburmistrz Krzanowic

Manfred Abrahamczyk

Były burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].